Wiadomosci Hotele w lesie: pomysły na urlop wśród drzew

Wszystkie artykuły

Hotele w lesie: pomysły na urlop wśród drzew

Nic tak nie wyciszy i nie podekscytuje zarazem, jak urlop blisko natury. Warunki do tego zapewni domek w lesie, w który można chłonąć zapach liści, szum drzew i dobre powietrze. Skyscanner przedstawia godne uwagi agroturystyki i hotele w lesie w Polsce.

Domek w lesie: Bookworm

Zaczniemy od bardziej nietypowego miejsca na nocleg. Bookworm Cabin w Adelinie, nie należy pod względem usług do kategorii hotele w lesie. Jednak to idealne miejsce na wyciszenie się i reset. Jest oddalone zaledwie trzy kwadranse drogi autem z Warszawy. Jak nazwa wskazuje, na 37 metrach kwadratowych mieszka wiele książek. Aż się prosi, by zanurzyć się w lekturze, bez zbędnych bodźców z zewnątrz. Miejsce wymyślił Bartek Kraciuk oraz jego żona, Marta. Domek w lesie znajduje uznanie nie tylko moli książkowych. By znaleźć wolne miejsce, trzeba zamówić termin nawet około 10 miesięcy wcześniej.

Hotele w lesie: Stara Wieś, Załęcze Małe

Jeśli chodzi o resorty i hotele w lesie z opcją SPA, na odkrycie czeka Stara Wieś. Na wyciągnięcie ręki jest Załęczański Park Krajobrazowy. W okolicy dominują buki, jodły i dęby. Występuje tu także ponad 120 gatunków ptaków. Na Jurze Wieluńskiej, znanej ze swoich jaskiń, zadomowiła się całkiem pokaźna grupa nietoperzy. Co można tu robić? Wdychać sosnowy zapach i podziwiać meandry Warty. Resort ma także własną plażę.

Hotele w lesie: klasyczny Kawallo

Między Warszawą a Płockiem, nieopodal lasu mieści się czterogwiazdkowy Hotel Kawallo. Bliskość lasu aż prosi się o wycieczki rowerowe. To miejsce pozwala połączyć naturę z klasyczną ofertą usługową (SPA, basen itp.), także konferencyjną. A więc robi to, co w założeniu hotele w lesie robić powinny. W ramach dodatkowej wycieczki można wyskoczyć do Płocka. Opisywaliśmy go w artykule o ciekawych miastach poza głównym szlakiem. Hotel sprawdzi się dla tych, którzy szukają bardziej porządnego relaksu niż oszczędności. Albo po prostu chcą bardziej poszaleć (noc dla dwóch osób kosztuje od 390 zł).

Hotele w lesie zapewniają odpoczynek pełną piersią.

Hotele w lesie: Dom Wypoczynkowy Drzewicz

Gdy omawiamy hotele w lesie, nie można pominąć Borów Tucholskich. Jeśli chodzi o rozległość zwartego terenu leśnego w kraju, nie mają one sobie równych. Dom Wypoczynkowy Drzewicz ma już 60-letnią tradycję w przyjmowaniu gości. Mieści się na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Na wyciągnięcie ręki znajduje się jezioro Łąckie. Okolica to melanż błękitu wody i zieleni lasu, pozwala połączyć różne atrakcje np. rano łódka, po południu spacery z kijkami. Dodatkowym smaczkiem dla lubiących aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody są spływy kajakowe Brdą. Do wynajęcia są tu zarówno apartamenty, jak i czteroosobowe pokoje. Ceny zaczynają się od 155 zł za dobę z wyżywieniem.

Domek w lesie: Łosiowisko, Koczała

Pozostając w rejonie Borów Tucholskich, a dokładniej u progu Puszczy Człuchowskiej, zmierzamy do Łosiowiska. Do jednej z flagowych atrakcji zalicza się tu wycieczki rowerowe. Do wyboru turyści mają co najmniej 9 ścieżek. Na przykład, trasę śladem Dzika Macieja, która zmierza do zagrody dzików w Przechlewku. Prowadzi ona zarówno po leśnych duktach, jak i po asfalcie. Ceny zaczynają się od 130 zł/ doba (przy dłuższych pobytach). Koszt samego noclegu wynosi 80 zł.

Dom nad Żródłami, Wyganowice

150-metrowy domek w lesie w Wyganowicach zalicza się do wyjątkowych. Przede wszystkim ze względu na swoje położenie. Zieleń i zimne źródła śmiało można uznać za połączenie doskonałe. Do wyboru masz orzeźwiającą kąpiel w zdroju lub w stylu ziołowego SPA. Obie stanowią receptę na pozbycie się codziennych stresów. To też wymarzone miejsce do uprawiania jogi i kontemplacji. Potem czas na kawę na tarasie z widokiem na Park Krajobrazowy. Ceny zawierają się w przedziale od 300 do 1200 zł za noc.

Kaszubski Reset, Łąkie k. Słupska

„Kaszubski Reset” to finezja słowna, jeśli chodzi o nazwy, które noszą hotele w lesie. Kusi nie tylko bliskością lasu, jeziora (propsy za beztroskie kąpiele!) i odgłosami natury. Miejsce zachwyca także prostym, ale pysznym jedzeniem. W takich okolicznościach zwykły smalczyk z ogórkiem smakuje wybornie. Zobaczysz też tańce motyli i usłyszysz rozmowy żab i ptaków. Pobyt w tym miejscu to świetna okazja, by zabawić się z dziećmi (lub samemu) w ornitologa-odkrywcę. Domek w lesie zaprasza o każdej porze roku. O ceny najlepiej dopytywać przez telefon lub mailowo.

Hotel Orle, Gdańsk-Sobieszewo

Mieści się zarówno w kategorii „hotele w lesie”, jak i „miejscówki do relaksu nad Bałtykiem”. Jedną trzecią Wyspy Sobieszewskiej zajmują lasy. A w odległości zaledwie 100 metrów leży piaszczysta plaża (najdłuższa w Gdańsku). Znajduje się tu Rezerwat Ptasi Raj – dom dla gęsi, mew, sokołów wędrownych czy jastrzębi. Obiekt dostarcza typowo hotelową ofertę np. SPA czy atrakcje dla dzieci. Miejsce ma również swojego bloga. Ceny 2-osobowego pokoju w sezonie wysokim to koszt od ok. 400 zł. Sprawdź też nasz poradnik, co zobaczyć w Gdańsku.

Buczynowa Dolina, Wapienne (Beskid Niski)

Kolejny domek w lesie na wypoczynek przez cały rok. Oferuje spacery, rowery, grzyby albo biegówki i kulig. Góry, puszcza, łemkowska tradycja, leśne tropy, cerkwie – to zaledwie ułamek tego, czego można tu doświadczyć. Ale przede wszystkim masz tu przywilej nicnierobienia w hamaku. Lub słuchania gawęd przy ognisku. A także spróbowanie lokalnego pieczywa. Pytaj też o własne wyroby (przetwory, alkohole). Ryzykujesz jedynie niebo w gębie. W okolicy znajduje się nawet otwarty basen, z którego można skorzystać w lecie. Miejsce kompletne!

Chatka w lesie, Teremiski

To domek w lesie, który pozwala poznać Puszczę Białowieską, czyli ewenement przyrodniczy na skalę Europy. Rosną tu drzewa liczące ponad 600 lat. W puszczy żyje około 60 gatunków ssaków – żubry, wilki czy rysie. I ponad cztery razy tyle ptaków. Samych gatunków dzięcioła jest tutaj aż 9. Ale oprócz podziwiania pradawnego rytmu natury, można się tu ukulturalnić. We wsi Teremiski, w stodole, znajduje się teatr, miejsce różnych twórczych wydarzeń. Drewniany budynek tworzy z otoczeniem harmonijną kompozycję. Dokładna lokalizacja chatki dostępna jest tylko dla gości. Poznaj najlepsze rzeczy do przeżycia na Podlasiu.

* Obiekty zostały dobrane tak, aby pokazać bogatą ofertę wypoczynku. Różnią się położeniem. Mieszczą się w sercu lasu, na jego skraju lub w bardzo bliskiej odległości. Sam las także się różni np. powierzchnią czy gęstością zadrzewienia.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.