Mapa

Tanie loty Wrocław-Lisbona

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Lizbona.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Lizbona

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

286 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 2445 km

3 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Lizbona

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Lizbona: Lizbona.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Lizbona wynosi 286 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Lizbona wynosi 3 h 35 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Wrocław do: Lizbona.
Według stanu na Listopad, są 3 loty w tygodniu z: Wrocław do: Lizbona.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa-Wrocław, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

 

Linie lotnicze Wrocław-Lizbona

 

 • Najpopularniejszy lot: Wrocław-Lizbona Ryanair
 • Bezpośredni lot Wrocław-Lizbona: Ryanair
 • Lot z przesiadką Wrocław-Lizbona: Lufthansa, LOT, TAP Portugal
 • Czas przelotu Wrocław-Lizbona: ok. trzy godziny i czterdzieści minut (odległość Wrocław – Lizbona w linii prostej to około dwa tysiące czterysta kilometrów)

 

Lotnisko Wrocław

 

Lotnisko im. Mikołaja Kopernika Wrocław-Strachowice posiada tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce. Znajduje się tu jeden nowoczesny terminal pasażerski. W części ogólnodostępnej kupisz drobne przekąski i napoje w delikatesach spożywczych 1 Minute, a w gazety zaopatrzysz się w kiosku RUCH-u. Prócz tego będziesz mógł kupić podstawowe leki w mini-aptece, a różne produkty regionalne w sklepie Discover Poland. Już za odprawą znajdziesz dodatkowo sklep wolnocłowy. 

 

W terminalu możesz korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Po pierwszym, otwartym kwadransie będziesz musiał się zalogować.

 

Lotnisko leży dziesięć kilometrów od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

 

Jak dojechać na lotnisko we Wrocławiu?

 

 • Autobusem. Na lotnisko dojedziesz z dworca kolejowego Wrocław-Główny autobusami miejskimi: dzienną linią 106 oraz nocną 206. Bilet jednorazowy kosztuje 3 zł, za bilet 60-minutowy zapłacisz 4,40 zł
 • Taksówką. Przejazd z centrum to wydatek ok. 45-55 zł

 

Lotnisko Lizbona

 

Lotnisko Lizbona-Portela to największy port lotniczy w Portugalii. Składa się z dwóch terminali pasażerskich. Wybierając lot z Wrocławia do Lizbony będziesz korzystać z Terminalu 2, który obsługuje wszystkie loty linii Ryanair. W terminalu znajdziesz tylko kilka sklepów. Jeśli chcesz zrobić zakupy albo coś zjeść, powinieneś przejść do Terminalu 1. To duża przestrzeń w której znajdziesz sklepy, kawiarnie, restauracje, kantora, oddziały banków.

 

Lotnisko położone jest siedem kilometrów na północ od centrum Lizbony.

 

Jak dojechać do centrum Lizbony?

 

 • Metrem. Z Terminalu 1 do centrum prowadzi czerwona linia metra. Dojazd zajmuje około kwadransa. Pociągi metra kursują co 6-9 minut. Pojedynczy bilet kosztuje 1,4 € (ok. 6 zł)
 • Autobusem. Do wyboru masz miejską linię 783 i dwie linie Areobus. Czas przejazdu wynosi 20-30 minut. Pojedynczy bilet kosztuje 3,5 € (ok. 15 zł)
 • Taksówką. Przejazd zajmuje kwadrans. Cena waha się od 10-15 € (43-65 zł)

 

Informacje praktyczne

 

Wybierając lot z Wrocławia do Lizbony poruszasz się w ramach strefy Schengen. To oznacza, że potrzebny ci będzie dowód osobisty lub paszport. 

 

W Portugalii należy cofnąć zegarki o godzinę np. z godz. 12 na 11.

 

Ceny, waluta i pogoda w Lizbonie

 

Pogoda w Lizbonie

 

Lizbona leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. To oznacza, że lato jest tu długie i ciepłe, a zima krótka i łagodna.

Do Lizbony można polecieć o każdej porze roku i cieszyć się dobrą pogodą. W najzimniejszym miesiącu roku, czyli styczniu, temperatury wynoszą od 10 do 18°C. Najcieplejszy jest sierpień, wtedy temperatury wynoszą od 23 do 33°C, a średnia temperatura morza oscyluje wokół 20°C.

Choć zwykle jest słonecznie, możesz też trafić na dni deszczowe. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów istnieje od listopada do stycznia.

 

Ceny i waluta w Lizbonie

 

W Portugali będziesz płacić wspólną walutą europejską euro. W lutym 2017 roku za 1 euro trzeba było zapłacić 4,28 zł. Porównując z Wrocławiem ceny są około 30 procent wyższe. Złotówki powinieneś wymienić już w Polsce, bo znalezienie kantoru z polską walutą może być trudne. 

Możesz też wypłacać gotówkę z bankomatów. Wcześniej sprawdź prowizję w swoim banku.

Przykładowe ceny:

 • Lunch w fast-foodzie – 5,9 € (ok. 25 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 8 € (ok. 35 zł)
 • Taksówka (per km) – 0,47 € (ok. 2 zł)
 • Kolacja 3-daniowa w dobrej restauracji – 30 € (ok. 130 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 0,53 € (ok. 2,30 zł)
 • Kawa – 1,3 € (ok. 5,60 zł)
 • Piwo w pubie – 1,5 € (ok. 6,5 zł)

 

Transport w Lizbonie

 

Lizbona ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć transportu zbiorowego. Metro składa się z czterech linii – czerwonej, niebieskiej, żółtej i zielonej. Metrem dotrzesz do większości atrakcji turystycznych stolicy Portugalii.

 

Dobrą alternatywą dla metra są autobusy miejskie. Na przystankach znajdziesz mapki z trasą linii, które pomogą upewnić się, że wybrałeś dobra linię.

 

Charakterystyczne żółte tramwaje, które po Lizbonie jeżdżą od XIX wieku, to nie tylko środek transportu, ale jeden z symboli miasta. Najbardziej widowiskowe są podróże liniami 12 i 28. Tramwaje te jadą wąskimi uliczkami, które pną się do góry.

 

Poruszając się po Lizbonie warto kupić kartę 7 Colinas / Viva Viagem. Karta kosztuje 0,50 € (ok. 2,20 zł) i jest ważna rok od daty zakupy.

 

 • Bilet pojedynczy – 1,40 € (ok. 6 zł)
 • Bilet 24-godzinny – 6 € (ok. 26 zł)

 

Atrakcje w Lizbonie

 

Lizbona to jedno z tych miast, do których chce się wracać. Przepięknie położone na wzgórzach schodzących do morza oferuje szereg różnorodnych atrakcji i malowniczych widoków.

 

Będąc w Lizbonie po raz pierwszy nie możesz odpuścić sobie przejażdżki żółtym tramwajem, który wąskimi uliczkami pnie się do wyżej położonych części miasta. Lizbona to królestwo osób kochających muzykę i tych wszystkich, którzy doceniają świeże produkty i dobrą kuchnię. 

 

Od czego zacząć zwiedzanie Lizbony?

 

 • Dzielnica Belem. Główny port stolicy w czasach świetności imperium kolonialnego. Znajdziesz tu zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Alfama. Najstarsza dzielnica, pełna wąskich uliczek
 • Zamek św. Jerzego z niesamowitymi widokami na stolicę Portugalii
 • Katedra Sé, romańska budowla pochodząca z XI wieku
 • Plac Handlowy

 

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

 

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.