Wiadomosci 8 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce

Wszystkie artykuły

8 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce

Opuszczone szpitale, nawiedzone zamki i domy, w których wydarzyły się tragedie. Sprawdź te miejsca, jeśli masz dość odwagi

Dramatyczne historie, klątwy i uprawianie czarnej magii na zawsze zostawiły ślad w tych miejscach. Do dziś objawiają się tu zjawy, a okoliczni mieszkańcy doświadczają także innych zjawisk paranormalnych. Skyscanner prezentuje najstraszniejsze miejsca w Polsce.

1. Dom na Kosocickiej w Krakowie

Jedno z najsłynniejszych strasznych miejsc w kraju, czyli tak zwany Dom na Kosocickiej. Niewiele wiadomo o jego historii, ale najczęściej mówi się o chorym psychicznie mężczyźnie, który zamordował tam swojego brata. Dawniej, w tym samym miejscu według podań, okolicznym chłopom objawiał się tu diabeł. Podobno do dziś można tam zobaczyć zapalone światła w nocy albo usłyszeć krzyki.

Sprawdź loty do Krakowa

 

2. Zamek w Niedzicy

Historia tego zamku jest naprawdę niezwykła: pod koniec XVIII wieku rezydowała tu inkaska rodzina królewska, uciekająca przed hiszpańskimi prześladowaniami. W niewyjaśnionych okolicznościach została tu zasztyletowana księżniczka, która do dziś pojawia się jako Biała Dama na dziedzińcu przed kaplicą. Towarzyszą temu zimne podmuchy wiatru. Na zamku ukryta jest także pozostawiona przez Inków mapa prowadząca do skarbów ukrytych w jeziorze Titicaca. Ale zdaniem Skyscanner nie warto się fatygować, żeby o znaleźć: i tak jest przeklęta.

3. Opuszczony poradziecki szpital w Świnoujściu

Żaden opuszczony szpital nie jest miejscem miłym – każdy się z tym zgodzi. Szpital w Świnoujściu ma natomiast za sobą dodatkowo burzliwą historię. Na początku miał służyć leczeniu najuboższych, a w ostatnim etapie swojego funkcjonowania służył stacjonującym w Polsce radzieckim wojskowym. Z czasem, został przekazany władzom polskim, a dziś mówi się nawet o planach przekształcenia go w hotel i centrum SPA. Ciekawe co na ten pomysł mieszkające tam duchy pielęgniarek, lekarzy i chorych, które regularnie widują okoliczni mieszkańcy. Czy oddadzą szpital?

Sprawdź loty do Szczecina

 

4. Las w Witkowicach

Zdarzenia mrocznego lasu w Witkowicach nazywane są „polskim Blair Witch”. W 2011 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła tu grupa studentów. Policja niegdy nie wpadła na żaden trop. Nie udało się nic ustalić. Niektórzy uważają, że nawiedzenie lasu to zwykła miejska legenda, inni, trzymają się od niego z daleka. Na wszelki wypadek.

Sprawdź loty do Katowic

5. Zakład Psychiatryczny w Owińskach

Istniejący od pierwszych dekad XIX wieku szpital kryje niezwykle mroczną historię. Na początku Drugiej Wojny Światowej wszyscy jego pacjenci zostali wymordowani. Od tego czasu, można tu spotkać ich duchy, które nie dają zapomnieć o swojej tragedii.

Sprawdź loty do Poznania

6. Zamek w Ogrodzieńcu

Głównym duchem tego mrocznego zamku w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest tajemniczy Czarny Pies. Pojawia się nocami, a zwieszony u jego szyi długi łańcuch złowieszczo pobrzękuje. Według legendy w zwierzę przeistoczył się dawny właściciel zamku, słynący z okrucieństwa i torturowania swoich przeciwników.

7. Willa przy ul. Morskie Oko w Warszawie

Warszawskie kamienice i budynki kryją cały szereg tajemniczych historii. Jedną z kultowych jest ta o powstańcach ukrywających się w czasie Drugiej Wojny Światowej w willi przy ulicy Morskie Oko. Podczas jednej z powstańczych nocy, młoda dziewczyna Hanka miała wyjść do ogrodu po kwiaty dla swojego ukochanego. Wtedy została zastrzelona. Mówi się, że jej duch do dziś strzeże, aby willa nie trafiła w niepowołane ręce. Faktem jest, że budynek dość często ulega niewyjaśnionym pożarom.

8. Babia Góra

To kierunek, który wybierają miłośnicy przemierzania górskich szlaków i mocnych wrażeń. Szczyt Diablak w Beskidzie Zachodnim od zawsze łączony był z siłami nieczystymi. Według legendy swój zamek miał tu sam diabeł, dlatego później upatrzyły go sobie wiedźmy do odbywania swoich sabatów w Noc Świętojańską, Zaduszki czy w Wielki Piątek. Na skażonej przez siły nieczyste górze od dawna mają miejsce tajemnicze zniknięcia (góra ponoć przywołuje swoje ofiary), dlatego przed wybraniem się tam, lepiej dwa razy się zastanowić. Z drugiej strony, loty do Krakowa są takie tanie…

Sprawdź loty do Krakowa

Sprawdź też:

Urban exploring – najlepsze kierunki na świecie

12 najbardziej nawiedzonych miejsc na ziemi

Top 5 upiornych opuszczonych atrakcji turystycznych

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.