Mapa

Tanie loty Wrocław - Sztokholm

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sztokholm.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

116 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 919 km

1 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Sztokholm: Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Sztokholm wynosi 116 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Sztokholm wynosi 1 h 35 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Wrocław do: Sztokholm.
Według stanu na Październik, są 2 loty w tygodniu z: Wrocław do: Sztokholm.

Informacje aktualne na dzień 31.01.2016

Linie lotnicze

Ruch lotniczy Sztokholmu obsługują cztery lotniska: Skavsta, Arlanda, Bromma oraz Västerås.

Do pierwszego z nich dolecisz z Wrocławia bezpośrednio. Linia lotnicza Wizz Air oferuje dwa loty w tygodniu, we wtorki i soboty, z częstotliwością odlotu raz na dobę. Od 23 czerwca 2016 uruchamiany zostaje dodatkowy lot w czwartki.

Na lotnisko Sztokholm Arlanda dolecisz z jedną przesiadką. Loty oferuje linia lotnicza LOT (z przesiadką w Warszawie), Lufthansa (z przesiadką w Monachium), Eurowings (z przesiadką w Dusseldorfie), SAS Scandinavian Airlines i Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie), SAS i Cimber (z przesiadką w Kopenhadze). Wyloty odbywają się codziennie, po kilka razy na dobę, często od godz. 5:45.

Na lotnisko Sztokholm Bromma dolecisz z minimum dwiema przesiadkami. Możesz zdecydować się na lot łączony Ryanair – Ryanair - Malmo Aviation z przesiadkami w Londynie-Stansted oraz Goteborgu lub LOT – Wizz Air – Malmo Aviation z przesiadkami w Warszawie oraz Malmo. Wyloty odbywają się trzy razy w tygodniu.

Na lotnisko SztokholmVästeråsdolecisz z jedną przesiadką. Loty z przesiadką w Londynie-Stansted oferuje linia lotnicza Ryanair. Wyloty (do Londynu) odbywają się codziennie, raz lub dwa razy na dobę.

Odprawa

Na lotnisku należy stawić się na około 2 godziny przed odlotem, przed wejściem na pokład samolotu należy stawić się z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem. Warto pamiętać, że pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa  nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty. Podróż z Wrocławia do Sztokholmu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko we Wrocławiu

Port Lotniczy Wrocław(Port lotniczy Wrocław – Strachowice im. Mikołaja Kopernika)to jedyne lotnisko Wrocławia. W nowoczesnym terminalu T2, realizowane są zarówno odloty, jak i przyloty. Na miejscu znajduje się łącznie 17 punktów usługowych i gastronomicznych, w tym sklepy z upominkami, pamiątkami, biżuterią, a także siedem kawiarni i restauracji.

Lotniska w Sztokholmie

Ruch lotniczy Sztokholmu obsługują cztery lotniska: Skavsta, Arlanda, Bromma oraz Västerås.

Port lotniczy Sztokholm-Skavstato czwarty największy port lotniczy kraju. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze i jest oddalony od Sztokholmu o 100 kilometrów. Terminalem przylotu jest tu jedyny terminal główny. Spod niego do centrum dojedziesz m.in. jednym z autokarów Flygbussarna (kursującym m.in. do Norrköping i Linköping). Spod terminalu odjeżdża również lokalny autobus numer 515 (kursuje od godz. 4:00 do północy), jego przystankiem końcowym jest Norrköping i jego stacja kolejowa, z której dojedziesz do Sztokholmu. Do stacji dojechać możesz również taksówką.

Port lotniczy Sztokholm-Arlandato największe lotnisko Szwecji, oddalone od Sztokholmu o 42 kilometry. Posiada 4 terminale.

Port lotniczy Sztokholm-Brommapołożony jest nieopodal Szkokholmu, w odległości zaledwie 9 kilometrów. Obsługuje głównie połączenia Malmo Aviation.

Port lotniczy Sztokholm – Västeråsjest oddalony od Sztokholmu aż o 110 kilometrów i obsługuje wyłącznie linię lotniczą Ryanair.

Wrocław vs. Sztokholm – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Wrocław i Sztokholm znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Średnie temperatury powietrza są w obu miastach bardzo zbliżone. Podczas gdy w Sztokholmie termometry wskazują średnio 22°C latem i od -5°C do 2°C zimą, we Wrocławiu spodziewaj się od -6°C w grudniu i styczniu oraz 24°C w lecie.

Ceny w restauracjach są w Sztokholmie wyższe nawet o 300%. Za lunch zapłacisz tu 100kr (47zł, we Wrocławiu 20zł), za trzydaniową kolację dla dwóch osób 700kr (331zł, we Wrocławiu 100zł), a za posiłek w McDonaldzie 70kr (33zł, we Wrocławiu 16zł). Droższe są również ceny napojów – na przykład krajowego piwa czy wody. Warto również zwrócić uwagę na koszt przejazdu taksówką na trasie port lotniczy – centrum miasta. We Wrocławiu wynosi on około 55zł, a w Sztokholmie 1230kr (582zł, lotnisko Skavsta, 105km, 70 minut jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.