COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Co spakować do bagażu podręcznego?

Wszystkie artykuły

Co spakować do bagażu podręcznego?

Dlaczego warto podróżować tylko z torbą kabinową i co spakować do bagażu podręcznego? Skyscanner podpowiada.

Jednym z czynników, które znacznie obniżają koszty podróży jest całkowite zrezygnowanie z bagażu rejestrowanego. Poza oszczędnością, podróż bez bagażu rejestrowanego to szereg zalet. Omijają Cię długie kolejki, bo z bagażem podręcznym można się odprawić online. I na pewno nie zostaniesz bez szczoteczki do zębów i majtek w Bangkoku. Bo nie ma ryzyka zagubienia bagażu. Jeśli wydaje Ci się, że zapakowanie się na tydzień albo dwa do torby podręcznej jest niemożliwe, przeczytaj ten artykuł. Dowiedz się, co spakować do bagażu podręcznego.

Co spakować do bagażu podręcznego?

Dlaczego warto zmieścić się w bagażu podręcznym?

Bo jest taniej…

Coraz więcej linii lotniczych nakłada wysokie opłaty za bagaż rejestrowany. Zabieranie torby podręcznej na pokład jest w większości linii bezpłatne. Warto z tego korzystać. Na bagaż rejestrowany nałożone są limity wagowe. Innym razem trzeba dopłacić kilkadziesiąt euro, bez względu na to, jak ciężka jest walizka. Zdarzyło Wam się przepakowywać przy ladzie do odprawy? Pod ostrzałem potępiających spojrzeń czekających w kolejce pozostałych pasażerów? Wszystko po to, by zmieścić się w limicie. Lepiej skupić się na tym, co spakować do bagażu podręcznego.

Podróżuj lekko i tanio!

Bo jest szybciej…

Zawsze masz idealnie odważony każdy dozwolony kilogram w bagażu rejestrowanym. A zdarzyło Ci się czekać czterdzieści minut w kilometrowej kolejce do odprawy. Tylko po to, by osoba przed Tobą zablokowała ruch na kolejne piętnaście, gorączkowo pozbywając się zbędnego balastu? Podróżując tylko z bagażem podręcznym możesz omijać takie kolejki szerokim łukiem. Po przyjściu na lotnisko idziesz prosto do kontroli bezpieczeństwa.

Bo jest łatwiej…

Jedna torba, którą masz zawsze przy sobie oznacza, że linie lotnicze na pewno nie zgubią/nie zniszczą Twojego bagażu. Na przykład podczas lotu tranzytowego. Po dotarciu na lotnisko docelowe, odpada stres pod taśmą bagażową, czy Twoja walizka się pojawi. A jeśli tak, to w jakim będzie stanie. Pakując się w jedną torbę podręczną, zapewniasz sobie spokój ducha.

Z bagażem podręcznym dużo łatwiej się podróżuje

Jak wybrać odpowiednią walizkę/torbę podręczną?

Niektórzy lubią takie z kółkami, inni na ramię – każdy ma swoje preferencje. Wielu podróżnych twierdzi jednak, że najlepsze są torby miękkie, bo można do nich więcej zapakować. Ważne jest także, żeby torba podręczna była sama w sobie dość lekka. I żeby była na tyle poręczna, żeby można ją było łatwo schować pod fotel na pokładzie samolotu. Musi też oczywiście odpowiadać wymiarom narzucanym przez linie lotnicze. TUTAJ dowiesz się więcej o limitach na bagaż podręczny w Wizz Air, TUTAJ o limitach w Ryanair. W poradnikach podpowiadamy także jak te limity ominąć.

Jak wybrać odpowiednią walizkę/torbę podręczną?

Co można zabrać jako bagaż podręczny?

Większość podróżnych pakuje ze sobą dużo więcej przedmiotów niż potrzebuje. Pięć opasłych książek i lokówka nie przydadzą się podczas przeprawy przez lasy deszczowe w Amazonii. Na wakacjach gdzie indziej, raczej też nie. Co spakować do bagażu podręcznego? Warto zrobić listę rzeczy, które chcemy zabrać. Potem podzielić je na „niezbędne”, „przydatne” i „bonusy”. Jeśli lista jest na tyle krótka, że wszystkie zmieszczą się do torby podręcznej to super. Jeśli nie, przedmioty z dołu listy zostaw w domu. Dzięki takiej liście na pewno nie zapomnisz też niczego zabrać. Choć i tak, dopóki masz ze sobą paszport, bilet, kartę kredytową/gotówkę i ubranie na sobie, na pewno dasz sobie radę, gdziekolwiek się nie wybierasz.

Co można zabrać jako bagaż podręczny?

Jak się zmieścić w bagażu podręcznym?

Wśród backpackersów modne jest zwijanie ubrań, wśród biznesmenów – składanie. Niektórzy podobno przekładają nawet złożone w kostkę ubrania chusteczkami. Ale najmniej miejsca zajmuje składanie kilku rzeczy naraz (położonych równo jedna na drugiej). W tej metodzie najważniejsze jest wybranie przedmiotu, które posłuży za rdzeń. Może to być na przykład książka. Kolejnym krokiem jest owinięcie go w ubrania. Niewątpliwym minusem tej metody jest rozpakowywanie… Żeby wyciągnąć jeden T-shirt, trzeba zniszczyć misternie przygotowany pakunek.

Jak się zmieścić w bagażu podręcznym?

Ten artykuł został zaktualizowany 14 września 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.