Mapa

Tanie loty Wrocław - Bruksela

Informacje o locie z: Wrocław do: Bruksela

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

129 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 871 km

1 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Bruksela i Bruksela S. Charleroi

2 lotniska

Informacje aktualne na dzień 31.03.2016

Linie lotnicze

Z Wrocławia do Brukseli polecisz z minimum jedną przesiadką. Na lotnisko Brussels International dolecisz dużymi liniami lotniczymi: LOT (z przesiadką w Warszawie), SAS Scandinavian Airlines (z przesiadką w Kopenhadze) czy Lufthansą (z przesiadką we Frankfurcie lub Monachium). Jeśli chciałbyś wybrać tanie linie lotnicze, zdecyduj się na podróż liniami Ryanair do portu lotniczego Bruksela Charleroi z przesiadką w Warszawie-Modlin.

Lotnisko we Wrocławiu

Wrocław posiada jedno lotnisko oddalone od centrum miasta jedynie o około 10 kilometrów. Port lotniczy Wrocław posiada nie tylko świetną lokalizację, ale i doskonałe połączenia z centrum. Nieopodal znajduje się autostrada A4 oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia, która umożliwia dojazd autobusem czy taksówką w 20-30 minut. Wszystkie wyloty realizowane są tu w jedynym terminalu T2.

Lotniska w Brukseli

Ruch lotniczy Brukseli obsługują dwa lotniska: port lotniczy Bruksela-Zaventem oraz port lotniczy Bruksela Charleroi. Pierwszy z nich, oddalony od centrum o 12 kilometrów, jest największym lotniskiem w kraju. Posiada jeden nowoczesny terminal, na którym realizowane są wszystkie przyloty. Na poziomie -1 znajduje się stacja kolejowa, z której w 17 minut dojedziesz do centrum miasta. Z kolei pod halą przylotów – na poziomie 0 – znajdują się liczne przystanki autobusowe kompanii De Lijn (kursy to stacji metra Doodebeek, siedziby NATO czy stacji kolejowej Bruksela Północ) czy MIVB/STIB (linia ekspresowa do siedziby instytucji europejskich oraz… licznych sklepów).

Lotnisko Bruksela Charleroi posiada jeden terminal, w którym obsługuje pięć tanich linii lotniczych. Do centrum miasta dojedziesz stąd bez trudu. Pod terminalem wsiądź do autobusu A, który dowiezie Cię do stacji kolejowej Charleroi Południe, stamtąd pojedziesz bezpośrednio do centrum. Bilety kupisz na zewnątrz terminalu, w jednym z dwóch biletomatów, tuż obok wejścia 2. Zajrzyj na stronę Belgian Rail (SNBC), by zarezerwować bilety i sprawdzić aktualny rozkład jazdy.

Po przylocie

Lądując na lotnisku Brussels International i udając się na stację kolejową na poziom -1 miej pod ręką zakupiony bilet kolejowy. Będziesz musiał go zeskanować przechodząc przez automatycznie otwierane bramki. Dokładnie sprawdź destynację swojego pociągu. Z tego dworca dojedziesz również do Hagi, Rotterdamu czy Amsterdamu.

Warto wiedzieć

Jeśli lądujesz na lotnisku Charleroi, kup bilet łączony na przejazd autobusem A i koleją do Brukseli. Jeśli będziesz wylatywać z tego samego lotniska, w kasie poproś o bilet „kod 814” lub „kod 811” – otrzymasz bilet łączony do lotniska Charleroi i na autobus.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.