Mapa

Tanie loty Wrocław-Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

114 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 380 km

1 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Gdańsk wynosi 114 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Gdańsk wynosi 1 h 5 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Wrocław do: Gdańsk.
Według stanu na Październik, są 3 loty w tygodniu z: Wrocław do: Gdańsk.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Wrocław – Amsterdam, wypróbuj funkcję Skyscanner "Alert Cenowy".

Linie lotnicze Wrocław – Gdańsk

 • Najpopularniejszy lot: Wrocław - Gdańsk LOT
 • Bezpośrednie loty Wrocław – Gdańsk: brak
 • Loty z przesiadką Wrocław – Gdańsk: LOT, Lufhansa, SAS
 • Czas przelotu Wrocław – Gdańsk (nie licząc przesiadki): 1 godzina 50 minut

Lotnisko Wrocław

Loty z Wrocławia do Gdańska dostępne są z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika.

Wrocław-Strachowice to szóste co do wielkości w Polsce. Jest dobrze zorganizowane i lubiane przez podróżnych. W 2015 roku obsłużono tu ponad dwa miliony trzysta tysięcy pasażerów. Położone jest około dziesięciu kilometrów od centrum Wrocławia. Choć oficjalnie liczy ono dwa terminale, otwarty w 2012 roku T2 obsługuje wszystkie loty rejsowe.

Jak na średniej wielkości lotnisko regionalne, wybór sklepów i usług jest tu satysfakcjonujący. W części ogólnodostępnej T2 znajdziesz delikatesy 1 Minute, z napojami i przekąskami na wynos, kiosk, niewielką aptekę oraz sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi Discover. Po przejściu kontroli znajdziesz natomiast księgarnię i sklep Heinemann Duty Free & Travel Value. Jest tu też butik Emmanuel Berg oraz sklepie z biżuterią S&A.

W czasie, jaki pozostał ci do wylotu, możesz wypić kawę w Costa Coffee albo wybrać się na obiad do jednego z dwóch działających tu barów lub restauracji Sami Swoi z lokalną kuchnią. Możesz zrelaksować się w działającym na tarasie widokowym pubie Legendario. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa masz do wyboru jeszcze Gate Bar i Flying Bistro.

Na lotnisku możesz skorzystać z bezpłatnego połączenie Wi-Fi. Standardowo przysługuje ci tylko piętnaście minut, nieograniczony dostęp otrzymujesz po zalogowaniu.

Jak dojechać na lotnisko Wrocław?

Z centrum Wrocławia dostaniesz się na lotnisko autobusem 106 (jedzie on ulicą Podwale i zatrzymuje się na przystankach Wzgórze Partyzantów, Renoma, Plac Orląt Lwowskich). Złapiesz go w godzinach 5:20 i 23:30 co około dwadzieścia minut. Za bilet jednorazowy lub trzydziestominutowy zapłacisz 3 zł. Jeśli wylatujesz w godzinach nocnych, skorzystaj z linii 206.

Lotnisko Gdańsk

Twój samolot wyląduje na jedynym gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy. Leży ono dwanaście kilometrów na północny zachód od centrum Gdańska w dzielnicy Matarnia. Dwadzieścia trzy kilometry dzielą je od Gdyni, a dziesięć od Sopotu. Rocznie korzysta z niego około trzech milionów osób.

Wylądujesz w działającym od 2015 roku Terminalu 2.

Podobnie jak we Wrocławiu, na lotnisku każdy może skorzystać z piętnastu minut bezpłatnego Wi-Fi. Jeśli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp musisz się zalogować.

Jak dojechać do Gdańska?

Do centrum Gdańska najłatwiej dostaniesz się Szybką Koleją Miejską z lotniskowego dworca. Większość połączeń kończy trasę na stacji Gdańsk Wrzeszcz, gdzie możesz przesiąść się w pociąg do centrum Gdańska lub do innej miejscowości w regionie. Część kursuje prosto na gdański Dworzec Główny. Za bilet przesiadkowy zapłacisz 3,5 zł. Dostaniesz go w kasach, umieszczonym na stacji biletomacie lub bezpośrednio u konduktora.

Informacje praktyczne

Na terenie Polski możesz podróżować legitymując się dowodem osobistym. Na lotnisko należy przyjechać półtorej godziny wcześniej.

Pogoda ceny i atrakcje w Gdańsku

Pogoda w Gdańsku

Gdańsk wyróżnia się na pogodowej mapie Polski klimatem o bardziej wyrównanych temperaturach rocznych. Wpływ morza sprawia, że zimy są tu dość ciepłe (nagrzana po lecie woda ogrzewa powietrze przy brzegu). Lata są natomiast mniej upalne niż w głębi kraju, pogoda jest bardziej zmienna i częściej pada. W skali roku jest tu chłodniej niż na Dolnym Śląsku: średnia w Gdańsku to 6,8°C podczas gdy we Wrocławiu wynosi ona 9,7°C.

Ceny w Gdańsku

Średnie ceny w Gdańsku zbliżone są do wrocławskich, choć na Pomorzu bardzo odczuwalne są różnice pomiędzy wysokim i niskim sezonem.

W skali roku wynajem mieszkania w Gdańsku jest o dziesięć procent droższy niż we Wrocławiu. Jeśli jednak wybierasz się tam w lipcu lub sierpniu, ceny typowo turystycznych usług i zakwaterowania będą w tym czasie wyższe. Pamiętaj też, żeby wcześniej zarezerwować sobie hotel, a przy większej liczbie osób także miejsce w restauracji.

Gdańsk to duże i uczęszczane przez turystów miasto. Nie licząc mniejszych sklepów, barów czy stoisk z pamiątkami nie ma tu problemu z płaceniem kartą. W centrum i przy bardziej uczęszczanych skrzyżowaniach znajdziesz bankomaty.

Przykładowe ceny w Gdańsku:

 • Kilometr taksówką – 2 zł
 • Piwo w pubie – 7 zł
 • Kawa – 7,7 zł
 • Butelka wody 1,5 l – 1,72 zł
 • Trzydaniowa kolacja w dobrej restauracji – 60 zł
 • Posiłek w lokalnej restauracji – 20 zł
 • Posiłek w fast foodzie – 17 zł

Transport w Gdańsku

Po Gdańsku możesz się poruszać autobusem lub tramwajem. Warta odnotowania jest też bardzo dobra komunikacja z resztą Trójmiasta (Gdynią i Sopotem) oraz innymi miastami regionu (Słupsk, Wejherowo).

Gdańsk to także świetne miejsce dla rowerzystów. W latach 2013-2016 konsekwentnie zyskiwał tytuł najbardziej przyjaznego im miasta w Polsce. Jest liderem pod względem rozwoju infrastruktury, sprzyjających rozwiązań ruchu drogowego, udogodnień w innych środkach transportu miejskiego, a także inwestycji w rekreację dla fanów dwóch kółek.

Ceny biletów:

 • Jednorazowy przejazd – 3,20 zł
 • Bilet godzinny – 3,8 zł
 • Bilet dobowy – 13 zł
 • Bilet miesięczny – 45 zł

Dodatkowo, ciekawym i lubianym przez turystów środkiem transportu jest tramwaj wodny, którym można dostać się na przykład na półwysep Westerplatte. Cena biletu to 10 zł.

Gdańsk atrakcje

Warto zobaczyć w Gdańsku świetnie zachowane Stare Miasto, umiejętnie wplecione nowoczesne projekty architektoniczne i szerokie piaszczyste plaże. Warto jednak pamiętać, że sezon jest tu krótki, więc jeśli nie nastawiasz się na plażowanie i chcesz uniknąć tłumów, przyjedź poza lipcem i sierpniem.

Najważniejsze atrakcje w Gdańsku:

 • Stare Miasto z ulicą Długą
 • Miejskie muzeum w zabytkowym Dworze Artusa i stojąca przed nim Fontanna Neptuna
 • Złota i Zielona Brama
 • Kościół Mariacki
 • Katedra w Oliwie (spróbuj wybrać się tu w czasie koncertu granego na słynnych, oliwskich organach)
 • Sopot – malowniczy, nadmorski kurort z ciekawą architekturą i najdłuższym molo na Morzu Bałtyckim
 • Półwysep Westerplatte – symboliczne miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.