Wiadomosci 15 miejsc na świecie, w których jesień jest najpiękniejsza

Wszystkie artykuły

15 miejsc na świecie, w których jesień jest najpiękniejsza

Tylko część państw na świecie może cieszyć się czterema porami roku i malowniczą zmiennością krajobrazu. Dlatego zamiast wpadać w jesienny marazm, Skyscanner proponuje pozytywnie nastawić się do jesieni i odkryć jej zalety. W tych piętnastu miejscach jest to naprawdę proste: sprawdź, gdzie jesień jest najpiękniejsza!

Dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że do wielu z tych państw najtaniej lata się właśnie jesienią.

1. Polska

Lider tego rankingu jest oczywisty, bo nasz kraj jest jednym z tych miejsc, gdzie jesień prezentuje się najpiękniej. Najlepiej można to zaobserwować na przykład w górach, ale spacer do parku czy lasu, również dostarczy Ci przyjemnych wrażeń estetycznych.

Sprawdź też: TOP 10 najpiękniejszych plaż w Polsce

2. Stany Zjednoczone: Nowy Jork

Nowy Jork musi być we wszystkim najlepszy i nawet w kategorii „piękna jesień” nie ustępuje miejsca w rankingu. Central Park jest tym miejscem, gdzie tę porę roku można podziwiać w pełnej gamie barw.

Sprawdź też: Zwiedzanie Nowego Jorku za darmo: 11 pomysłów

 

3. Japonia

Podobnie jest w przypadku Japonii, w której parki Kioto czy Tokio jesienią wyglądają jak wyciągnięte z ilustrowanej baśni dla dzieci.

4. Wielka Brytania

Wielka Brytania ze swoją surową przyrodą i klimatem prezentuje się najlepiej właśnie jesienią. Widok malowniczych klifów Walii, wrzosowisk Anglii i zamków Szkocji sprawią, że pokochasz jesień i przestanie Ci przeszkadzać konieczność chodzenia w swetrach i kaloszach.

Sprawdź też: 10 magicznych miejsc w Wielkiej Brytanii

5. Stany Zjednoczone, Kolorado

Kolorado słynie z nieziemskich jesiennych obrazów. Jest to stan przede wszystkim wyżynny i górzysty, więc kolory jesieni ogląda się tu na tle zaśnieżonych szczytów.

Sprawdź też: 18 nieziemskich miejsc w USA, które musisz w swoim życiu zobaczyć

6. Francja

We Francji jesienią najpiękniej, zwłaszcza dla miłośników wina, prezentują się uprawy winorośli. Wybierz się do Burgundii, czy Prowansji na jesienny wypad pod znakiem wina, a poza doświadczeniami smakowymi, czekają na Ciebie takie, cudne pejzaże.

7. Kanada

Mało jest państw, które dorównują Kanadzie pod kątem urody jesiennych krajobrazów. Gigantyczny obszar kraju z różnorodnym ukształtowaniem terenu: wyspami, płaskowyżami, fiordami stanowi genialne tło dla zmieniających się pór roku.

Kliknij w zdjęcie, żeby sprawdzić najlepsze ceny na loty do Kanady:

 

Źródło: Flickr/ Paul Bica/ CC BY 2.0

8. Holandia

Co prawda kultowe pola kwitnących tulipanów najlepiej podziwiać w kwietniu, ale to nie jest jedyna pora roku, która pięknie prezentuje się w Holandii. Mało jest równie przyjemnych pomysłów na spędzenie jesiennego dnia, jak spacer/zwiedzanie rowerem/rejs łódką po Amsterdamie.

9. Włochy

Włochy to miejsce, w którym lato trwa dłużej niż u nas, ale jesień, jak już nadejdzie, również jest tu warta uwagi. Włoskie ulice i architektura przyozdobione jesiennymi kolorami to krajobraz na romans, który pozwoli przetrwać chłodne dni.

Sprawdź też: 10 najpiękniejszych plaż we Włoszech, które trzeba odwiedzić

10. Chiny

Jesień w Chinach jest nie tylko niezwykle malownicza, ale i pełna świąt. Wybierając się do Chin tą porą roku, koniecznie celuj na hucznie celebrowane Święto Środka Jesieni.

11. Norwegia

Norweskie fiordy wyglądają dobrze o każdej porze roku, a do tego można tu podróżować w bajecznie niskich cenach.

12. Islandia

Islandia to przede wszystkim krajobrazy nie z tej ziemi i surowy klimat. Zapakuj ciepły sweter i koniecznie sprawdź, jak islandzkie wodospady, wzgórza i gorące źródła prezentują się w kolorach jesieni.

13. Niemcy

Jesień plus Niemcy kojarzą się nam chyba głównie z Oktoberfestem. A to naprawdę tylko fragment tego, co ta pora roku w Niemczech ma do zaoferowania. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie.

14. Gruzja

Spacery po górach wśród malowniczego, jesiennego krajobrazu i pyszne, rozgrzewające jedzenie – to nasza propozycja na jesienny wypad do Gruzji.

Sprawdź też: Wasz punkt widzenia: Gruzja Jacka Rępalskiego

15. Stany Zjednoczone, Alaska

Odległa kraina, którą kojarzymy głównie za sprawą serialu z lat 90-tych „Przystanek Alaska”, kryje prawdziwe przyrodnicze cuda. Szczególnie jesienią.

Sprawdź też:

Świat widziany oczami ptaków: 27 niezwykłych panoramicznych zdjęć 6 państw idealnych do zwiedzania samochodem

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.