Mapa

Tanie loty Wrocław-Oslo

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Oslo.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Oslo

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

100 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

5

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1021 km

1 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Red Wings

Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Oslo wynosi 100 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Oslo wynosi 1 h 50 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Wrocław do: Oslo.
Według stanu na Wrzesień, jest 5 lotów w tygodniu z: Wrocław do: Oslo.

Tanie loty Wrocław – Oslo

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Wrocław - Oslo, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Wrocław - Oslo

 • Bezpośrednie loty: Wrocław – Oslo Wizz Air, Ryanair
 • Loty z przesiadką Wrocław - Oslo: Ryanair, SAS, Lufthansa, SWISS
 • Czas przelotu Wrocław - Oslo: 1h 55 minut

Lotniska we Wrocławiu

Bezpośrednie loty z Wrocławia do Oslo są dostępne z lotniska Wrocław Strachowice.

Lotnisko Wrocław Strachowice

Informacje: Lotnisko we Wrocławiu jest dobrze zorganizowane i rzadko zdarzają się tu kolejki. Ma też ono dobrą opinię wśród korzystających z niego podróżnych. Wielokrotnie otrzymywało nagrody w plebiscytach i branżowych konkursach. W strefie ogólnej, znajdziesz kiosk z gazetami, sklep wielobranżowy 1 Minute, aptekę oraz pamiątki i upominki regionalne “Discover”. Po kontroli bezpieczeństwa, jest też księgarnia Virgin, dwa sklepy bezcłowe Heinemann (kupisz w nich kosmetyki, alkohole, tytoń i słodycze), a także butik z ubraniami i dodatkami Emmanuel Berg, biżuteria S&A i wyroby rustykalne Polski Folk.

Pozostały do odlotu czas możesz spędzić też w działających tu restauracjach i kawiarniach. W strefie ogólnej, mieści się Costa Coffee, barek z przekąskami Whitehouse, restauracja regionalna Sami Swoi oraz cukiernia Furore. Możesz też usiąść w pubie Legendario, ciekawie ulokowanym na tarasie widokowym. Po odprawie, masz do wyboru Gate Bar, gdzie kupisz napoje i przekąski oraz Flying Bistro z ofertą ciepłych dań obiadowych.

Lotniko oferuje też specjalne pakiety usług o podwyższonym standardzie, VIP&Business. Obejmują one indywidualną odprawę oraz miejsce w specjalnej poczekalni Business Lounge.

Jak dojechać na lotnisko Wrocław Strachowice?

Na miejsce kursują dwie linie autobusowe - dzienna 106 i nocna 206. Przystanek znajduje się przy dworcu PKP Wrocław Główny. Czas podróży wynosi 40 minut, za bilet zapłacisz 3,20zł.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Wrocławia do Oslo wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska w Oslo

Miasto Oslo posiada trzy lotniska: Oslo Sandefjord – Torp, Oslo Gardermoen oraz Oslo Moss – Rygge. Z Wrocławia dolecisz bez przesiadek na pierwsze z nich.

Lotnisko Oslo Sandefjord – Torp (lotnisko Oslo Torp)

Informacje: Port lotniczy Sandefjord-Torp, zwany często Oslo-Torp to mniejsze z miejskich lotnisk, oddalone od centrum Oslo o 120 kilometrów. Posiada jeden terminal i obsługuje się tu głównie tanie linie lotnicze.

Jak dojechać z lotniska Oslo Torp do Oslo?

 • Bezpłatnym shuttle bus dojedziesz spod terminalu do stacji kolejowej Torp. Czas podróży autobusem wynosi 4 minuty! Tu wsiądź do pociągu NSB kursującego do centrum. Cena biletu: 266NOK (122zł). Czas podróży: 1h 35minut.
 • Autobusem Torp-Expressen. Cena biletu: 270NOK (124zł), podróż trwa około 1h 45minut. Rozkład jazdy jest dopasowany do rozkładu przylotów.
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Oslo korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Norwegii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Wrocław i Oslo znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Oslo

Pogoda w Oslo

Temperatura w grudniu i styczniu wynosi od -7 do 0°C, a latem termometry wskazują tu nawet 22°C.

Ceny w Oslo

Walutą obowiązującą w mieście jest korona norweska (NOK). W Oslo powszechnie akceptowane są karty kredytowe/płatnicze, bez trudu znajdziesz tu bankomat. Jeśli planujesz zabrać gotówkę, złotówki wymień koniecznie jeszcze w Polsce.

Ceny w Norwegii są wyższe średnio o ponad 155%, za posiłek zapłacisz nawet 245% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 110NOK (47zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 155NOK (67zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 800NOK (345zł)
 • kawa – 39NOK (17zł)
 • piwo w pubie – 80NOK (35zł)
 • butelka wody – 21NOK (9zł)
 • taksówka – 13,50NOK/kilometr (6zł).

Transport w Oslo

W Oslo możesz skorzystać z autobusów, lokalnych pociągów, tramwajów, metra i promów. Wszystkie środki komunikacji mają tu wspólnego operatora – firmę Ruter, dzięki czemu podróżujesz tu według jednego cennika, na podstawie jednego biletu. Zaoszczędzisz jeśli kupisz kartę Oslo Pass. Wybierz jedną z trzech wersji: 24h za 395NOK (182zł)lub 72h za 745NOK (343zł). Karta zapewnia podróże wszystkimi środkami komunikacji w strefie 1 i 2 bez ograniczeń. Możesz tu również kupić bilety pojedyncze za 50NOK (23zł, bilet kupiony u kierowcy) lub 24-godzinne za 90NOK (41zł).

Oslo atrakcje

Odwiedzając Oslo szybko przekonasz się, że Norwegia oczarowuje nie tylko niezwykłą i unikalną przyrodą. Zaskoczą Cię tu doznania smakowe oraz… artystyczne. Zobacz, co warto zobaczyć w Oslo:

 • Budynek Norweskiej Narodowej Opery i Baletu
 • Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram
 • Twierdza Akershus
 • Norweskie Muzeum Ludowe
 • słynny park Vigelandsparken
 • Park Frogner
 • Pałac Królewski
 • Muzeum Łodzi Wikingów

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1NOK = 0,43zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.