Wiadomosci Co kupisz za równowartość 50 zł w różnych państwach?

Wszystkie artykuły

Co kupisz za równowartość 50 zł w różnych państwach?

Sprawdź, jak bardzo mogą się różnić ceny w rozmaitych zakątkach globu.

Ile jest warte 50 złotych w różnych zakątkach świata? W niektórych państwach wystarczy na zakwaterowanie, w innych to będzie za mało na obiad. Skyscanner sprawdził, co można kupić za równowartość 50 złotych w różnych miastach.

Nowy Jork, Stany Zjednoczone: przeceniony bilet na Broadway

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 13 USD*

Jedną z atrakcji Nowego Jorku jest jego fantastyczna scena teatralna i musicalowa. Normalnie bilet na popularny spektakl w jednym z teatrów na Broadwayu kosztuje przynajmniej 20 dolarów. Jeśli jednak odstoisz swoje, albo będziesz odpowiednio szybki, masz szansę kupić go na wyprzedaży.

Sprawdź też:

Zwiedzanie Nowego Jorku za darmo: 11 pomysłów

Oslo, Norwegia: kanapka i kawa

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 110 NOK*

Skandynawia to jeden z najdroższych regionów świata. Ceny sklepach i restauracjach mogą nieco odstraszać. Na szczęście wydatki na miejscu, rekompensują bardzo tanie loty z Polski.

Sprawdź loty do Oslo

Madryt, Hiszpania: wizyta w muzeum + upominek

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 12 EUR*

Ceny biletów do madryckich muzeów wahają się wokół 10 euro. W Muzeum Królowej Zofii za możliwość obejrzenia głównej ekspozycji zapłacimy 8 EUR. Żeby zobaczyć dzieła Francisco Goi w Prado, trzeba wydać już 14 EUR. Przy korzystnym kursie, 50 zł w Madrycie starczy na bilet do muzeum i pamiątkę (pocztówkę, przycisk do papieru, magnes z repliką obrazu). Ale uwaga: są dni, w które muzea można odwiedzać bezpłatnie.

Sprawdź też:

11 trików na tanie zwiedzanie Madrytu

15 najsłynniejszych obrazów (i gdzie je zobaczyć)

Sprawdź loty do Madrytu

Hanoi, Wietnam: 10 dań z makaronu + piwa

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 302 tys. VND*

Azja, zwłaszcza ta, jeszcze nie do końca odkryta przez masowy ruch turystyczny, to z kolei ten kierunek, w którym można pożyć za niewielkie pieniądze. Równowartość 50 zł wystarczy w Hanoi na posiłek z ulicznej budki z zimnym piwem przez ponad tydzień.

Sprawdź loty do Hanoi

Kolombo: tuk-tuk z kierowcą na trzy dni

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 1 790 LKR*

Tuk-tuk to najbardziej powszechny środek transportu na Sri Lance. Cena przejazdu zazwyczaj zależy od tego, na ile dogadasz się z kierowcą. Równowartość 50 zł powinna jednak starczyć na transport przez kilka godzin dziennie przez trzy dni.

Sprawdź loty do Kolombo

Źródło: val_shevchenko/iStock Editorial

Siem Reap, Kambodża: 1,5 godziny masażu całego ciała

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 55 449 KHR*

Kambodża, Tajlandia, czy Wietnam słyną z doskonałego i bardzo niedrogiego SPA. Za niewielkie pieniądze można się tam zrobić na bóstwo, fundując sobie kąpiele lecznicze, masaże i maski. Za równowartość 50 zł można w Kambodży być masowanym w tradycyjny sposób przez półtorej godziny.

Sprawdź loty do Siem Reap

Moroko, Marrakesz: nocleg w riadzie

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 130 MAD*

W Marrakeszu za równowartość 50 zł mogą zanocować dwie osoby w pokoju w riadzie o niezłym standardzie. Jeśli jesteś typem romantyka/romantyczki, możesz wymienić noc w pokoju na kilka nocy na dachu riadu.

Sprawdź też:

8 państw, w których eleganckie hotele są tanie

Sprawdź loty do Marrakeszu

Hawana, Kuba: butelka (0,75) dobrego rumu + wysokiej jakości cygaro

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 13 CUC*

Kuba nie jest tanim miejscem dla turystów, bo na miejscu obowiązuje dla nich osobna waluta. Zamiast normalnych peso, za które Kubańczycy kupują towary na kartki, przyjezdni są zmuszeni obracać tak zwanym peso convertible, a w nim wszystko jest droższe. Są tu jednak towary, które są wyjątkowo niedrogie. Za równowartość 50 zł można tu kupić wysokiej jakości rum i cygaro.

Sprawdź loty do Hawany

Tokio, Japonia: obfita porcja sushi i napój

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 1615 JPY*

Ceny restauracji w Tokio mogą być bardzo różne. Z naszych szacunków wynika jednak, że za równowartość 50 zł może się mocno najeść jedna osoba (ewentualnie nieco mniej napełnić brzuchy mogą dwie osoby). Jeśli chodzi o sushi, są to ceny na pewno bardziej korzystne niż w Polsce.

Sprawdź loty do Tokio

Berlin, Niemcy: kurtka od projektanta na pchlim targu

Orientacyjny przelicznik walut: 50 PLN = ok. 12 EUR*

Berlin lubuje się w starociach i stylu vintage. Dzięki temu, można tu złapać prawdziwe okazje. Na niedzielnym pchlim targu w Maeurpark można za równowartość 50 zł kupić designerski ciuch. Trzeba tylko mieć nosa i odrobinę szczęścia.

*Sprawdź też: **

23 najbardziej hipsterskie dzielnice w Polsce i na świecie

Sprawdź loty do Berlina

* Przelicznik według kursu średniego NBP z dnia 31.08.2015

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa