Wiadomosci Najlepsze pomysły na brak pogody w Polsce

Wszystkie artykuły

Najlepsze pomysły na brak pogody w Polsce

Pochmurne niebo i niska temperatura wcale nie muszą oznaczać nudy. Tym bardziej, że możesz wykorzystać niepogodę do zwiedzania miejsc, które czasem nie mieszczą się na Twojej liście rzeczy do zobaczenia, gdy słońce mocno świeci.

Muzeum, palmiarnia, kino, trampoliny, kawiarnia – sprawdzone sposoby, by niezwykle spędzić czas, gdy na dworze szaro, buro i zimno.

Odwiedź interaktywne muzea!

Sprawdź loty do Wrocławia

Sprawdź hotele we Wrocławiu

HYDROPOLIS

Gdzie: ul. Na Grobli 17,Wrocław

Kiedy: pon-pt 9:00-18:00, w weekendy 10:00-20:00

Za ile: 27 zł bilet normalny

MUZEUM OGNIA

Gdzie: ul. Katowicka 3, Żory

Kiedy: wt-pt 9:00 – 16:00, w weekendy 10:00 – 17:00

Za ile: 16 zł

Dzieci różne jak ogień i woda? Ty i Twoja druga połówka jesteście jak dwa żywioły? Spokojnie, to da się pogodzić. Najpierw idź do wrocławskiego Hydropolis we Wrocławiu, gdzie dowiedzieć się można wszystkiego na temat życiodajnego płynu, a kolejnym razem do rozgrzewającego Muzeum Ognia w Żorach, które szerzej opisujemy TUTAJ. Poznasz wiele ciekawostek, dzięki którym zabłyśniesz w towarzystwie.

Odkrywaj kulturę regionu!

Sprawdź loty do Katowic

Sprawdź hotele w Katowicach

MUZEUM ŚLĄSKIE

Gdzie: ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1

Kiedy: wt-ndz 10:00-20:00

Za ile: 24 zł, we wtorki wstęp gratis

Gdy niepogoda przydarzy Ci się podczas podróży, to zamiast marudzić, warto przekuć tę sytuację w coś pozytywnego. Jak? Odwiedzając miejsce ciekawie położone i pokazujące historię regionu np. Muzeum Śląskie, o którym pisaliśmy TUTAJ.


Zadbaj o odrobinę egzotyki pod palmami!

Sprawdź loty do Łodzi

Sprawdź hotele do Łodzi

PALMIARNIA ŁÓDZKA

Gdzie: Aleja Piłsudskiego 61 (Park Źródliska I)

Kiedy: codziennie w godzinach 9:00-16:00 (jeśli chodzi o okres od października do marca)

Za ile: 10 zł

Podczas pięknej pogody Park Źródliska zachęca do spacerów, natomiast gdy przytupujesz z zimna, odwiedź znajdującą się tu palmiarnię. Do podziwiania bambusy, figowce, bananowce i crème de la crème wśród roślin, czyli liczące sobie około stu pięćdziesięciu lat palmy.

Wejdź na szlaki historyczne!

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Gdzie: Grzybowska 79

Kiedy: pon, śr, pt 8:00-18:00, czw 8:00-20:00, sb-ndz 10:00-18:00

Za ile: 25 zł

Są takie miejsca, w których o minionych czasach opowiada się w nowoczesny, a zarazem emocjonujący sposób. W Muzeum Powstania Warszawskiego poznasz przejmujące biografie, zobaczysz świat oczami Powstańców, a nawet zejdziesz do kanałów. Zanim zabierzesz tu dziecko porozmawiaj z nim na ten temat i oswój z tym, czego może się tu spodziewać. To okazja do odbycia lekcji wcale nie tak dawnej historii.

Postaw na klasyczny relaks z kawą i książką!

Sprawdź loty do Krakowa

Sprawdź hotele w Krakowie

MASSOLIT BOOKS & CAFE

Gdzie: Felicjanek 4, Kraków

Za ile: latte 8 zł

Kiedy: pon-pt 9:00-20:00, sob-ndz 10:00-20:00

KAWIARNIA LITERACKA

Gdzie: ul. Krakowska 41 koło Placu Wolnica

Kiedy: codziennie 11:00-23:00

Za ile: zostawisz tu przynajmniej kilkunastu złotych

Czy jest coś lepszego niż chwila z książką nad kubkiem parującej kawy (bądź herbaty)? Wtedy świat za oknem mógłby nie istnieć. W krakowskiej Massolit Books & Cafe dobra literatura w oryginale miesza się z amerykańskim stylem słodkości. Mniam! Na Kazimierzu zaprasza chociażby Kawiarnia Literacka. Miejsce spotkań z fascynującą lektura i intrygującymi ludźmi. Można tu także pograć w gry planszowe. Zawsze przed wyjazdem warto zrobić sobie spis kawiarni czy knajpek, które chcesz odwiedzić.Dzięki temu nie pominiesz żadnego fajnego lokalu.

Poskacz na trampolinie!

Sprawdź loty do Warszawy

Sprawdź hotele w Warszawie

HANGAR 646

Gdzie: Wał Miedzeszyński 646, ul. Domaniewska 37A, ul. Dalanowska, Warszawa

Kiedy: codziennie 9:00-21:00

Za ile: 29 zł za godzinę

Pogodna Ci nie podskoczy, gdy podskoczysz Ty, na przykład w warszawskim parku trampolin Hangar 646.Skoki, pociągania, akrobacje – po wizycie tutaj spodziewaj się zdrowej porcji zakwasów. Aktywność nie tylko dla dzieci!

Wybierz się do kina i na film!

GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE

Gdzie: Plac Grunwaldzki 2, Gdynia

Kiedy: 9:00-22:00

Za ile: 17 zł

Niektóre kina mają swoją historie lub wyjątkowy klimat i takich szukaj w pierwszej kolejności. Gdy nad Bałtykiem pada, zapomnij na chwilę o plaży i wybierz się do szczecińskiego kina Pionier – TUTAJ przeczytasz więcej o tym działającym od początku dwudziestego wieku obiekcie.

Położone kilka kroków od plaży Gdyńskie Centrum Filmowe przykuwa uwagę nowoczesną bryłą budynku. W środku mieści się kino studyjne z wyselekcjonowanym repertuarem, wyświetlanym w salach Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Nawiązują one do kinowych tradycji tego miasta.

Idź na kryty basen!

Sprawdź loty do Poznania

Sprawdź hotele w Poznaniu

TERMY MALTAŃSKIE

Gdzie: ul. Termalna 1, Poznań

Kiedy: codziennie 9:00-23:00 (Aquapark), 11:00-23 sauna

Za ile: 27 zł za godzinę w strefie żółtej (Świat Saun, Aquapark, Baseny Sportowe)

Co jest najlepszego w aquaparkach? To, że z części krytej można korzystać cały rok. TUTAJ opisaliśmy kilka z nich, więc śmiało inspiruj się. To dobra opcja podczas weekendowych wypadów do większego miasta – Wrocławia, Poznania czy Krakowa. Szczególnie, gdy podróżujesz z dziećmi i chcesz skanalizować we właściwym kierunku ich niespożyte siły. Inną opcją do wypróbowania jest ogrzanie się w gorącej wodzie np. w Termach Maltańskich.

Spójrz na świat pod wodą!

Sprawdź loty do Gdańska

Sprawdź hotele w Gdańsku

AKWARIUM GDYŃSKIE

Gdzie: ul. Jana Pawła II 1

Kiedy: 10:00-17:00 (od października do marca)

Za ile: 25 zł

Basen Ci nie wystarcza, wypłyń (choćby tylko metaforycznie) na głębokie wody. By przywołać klimat mórz i oceanów, a jednocześnie skryć się przed deszczem pod dachem, do wyboru masz wrocławskie Afrykarium (więcej o tym obiekcie TUTAJ) lub Akwarium Gdyńskie. Po wizycie w tym ostatnim miejscu takie gatunki, jak krokodyl krótkopyski, anakonda zielona i zębacz długi przestaną być dla Ciebie tylko egzotycznie brzmiącymi nazwami.

Odwiedź SPA!

Nic tak nie odpręża, jak dobrze zaopiekowane ciało. Gdy za oknem króluje szarość dodaj sobie energii i kolorów wypadem do SPA. Miejsca, które warto wypróbować znajdziesz TUTAJ.

Zostań w hotelu!

W przypadku mega niepogody zachęcamy do zrobienia czegoś odwrotnego niż polecamy zazwyczaj – zostań w hotelu (a wręcz wyjedź specjalnie do jakiegoś fajnego obiektu) i korzystaj z dobrodziejstw, jakie oferuje. TUTAJ nasze zestawienie godnych uwagi miejsc.

Sprawdź też:

Dokąd jechać jesienią w Polsce? 12 TOP inspiracji

Najfajniejsze atrakcje dla dzieci w Polsce 

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa