COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Nawiedzone miejsca na świecie: top 12

Wszystkie artykuły

Nawiedzone miejsca na świecie: top 12

Wielbiciele horrorów odnajdą się w tych lokalizacjach. Skyscanner prezentuje najbardziej nawiedzone miejsca na Ziemi.

1. Wyspa Lalek, Meksyk

To miejsce jak z nocnego koszmaru znajduje się nieopodal Mexico City. Na rosnących na tej wyspie drzewach z każdej strony zwisają zniszczone dziecięce lalki – brudne, połamane, bez kończyn. Skąd się tam wzięły? Historia zaczyna się sześciesiąt lat temu, kiedy ówczesny opiekun wyspy Julian Santana nie zdołał uratować tonącej dziewczynki. Na wodzie pozostała tylko jej lalka. Od tego czasu, nękany koszmarami Julian gromadzi stare zabawki i przynosi je na wyspę, żeby uczcić pamięć tragicznie zmarłego dziecka.

Wyspa Lalek, Meksyk

2. Cinco Saltos, Argentyna

Mieszkańcy Cinco Saltos nazywają je Miastem Jeziora i Róż. Nie chcą pamiętać, że w regionie Rio Negro praktykowano niegdyś czarną magię. Miejsce to uważa się za skażone, a wywołane dawniej duchy nie dają spokoju mieszkańcom tej okolicy.

Cinco Saltos, Argentyna

3. Piramida w Gizie, Egipt

Klątwa Faraona kojarzy się nam przede wszystkim z zatruciem pokarmowym, które często dotyka podróżujących do Egiptu. Niektórzy uważają jednak, że czeka ona tych, którzy ośmielą się naruszyć spokój mumii. Klątwę miał wywołać brytyjski archeolog, Howard Carter, który w 1922 roku odkrył grobowiec Tutenchamona. Jego postać jest do dziś widywana w korytarzach piramidy…

Piramida w Gizie, Egipt

4. Montpelier Hill, Irlandia

Montpelier to wzgórze w pobliżu Dublina. Do dziś stoją tam ruiny domu łowieckiego zbudowanego w XVIII wieku przez Williama Conolly. Miejsce to znajduje się pod panowaniem sił nadprzyrodzonych, wiąże się je z okultyzmem i satanizmem. Najczęściej widywaną tutaj zjawą jest dziwny, czarny kot… Krążą także legendy o odprawianych tu dawniej czarnych mszach. Sprawdź najpiękniejsze trasy w Irlandii.

Montpelier Hill, Irlandia

5. Lewang Sewu, Indonezja

Nazwa tej dawnej kolonii holenderskiej oznacza w języku Jawy „tysiąc drzwi”. Widywane są tu różnej maści upiory, najczęściej jednak jest to holenderska dama oraz duchy bez głów. Jednego z nich uchwycono ponoć podczas kręcenia lokalnego programu telewizyjnego „Dunia Lain”.

Lewang Sewu, Indonezja

6. Zamek Frankeinsteina, Niemcy

Zamek na wzgórzu Odenwald, nieopodal miasta Darmstadt miał być inspiracją dla Mary Shelley do napisania powieści „Frankenstein”. Jakby tego było mało, niektórzy twierdzą, że można w nim doświadczyć aktywności paranormalnej. A jeśli wolisz mneij upiorne miejsca sprawdź te pomysły na zwiedzanie Niemiec.

Zamek Frankeinsteina, Niemcy

7. Zamek w Kórniku, Polska

Duchem najczęściej widywanym w Polsce jest Biała Dama, a najczęściej lubi się ona pojawiać w Zamku w Kórniku, niedaleko Poznania. Portret kobiety w białej sukni wisi w sali jadalnej zamku – to Teofila z Działyńskich, dawna dziedziczka majątku. Według legendy jej dusza nie zaznała spokoju i codziennie o północy schodzi z obrazu, aby przechadzać się po pałacu i otaczającym go ogrodzie. Interesują Cię nawiedzone miejsca w Polsce? Tu znajdziesz ich więcej.

8. Las Hoia Baciu, Rumunia

Transylwania to nie jest miejsce na beztroski relaks, a już na pewno nie zalesione okolice Hoia Baciu, leżące w centrum „rumuńskiego trójkąta bermudzkiego”. Jest to obszar, w którym od lat notuje się niewyjaśnione zjawiska i tajemnicze zdarzenia. W samym Hoia Baciu doświadcza się zjawisk świetlnych, widywane jest UFO, znaki na śniegu i glebie i ich dziwny wpływ na wędrujących tam ludzi. Kawa na rynku w Hoia Baciu jak najbardziej, ale spacer do lasu – na własną odpowiedzialność.

Las Hoia Baciu, Rumunia

9. Wyspa Lipe, Tajlandia

Tę tajską wyspę położoną na Morzu Andamańskim zamieszkuje ludność Chao-Le. Nazywani „cyganami mórz” praktykują rytuały animistyczne i wierzą, że wyspa pełna jest duchów. Odwiedzający ten mały raj turyści również raportują zdarzenia paranormalne. Ale spokojnie. Duchy z Lipe można podobno łatwo przekupić ciastkami i napojem truskawkowym. Jeśli żywią się takimi smakołykami, to nie mogą być chyba groźne. Zobacz przewodnik po Bangkoku.

Wyspa Lipe, Tajlandia

10. Greyfriars Kirkyard, Wielka Brytania

Jak nawiedzone miejsce to przede wszystkim Edynburg. A grobowiec szkockiego prawnika George’a Mackenzie na lokalnym cmentarzu Greyfrias to siedlisko złych mocy. W latach 1990-2006 zgłoszono tam 350 ataków przez siły nieczyste, a 170 osób straciło przytomność. Dziwne zdarzenia przy grobie Mackenzie’ego uważane są za najlepiej udokumentowane zjawisko paranormalne na świecie. Spora więc szansa, że w tych historiach jest ziarnko prawdy… Sprawdź też :10 magicznych miejsc w Wielkiej Brytanii.

Greyfriars Kirkyard, Wielka Brytania

11. Szpital Psychiatryczny w Weston, Stany Zjednoczone

Dziewiętnastowieczne szpitale dla osób chorych psychicznie to nie były miłe miejsca. Szpital w Weston bił je jednak wszystkie na głowę. Przeznaczony dla 250 pacjentów, w latach 50-tych XX wieku był zamieszkany przez prawie dwa i pół tysiąca chorych. Zamknięto go raptem dwadzieścia lat temu i od tego czasu obserwuje się tam zjawiska paranormalne.

Weston, Stany Zjednoczone

12. Cmentarzysko samochodów, Belgia

Ponad pięćset wraków powojennych samochodów porośniętych mchem straszy w lesie w belgijskim Chatillon. Nie wiadomo dokładnie, skąd się tam wzięły. Jedna z wersji mówi o tym, że zostały porzucone przez amerykańskich żołnierzy. Jedno jest pewne: nie jest to najsympatyczniejsze miejsce na świecie. Ale jeśli masz ochotę poczuć się jak na planie dziwnego thrillera, cmentarzysko aut w Chatillon zaprasza!

Cmentarzysko samochodów, Belgia

Ten artykuł został zaktualizowany 9 sierpnia 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.