Mapa

Tanie loty Wrocław - Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

111 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

2

Średni czas lotu, całkowita odległość: 834 km

1 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Mediolan wynosi 111 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Mediolan wynosi 1 h 40 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Wrocław do: Mediolan.
Według stanu na Listopad, są 2 loty w tygodniu z: Wrocław do: Mediolan.

Informacje aktualne na dzień 30.09.2016

Linie lotnicze

Jeśli do Mediolanu chciałbyś polecieć bez przesiadek, wybierz lot na lotnisko Mediolan Bergamo. Wyloty linii Ryanair odbywają się w poniedziałki i piątki, zawsze raz na dobę.

Do portu lotniczego Mediolan Malpensa dolecisz z jedną przesiadką. Wybierz na przykład lot Eurowings (z przesiadką w Dusseldorfie), SAS (z przesiadką w Kopenhadze), LOT (z przesiadką w Warszawie), Lufthansa (z przesiadką w Monachium lub we Frankfurcie). Wyloty odbywają się codziennie, kilka razy na dobę.

Do portu lotniczego Mediolan Linate również dolecisz z minimum jedną przesiadką. Wybierz lot łączony Eurowings i Air Berlin (z przesiadką w Dusseldorfie) lub Lufthansa i Meridiana/Alitalia lub tylko Lufthansa (z przesiadką we Frankfurcie czy Monachium). Wyloty odbywają się codziennie.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się 2 godziny przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Wrocławia do Mediolanu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Warto pamiętać, że pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Lotnisko we Wrocławiu

Port lotniczy Wrocław Strachowice (Lotnisko Wrocław) jest oddalone od centrum miasta o 10 kilometrów i posiada jeden terminal. Na poziomie 0 znajduje się hala odlotów, a w niej stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, automaty Lufthansa oraz stanowiska kontroli bezpieczeństwa. Na poziomie +1 znajdują się restauracje, kawiarnie oraz kilka sklepów, w tym salon jubilerski oraz butik.

Lotniska w Mediolanie

Port lotniczy Mediolan Bergamo nie jest największym z mediolańskich lotnisk. Operują tu głównie tanie linie lotnicze, a sam terminal jest oddalony od centrum o 50 kilometrów. Do centrum miasta dotrzesz stąd autobusem lub pociągiem. Przestanki korporacji Terravision, Autostradale oraz Orioshuttle znajdują się przed terminalem, a sama podróż zajmie około godziny. Z pobliskiej stacji kolejowej w Bergamo kursują również bezpośrednie pociągi. Do niej dotrzesz autobusem ATB.

Port lotniczy Mediolan Malpensa to największe mediolańskie lotnisko i jeden z głównych portów lotniczych Włoch. Posiada dwa terminale (Terminal 1 i 2), między którymi regularnie kursuje bezpłatny autobus. Główny węzeł komunikacyjny znajduje się pod terminalem 1. Znajdziesz tu przystanki autobusowej linii STIE Autostradale, Air Pullmann oraz popularnej Terravision. Bilety kupisz u kierowcy lub z wyprzedzeniem – przez internet. Do centrum miasta dojedziesz stąd również pociągiem Malpensa Express Trenitalia.

Port lotniczy Mediolan Linate posiada jeden terminal i jest położony najbliżej centrum Mediolanu. Do stacji Milano Centrale, położonej w sercu miasta, dotrzesz stąd autobusami linii Starfly (kursują codziennie) oraz ATM (kursują od poniedziałku do piątku).

Wrocław vs. Mediolan – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Wrocław i Mediolan znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Mediolan to miasto znacznie cieplejsze, szczególnie latem. W lipcu i sierpniu termometry wskazują tu do 30°C, bywa też bardzo duszno. Zimą, temperatura spada do maksymalnie -1°C. We Wrocławiu spodziewaj się do 24°C w lipcu i nawet -5°C w grudniu.

W Mediolanie spodziewaj się również wyższych cen, średnio o minimum 100%. Za obiad dla dwóch osób zapłacisz tu 35€ (151zł), a za lunch około 12€ (51zł). We Wrocławiu wydasz 100zł oraz 20zł. Tańsze jest tu pyszne cappuccino!

Droższy jest również dojazd taksówką z lotniska do centrum miasta. We Wrocławiu opłata za kurs wynosi około 40zł, a w Mediolanie 78€ (335zł, Mediolan Bergamo) lub 82€ (352zł, Mediolan Malpensa).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.