Wiadomosci Architektoniczne cuda w Polsce (tak, w Polsce!)

Wszystkie artykuły

Architektoniczne cuda w Polsce (tak, w Polsce!)

Intrygujące bryły, funkcjonalne przestrzenie, międzynarodowa sława, nowoczesny design – tak, te opisy pasują nie tylko do światowej architektury, ale także tej w Polsce. Skyscanner prezentuje najciekawsze realizacje w kraju.

Muzea, centra konferencyjne i muzyczne – obejrzyj innowacyjne architektonicznie obiekty w Polsce.

Płomienna konstrukcja: Muzeum Ognia, Żory

Dynamika ognia zaklęta w bryle? Tak,to możliwe. Muzeum Ognia w Żorach jest na to żywym dowodem. W interaktywny sposób poznaje się tu historię tego żywiołu i energii. Obiekt upamiętnia pożar, który na początku osiemnastego wieku strawił miasto. Muzeum jest czynne od wtorku do piątku od 9:00 do 16:00 i w soboty i niedziele od 10:00 do 17:00, wstęp do niego kosztuje 16 złotych.

Śladem historii: Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk

Sprawdź loty do Gdańska

Sprawdź hotele w Gdańsku

Otwarte w 2017 roku Muzeum II Wojny Światowej ma robić wrażenie swoją konstrukcją i poruszać emocje zwiedzających. Pokazuje ono zarówno wielkie wydarzenia, jak i codzienne zmagania z wojenną rzeczywistością. Odnosi się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Położone jest w sąsiedztwie innego świadka historii, choć tej nieco nowszej, Stoczni Gdańskiej. Powierzchnia użytkowa muzeum wynosi 23 000 metrów kwadratowych, w tym ponad jedna piąta to ekspozycja stała. Cena biletu wynosi 23 złote. Obiekt można zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 10:00-19:00 oraz w soboty i niedziele między 10:00 a 20:00, kasy są czynne godzinę przed zamknięciem muzeum.

Muzyka zaklęta w bryle lodu: Filharmonia Szczecińska

Sprawdź loty do Szczecina

Sprawdź hotele w Szczecinie

Budynek inspirowany lodową bryłą wpisany jest w okoliczną zabudowę. Liczy 12 000 metrów kwadratowych i posiada cztery poziomy. Jego fasada okazyjnie mieni się wieloma barwami.

Nie tylko projekt filharmonii jest doceniany na architektonicznej arenie międzynarodowej – sale koncertowe mogą pochwalić się akustyką na światowym poziomie.

Spotkania w designerskiej formie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Sprawdź loty do Katowic

Sprawdź hotele w Katowicach

Wystawy, targi, konferencje – wszystko odbywa się w tym nawiązującym do tradycji Górnego Śląska obiekcie. Ciemna elewacja (czerń węgla) i przełamująca budynek w kształcie prostopadłościanu zieleń sprawiają, że tę realizację doceniają zarówno profesjonaliści (między innymi architekci), jak i użytkownicy. Funkcjonalne pomieszczenia i nowoczesna forma stanowią połączenie, które doskonale się uzupełnia. Obiekt pomieści nawet 15 000 osób. Powstał w zacnym sąsiedztwie kultowego już Spodka.

Na biurowo i niebanalnie: Pixel, Poznań

Sprawdź loty do Poznania

Sprawdź hotele w Poznaniu

Hej ho, do pracy do takiego miejsca, by się szło – można zakrzyknąć parafrazując piosenkę krasnoludków z „Królewny Śnieżki”. Ekologia, jasne przestrzenie i kubatura z kwadratów to znaki rozpoznawcze biurowca w Poznaniu. Obiekt uchodzi za jednego z prekursorów przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jeśli chodzi o zastosowane materiały i kompozycję zieleni. Budynek ma siedem pięter i powierzchnię 45 000 metrów kwadratowych. Oprócz pomieszczeń biurowych znajdują się tu centra usługowe.

Biznes w chmurach: Warsaw Spire, Warszawa

Sprawdź loty do Warszawy

Sprawdź hotele w Warszawie

Warsaw Spire, czyli trzy obiekty, których powierzchnia w sumie liczy sobie sto tysięcy metrów kwadratowych, nadaje rytm biznesowy i architektoniczny sznyt w sercu stolicy.

To drugi co do wysokości budynek w Polsce po warszawskim Pałacu Kultury i Nauki (stan z 2018 roku), za swoimi 220 metrami należy także i do europejskiej czołówki wśród biurowców. Warsaw Spire zyskuje charakterystyczną spiralną sylwetkę dzięki stalowo-szklanym rozwiązaniom. Nowoczesny look nadaje mu podwójna fasada ze szkła. Podczas eksplorowania centrum Warszawy w kierunku zachodnim nie sposób go przeoczyć.

Sprawdź też:

8 najbardziej szalonych budowli w Polsce

Niesamowite konstrukcje budowlane na świecie. Będziesz zachwycony / zachwycona!

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa