Mapa

Tanie loty Wrocław-Berlin

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Berlin.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Wrocław do: Berlin

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

307 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 283 km

3 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Berlin-Tegel i Berlin Schönefeld

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Berlin: Berlin-Tegel i Berlin Schönefeld.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Wrocław do: Berlin wynosi 307 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Wrocław do: Berlin wynosi 3 h 5 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Wrocław do: Berlin.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Wrocław – Berlin, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Wrocław – Berlin

 • Najpopularniejszy lot: Wrocław – Berlin Lufthansa
 • Bezpośrednie loty Wrocław – Berlin: brak
 • Loty z przesiadką Wrocław – Berlin: Lufthansa, Ryanair, Eurowings, SAS Scandinavian Airlines
 • Czas przelotu Wrocław - Berlin: minimum 3h 25minut (z jedną przesiadką)

Lotniska we Wrocławiu

Loty Wrocław - Berlin są dostępne z lotniska Wrocław Strachowice.

Lotnisko Wrocław Strachowice

Informacje: Lotnisko Wrocław Strachowice  to jedyny port lotniczy miasta, wielokrotnie nominowany i nagradzany w plebiscytach na najlepsze lotnisko w kraju. Wszystkie przyloty i wyloty realizowane są tutaj w jednym terminalu, oddalonym od centrum o 10 kilometrów. Oprócz bezpłatnego Wi-Fi, możesz tu skorzystać z oferty kilku sklepów, a także wpaść na lunch czy kawę do tutejszych knajpek. Większość z nich znajdziesz na poziomie +1.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Wrocławia do Berlina wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Wrocław Strachowice?

Wyłącznie linią dzienną 106. Podróż możesz zacząć już przy dworcu kolejowym PKP Wrocław Główny. Czas podróży: 40 minut, cena biletu: 3,20 zł. Średnio realizowane są tutaj trzy kursy na godzinę.

Lotniska w Berlinie

Miasto Berlin posiada dwa lotniska – lotnisko Berlin Tegel oraz lotnisko Berlin Schönefeld. Loty z Wrocławia do Berlina są dostępne na obydwa z nich.

Lotnisko Berlin Tegel

Informacje: Lotnisko Berlin – Tegel im. Otto Lilienthala jest położone na terenie dawnego Berlina Zachodniego, w dzielnicy Tegel, oddalonej od centrum o 8 kilometrów. To największe lotnisko miasta.

Jak dojechać z lotniska Tegel do Berlina?

 • Najwygodniej linią autobusową TXL (linia ekspresowa). Dojedziesz nią m.in. do Alexanderplatz czy głównej stacji kolejowej Hauptbahnhof. Cena biletu: 2,70€ (12zł), czas podróży: 20 minut.
 • Autobusem linii 109 lub X9. Dojedziesz nimi na przykład do berlińskiego zoo. Cena biletu: 2,70€ (12zł), czas podróży: 30 minut.
 • wynajętym samochodem.

Lotnisko Berlin Schönefeld

Informacje: Port lotniczy Schönefeld jest położony osiemnaście kilometrów na południe od centrum Berlina, jest drugim i mniejszym portem lotniczym stolicy.

Jak dojechać z lotniska Schönefeld do Berlina?

 • Pociągiem kolei regionalnych Airport Express linii RE 7 i RB 14. Kursują co 30 minut do dworca głównego Hauptbahnhof. Podróż trwa około 40 minut, za bilet zapłacisz 3,40€ (14,60zł).
 • Autobusem ekspresowym linii X7 lub autobusem miejskim linii 163,164 lub 171 – przystanek znajduje się przy stacji kolejowej oraz przed terminalem A. Dojedziesz do Rudow, gdzie przesiądziesz się na pociąg U-bahn. Podróż do centrum kosztuje 3,40€ (14,60zł).
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Berlina korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Niemiec wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Wrocław i Berlin znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Berlinie

Pogoda w Berlinie

Berlin to miasto o atrakcyjnej dla turystów pogodzie. W lecie spodziewaj się tu do 23°C, a w okresie zimowym od -2 do 3°C. Miasto warto jest odwiedzić zimą – w okolicach Czerwonego Ratusza oraz Alexanderplatz odbywają się wtedy słynne i niezwykle urokliwe jarmarki bożonarodzeniowe.

Ceny i waluta w Berlinie

Walutą obowiązującą w Berlinie jest euro. Bez trudu znajdziesz tu bankomat, a karty płatnicze i kredytowe są powszechnie honorowane. Jeśli planujesz wymianę waluty przed wyjazdem, skorzystaj z kantoru internetowego lub spróbuj negocjować kurs w kantorze stacjonarnym.

Ceny w Berlinie są wyższe średnio o 62%, za posiłek zapłacisz nawet 74% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7€ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 8€ (34zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 40€ (170zł)
 • butelka wody – 0,47€ (2zł)
 • kawa – 2,40€ (10zł)
 • piwo w pubie – 3€ (13zł)
 • taksówka – 2€/kilometr (8,60zł).

Transport w Berlinie

Jeśli chciałbyś oszczędzić pieniądze, energię i czas, skorzystaj z tutejszej komunikacji miejskiej i korzyści jakie daje zakup karty Berlin WelcomeCard. Za wersję minimalną, 48-godzinną zapłacisz 19,90€ (86zł), a za wersję maksymalną 6-dniową - 42€ (181zł). W zamian otrzymasz nielimitowane przejazdy metrem, tramwajami, pociągami i autobusami, a także ponad 200 zniżek. Dla porównania, za zwykły bilet jednorazowy ważny do trzech przystanków zapłacisz 1,70€ (7zł).

Berlin atrakcje

Berlin potrafi zachwycić wysublimowaną i elegancką kuchnią. Nie bez powodu tutejszym restauracjom przyznano gwiazdki Michelin! Jeśli dodasz do tego wspaniałe zabytki i tętniące życiem nocnym dzielnie, otrzymasz idealną destynację. Co warto zobaczyć w Berlinie?

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w marcu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1EUR = 4,30zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.