Mapa

Tanie loty Wrocław-Stuttgart

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Stuttgart.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Stuttgart

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

275 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

4

Średni czas lotu, całkowita odległość: 611 km

1 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

eurowings

Stuttgart

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Stuttgart: Stuttgart.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Stuttgart wynosi 275 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Stuttgart wynosi 1 h 40 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Wrocław do: Stuttgart.
Według stanu na Listopad, są 4 loty w tygodniu z: Wrocław do: Stuttgart.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Wrocław – Stuttgart, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Wrocław – Stuttgart

 • Najpopularniejszy lot: Wrocław – Stuttgart Lufthansa
 • Bezpośrednie loty Wrocław – Stuttgart: brak
 • Loty z przesiadką Wrocław – Stuttgart: SAS, Lufthansa
 • Czas przelotu Wrocław – Stuttgart: minimum 2h 55minut (lot z 1 przesiadką)

Lotniska we Wrocławiu

Bezpośrednie loty z Wrocławia do Stuttgartu są dostępne z lotniska Wrocław Strachowice.

Lotnisko Wrocław Strachowice

Informacje: Lotnisko Wrocław Strachowice było wielokrotnie nagradzane i nominowane w branżowych plebiscytach na najlepsze lotnisko w Polsce. Obiekt jest oddalony od centrum miasta o 10 kilometrów, a wszystkie przyloty i wyloty odbywają się tutaj w jednym terminalu. Na jego drugim poziomie znajduje się taras widokowy. Na parterze znajdują się stanowiska odprawy i kontroli bezpieczeństwa. Na poziomie +1 znajdziesz halę odlotów, a w niej kawiarnie, restauracje i sklepy. Dodatkowo skorzystasz tu z bezpłatnego Wi-Fi.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Wrocławia do Stuttgartu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Wrocław Strachowice?

Taksówką, samochodem lub autobusem. Linia dzienna 106 kursuje średnio trzy razy na godzinę spod dworca kolejowego PKP Wrocław Główny pod terminal. Czas podróży: 40 minut (w zależności od natężenia ruchu), cena biletu: 3,20 zł.

Lotniska w Stuttgarcie

Miasto Stuttgart posiada jedno lotnisko.

Lotnisko Stuttgart

Informacje: Port lotniczy Stuttgart należy do czołówki najważniejszych w Niemczech węzłów komunikacyjnych i jest jednym z dziesięciu największych lotnisk w Niemczech. Rocznie obsługuje około dziesięciu milionów pasażerów. Na jego terenie mieści się duża powierzchnia targowo-wystawiennicza.  Lufthansa i SAS korzystają najczęściej z Terminalu 1 (z czterech działających na lotnisku).

Jak dojechać z lotniska do Stuttgartu:

 • Pociągiem kolei podmiejskiej S-Bahn. Przystanek znajduje się na poziomie 1 terminalu 1, dojedziesz do głównej stacji kolejowej Hauptbahnhof. Podróż do centrum zajmuje 27 minut, za bilet zapłacisz 4,1€ (18zł)
 • Alternatywnie autobusem. SAB, czyli Stuttgart Airport Busterminal jest ulokowany obok terminalu 4, znajdziesz tu 18 przystanków, a autobusy regionalne do Stuttgartu odjeżdżają z przystanków 1-3.
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Stuttgartu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Niemiec wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy stu osiemdziesięciu dni. Wrocław i Stuttgart znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Stuttgarcie

Pogoda w Stuttgarcie

Stuttgart to dość deszczowe miasto. Przed dużą część roku pada tu średnio przez 14-15 dni miesięcznie, czyli co drugi dzień. Największą ilość deszczowych dni można tu zaobserwować w czerwcu, lipcu, listopadzie i styczniu. Latem termometry wskazują tu średnio do 23°C, a zimą spodziewaj się tutaj do 3°C.

Ceny i waluta w Stuttgarcie

Walutą obowiązującą w Stuttgarcie jest euro. Jeśli chciałbyś odwiedzić miasto z gotówką w portfelu, złotówki wymień jeszcze w Polsce w kantorze internetowym lub negocjując kurs w kantorze stacjonarnym. Na miejscu możesz również płacić kartą, bez trudu znajdziesz tu bankomat.

Ceny w Stuttgarcie są wyższe średnio o 68%, za posiłek zapłacisz nawet 115% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7€ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 10€ (43zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 50€ (210zł)
 • butelka wody – 0,28€ (1,20zł)
 • kawa – 2,60€ (11zł)
 • piwo w pubie – 3,50€ (15zł)
 • taksówka – 1,1€/kilometr (4,70zł).

Transport w Stuttgarcie

By poznać wszystkie atrakcje Stuttgartu koniecznie może się okazać korzystanie z komunikacji publicznej. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas oraz nie martwić się o bilet, kup Stuttcard Plus. Dzięki niej w ramach jednego biletu otrzymasz możliwość nieograniczonego podróżowania po mieście wszystkimi środkami komunikacji, czyli autobusami i pociągami. Za wersję 24h zapłacisz 25€ (107,5zł), za wersję 48h - 35€ (150,5zł), a za wersję 72h - 45€ (193,5zł). W cenie otrzymasz również darmowy wstęp do wszystkich muzeów, zniżki m.in. w teatrach i sklepach, desery i drinki w wybranych restauracjach.

Stuttgart atrakcje

Choć Stuttgart może się wydawać miastem nudnym i przemysłowym, bardzo Cię zaskoczy! Atrakcje przygotowane przez Mercedes-Benz i Porsche oczarują nawet tych, którzy na co dzień nie pasjonują się samochodami. A to dopiero początek atrakcji… Co warto zobaczyć w Stuttgarcie?

 • Mercedes-Benz Welt – Świat Mercedes-Benz
 • Muzeum Porsche
 • Bad Canstatt – dzielnica słynąca z doskonałych win
 • Pałac Solitude – perełka w stylu rokoko
 • Cannstatter Wasen – jedna z największych miejskich imprez, skosztujesz tu regionalnego piwa i przysmaków, a dzieci wybawią się na karuzelach. Warto również odwiedzić targ.
 • Wilhelma - słynne zoo i ogród botaniczny
 • Miejska Biblioteka – perła architektury, nowoczesna, przejrzysta, zachęcająca do sięgnięcia po jedną z tysięcy książek
 • Schlossplatz – plac który umiejętnie łączy stare z nowym.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,25zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.