Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin - Amsterdam Schiphol

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

472 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam Schiphol: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Amsterdam Schiphol wynosi 472 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Amsterdam Schiphol.

Informacje aktualne na luty 2016

Linie lotnicze na trasie Warszawa-Modlin – Amsterdam-Schiphol

Na razie żadne linie nie oferują bezpośrednich lotów na trasie Warszawa-Modlin – Amsterdam-Schiphol. Z Modlina można się natomiast dostać na międzynarodowe lotnisko w Eindhoven, które jest oddalone od centrum Amsterdamu o sto dwadzieścia kilometrów, a od lotniska Amsterdam-Schiphol o sto dwadzieścia siedem kilometrów. Najłatwiej pokonać te trasy samochodem autostradą A2 lub autobusem. Można też dostać się z Warszawy-Modlin na Amsterdam-Schiphol wybierając loty łączone z przesiadką w jednym z europejskich miast, do których lata Ryanair.

Terminal wylotów na lotnisku Warszawa-Modlin

Port Lotniczy Warszawa-Modlin to drugie po Okęciu lotnisko obsługujące połączenia z Warszawą. Znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, około czterdzieści kilometrów od centrum stolicy. Na lotnisko Modlin można z Warszawy dojechać pociągiem Kolei Mazowieckich, samochodem drogą krajową nr 62 lub autobusem.

Modlin to niewielkie lotnisko, można tu jednak spędzić przyjemnie czas, czekając na swój lot. Do dyspozycji pasażerów jest bistro, restauracje, sklepy Duty Free i saloniki prasowe. Można też skorzystać z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do internetu.

Terminal przylotów w Amsterdamie (Schiphol)

Lotnisko Amsterdam-Schiphol to największy port lotniczy w Holandii i jeden z największych w Europie. Na lotnisku Schiphol znajduje się jeden ogromny terminal podzielony na trzy hole, połączone z tak zwanymi pirsami z rękawami wychodzącymi na płytę postojową samolotów.

Lotnisko Schiphol znajduje się piętnaście kilometrów od miasta. Trasę tę można pokonać na wiele różnych sposobów. Poza wynajęciem samochodu i skorzystaniem z taksówki można wsiąść w pociąg, który odjeżdża co dziesięć minut i jedzie dwadzieścia. Bilety kosztujące około czterech euro można kupić w specjalnych żółtych maszynach. Alternatywnym rozwiązaniem jest podróż autobusem linii 197 lub Amsterdam Airport Express, którymi można dojechać do przystanków Museumplein, Rijksmuseum i Leidseplein. Koszt biletu zależy od tego czy kupujesz go u kierowcy czy wcześniej online (tańsza opcja). Możesz to zrobić nawet będąc już na lotnisku, bo Schiphol oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Informacje praktyczne

Holandia, tak jak Polska jest członkiem strefy Schengen, dlatego, aby przemieszczać się pomiędzy tymi krajami wystarczy wylegitymowanie się dowodem osobistym; paszport nie jest wymagany przy kontroli granicznej. Ogromnym udogodnieniem podczas podróży do Holandii jest fakt, że wiele osób bez trudu posługuje się tutaj językiem angielskim.

Czego spodziewać się po przylocie?

Holandia, w przeciwieństwie do Polski należy do unii walutowej, dlatego, aby robić tu zakupy, potrzebne będzie Ci euro. Podróżując z Warszawy do Amsterdamu trzeba też przygotować się na sporo wyższe ceny. W sklepie spożywczym za zakupy zapłacimy tu o połowę więcej, a rachunek w restauracji będzie średnio wyższy o sześćdziesiąt procent. Taksówki są w Amsterdamie droższe niż w Warszawie średnio o około siedemdziesiąt pięć procent. Dlatego warto rozważyć przemieszczanie się po tym mieście rowerem. Tym bardziej, że to rowerzyści rządzą na drogach, a przechodnie im ustępują.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.