COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci 12 najfajniejszych hoteli lodowych na świecie

Wszystkie artykuły

12 najfajniejszych hoteli lodowych na świecie

Lód, wszędzie lód. 12 najbardziej niesamowitych hoteli lodowych na oszałamiających zdjęciach.

Niesamowite lodowe hotele od Szwecji przez Słowenię, od Alaski po Andorę. Oczekuj mroźnego przyjęcia.

1. Lodowy hotel Jukkasjäroi, Szwecja

Lodowy hotel Jukkasjäroi był pierwszym i największym tego typu. A mieści się w małym miasteczku 200 km od koła podbiegunowego, w którym mieszka raptem 1100 osób i prawie tyle samo psów. Co roku jednak odwiedza je około 50 tysięcy przyjezdnych mających nadzieję zobaczyć zorzę polarną. Hotel o powierzchni 5,500 metrów kwadratowych zbudowany jest z tysiąca ton lodu i 30 tysięcy ton mieszanki śniegu i lodu, która wzmacnia konstrukcję. Dosłownie wszystko jest tam zbudowane z lodu: łóżka z bloków lodowych, lodowe sofy, lodowy barek… na szczęście łazienki są podgrzewane. Hotel działa od grudnia do kwietnia, a potem zaczyna topnieć.

2. Hotel de Glace, Quebec, Kanada

Luksusowy Hotel de Glace, nieopodal Quebecu jest co roku projektowany i budowany w kilka tygodni. Można w nim znaleźć wielkie lodowe zjeżdżalnie i kapliczkę ślubną (oczywiście lodową).

Hotel de Glace

3. Arctic Resort Kakslauttanen, Finlandia

W Arctic Resort Kakslauttanen w Finlandii możesz się zatrzymać w ciepłym igloo z dachem ze szkła tak, żeby można było oglądać zorzę z łóżka. Kakslauttanen mieści się około 250 km na północ od Koła Podbiegunowego, co może się wydawać daleko, ale z lotniska Ivalo to tylko pół godziny drogi.

4. Sorrisniva Igloo Hotel, Alta, Norwegia

Koce w renifery, podgrzewane śpiwory i sauna sprawią, że na pewno nie zmarzniesz w Sorrisniva Igloo Hotel. Hotel organizuje też wydarzenia takie jak safari na skuterach śnieżnych, wypady na oglądanie zorzy i przejażdżki psimi zaprzęgami.

5. Igloo Hotel, Grandvalira, Andora

Kto powiedział, że musisz jechać na północ, żeby cieszyć się temperaturą poniżej zera? Wytworny Igloo Hotel ma tylko cztery pokoje i jest położony na wysokości 2,350 metrów w Pirenejach. Możesz więc podjeżdżać nartami pod własne drzwi, a wieczorami wybierać się na spacery na rakietach śnieżnych.

6. Snow Village, Finlandia

Zajmująca 20 tysięcy metrów kwadratowych Snow Village zmienia kształt i rozmiar każdej zimy, ale zawsze ma lodowe rzeźby, lodowe barki, kapliczkę i 30-pokojowy lodowy hotel-okręt. Jeśli nie masz ochoty spać na lodzie, bardziej tradycyjne pokoje też są tu dostępne.

7. Lodowy hotel, Montreal, Kanada

To, co wyróżnia Hotel de Glace to jego lodowy bar Jägermeister. Reklamuje się on jako zapewniający „wyjątkowe doświadczenie, kulinarną przygodę, źródło rodzinnej rozrywki, miejskiej kultury i sportu”, ale kto by tam tego słuchał. Mają lodowy bar, SPA na świeżym powietrzu, restauracje na 60 gości, centrum konferencyjne i labirynt!

8. Lodowe Muzeum Aurora , Alaska, USA

Lodowy hotel Aurora został zbudowany w Chena Hot Springs Resort w Fairbanks na Alasce w 2003 roku. Niestety, jak tylko nadeszło lato, stopniał. W tym miejscu powstało Lodowe Muzeum Aurora. Dzięki zaawansowanym systemom ochładzania jest otwarte przez cały rok. Nie można się tam zatrzymać na noc, ale i tak warto zobaczyć ręcznie rzeźbione w lodzie żyrandole, zmieniające kolor co 6 sekund, naśladując zachowanie zorzy, oraz lodowe rzeźby z wielkimi szachami na czele.

9. Hotel z lodu, Rumunia

Hotel z lodu to pierwszy hotel tego typu w Europie Wschodniej. Jest położony w wyjątkowym miejscu nad Jeziorem Bale w Karpatach. Najłatwiej dostać się tam słynną drogą Transfagarasan, ale pamiętajcie, że to kraj Draculi, więc trzeba zachować czujność. Szczególnie po zmroku.

10. Lodowy Zamek Kemi, Finlandia

Lodowy Zamek Kemi to prawdziwy popis sztuki budowlanej. Dzieci zachwycają się placem zabaw (tak, zgadliście: zrobionym z lodu i śniegu). Najbardziej romantyczną opcją zakwaterowania jest ‚Olokolo’ – gniazdko miłości wybudowane w śniegowym pałacu ze śpiworami i przezroczystym dachem do oglądania zorzy polarnej.

11. Kirkenes Snow Hotel, Norwegia

W Kirkenes Snow Hotel mówią: "śnieg często jest postrzegany jako coś negatywnego, a kiedy spadnie go trochę więcej, europejskie i amerykańskie miasta pogrążają się w chaosie. Dla nas śnieg to dobrodziejstwo”. Ściany hotelu są grube na 180 centymetrów, wewnątrz utrzymuje się więc stała temperatura – 5 stopni. Ale polarowe śpiwory sprawią, że będzie Ci ciepło i przytulnie nawet przy -35 stopniach.

12. Wioska eskimowska, Słowenia

Słoweński hotel-igloo jest częścią całej wioski eskimoskiej, w której poszczególne igloo są połączone systemem tuneli. Hotel nie jest luksusowy, na stronie internetowej właściciele ostrzegają, że „nie ma tu prysznica, ale że mycie się śniegiem jest bardzo odświeżające”. Za to, niezależnie od tego,jak zimno jest na zewnątrz, w igloo możesz się rozgrzać domowym grzanym winem.

Sprawdź też:

10 ekstremalnych restauracji z całego świata

10 sposobów jak mało wydać podczas wyjazdu na narty

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.