Wiadomosci Zaskakujące rzeczy, które możesz zabrać do samolotu

Wszystkie artykuły

Zaskakujące rzeczy, które możesz zabrać do samolotu

Od gazu łzawiącego, po piłę czy tasak – Skyscanner przedstawia listę rzeczy, które MOŻNA przewozić w walizce. Trzeba tylko poinformować linie lotnicze, że się je posiada i bezpiecznie zapakować.

Lista tego, co można, a czego nie można zabrać ze sobą do samolotu jest długa. Ale kiedy trochę dokładniej przyjrzeć się tej, publikowanej przez TSA (amerykańska instytucja dbająca o bezpieczeństwo transportu), można być zaskoczonym. W zestawieniu przedmiotów dozwolonych znajdują się takie, których raczej nie zabiera się ze sobą na wakacje.

Zaskakujące rzeczy, które możesz zabrać do samolotu

1. Broń palna

Tak, można w podróż zabrać ze sobą ulubioną broń (jeśli masz na nią pozwolenie). Trzeba jednak wiedzieć, że naboje i sama broń muszą być zapakowane osobno i bezpiecznie. Na wszelki wypadek, najlepiej dowiedzieć się przez infolinię danych linii lotniczych, jak należy to zrobić.

Broń palna

2. Czekan

Lecisz w jakiś odległy zakątek świata, żeby się trochę powspinać, a na miejscu możesz mieć trudność z kupieniem odpowiedniego czekanu? Albo po prostu chcesz mieć SWÓJ czekan. Możesz go zabrać, nie ma problemu.

Koniecznie przeczytaj: 10 pytań o loty, które zawsze chciałeś zadać

Czekan

3. Miecz

Podobnie, jeśli podróżujesz, żeby wziąć udział w rekonstrukcji historycznej (albo po prostu nie rozstajesz się ze swoim mieczem), masz prawo zabrać go ze sobą w bagażu rejestrowanym. Skyscanner wspiera rozwijanie pasji, ale jednocześnie uczula na zachowanie bezpieczeństwa. Pamiętaj, żeby swój miecz odpowiednio opakować.

Miecz

4. Tasak

Powiedzmy, że lecisz do Hollywood i będziesz kręcić horror… dobra wiadomość: możesz przywieźć własny tasak!

Tasak

5. Gaz pieprzowy

Trudno zaprzeczyć, że gaz pieprzowy do skuteczny środek do samoobrony. Może się przydać, szczególnie, jeśli podróżujesz samotnie. Możesz go zabrać, pod warunkiem że jest zabezpieczony w bagażu rejestrowanym.

Gaz pieprzowy

6. Pałka

Jeśli nie jesteś policjantem, to pałka nie powinna Ci być potrzebna… W każdym razie, nie ma prawnych przeciwwskazań, żeby zabrać ją ze sobą w podróż.

Polecamy artykuł: 7 dziwacznych sytuacji podróżnych i jak z nich wyjść obronną ręką

Pałka

7. Piła

Z ulgą mogą odetchnąć także majsterkowicze. Do bagażu rejestrowanego można zapakować swoją własną piłę.

Piła

8. Młotek

A skoro jest już piła, może też przydać się młotek. To także przedmiot dozwolony w bagażu. A tutaj dowiesz się, czego nie zabierać ze sobą na wakacje.

Młotek

9. Paralizator

To przedmiot, który można traktować podobnie, jak gaz pieprzowy. Jeśli masz pozwolenie na jego użytkowanie i umiesz to robić w bezpieczny sposób, możesz zabrać paralizator ze sobą w podróż.

Paralizator

10. Broń miotana

Każdy kiedyś wyobrażał sobie, że gra w filmie akcji (prawda?). Jeśli odgrywałeś/odgrywałaś w nim rolę wojownika/wojowniczki ninja, mogłeś się zetknąć z bronią miotaną. Ona również jest dozwolona w bagażu rejestrowanym.

Broń miotana

Ten artykuł został zaktualizowany 5 sierpnia 2019 roku.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.