Mapa

Tanie loty Warszawa Chopina - Mediolan

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Mediolan.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Chopina do: Mediolan

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

118 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

29

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1126 km

2 h 5 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Mediolan: Mediolan Malpensa, Mediolan Bergamo i Mediolan Linate.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Chopina do: Mediolan wynosi 118 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa Chopina do: Mediolan wynosi 2 h 5 min.
3 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Warszawa Chopina do: Mediolan.
Według stanu na Październik, jest/są 29 loty(-ów) w tygodniu z: Warszawa Chopina do: Mediolan.

Loty z Warszawy do Mediolanu

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z listopada 2015

Linie lotnicze z Warszawy do Mediolanu

Jeśli wybierasz się w podróż do Mediolanu, masz dwie opcje przelotów bezpośrednich. Pierwsza z nich, to Polskie Linie Lotnicze LOT, które zabiorą cię na największe Mediolańskie lotnisko - Malpensa. Druga natomiast, to przelot tanimi liniami Wizzair, na lotnisko Mediolan Bergamo. W obu przypadkach wyruszać będziesz z Warszawskiego Okęcia.

Terminal wylotów - Warszawa Okęcie

Podróżując z Warszawy do Mediolanu wylatywać będziesz z największego w Polsce lotniska im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu. To pierwsze i do niedawna jedyne lotnisko w stolicy. Skorzystasz z terminalu pasażerskiego dla lotów rejsowych, który oznaczono tu literą A.

Okęcie leży niecałe osiem kilometrów od centrum i stanowi południowo-zachodnią część dzielnicy Włochy. Dzięki takiej lokalizacji, jest dobrze skomunikowane z resztą miasta. Dojeżdża tu pięć linii autobusowych i pociągi.

Cztery linie dzienne i jedna nocna zapewniają sprawny dojazd z najważniejszych dzielnic i węzłów komunikacyjnych po obu brzegach Wisły. Rozkład jazdy poszczególnych połączeń sprawdzisz tutaj. Lotnisko leży w pierwszej strefie biletowej, możesz więc dojechać tu na zwykłym bilecie miejskim.

Pamiętaj jednak, że w godzinach szczytu centrum Warszawy, mosty i trasy do niego prowadzące, są bardzo zakorkowane. Jeśli twój samolot odlatuje w godzinach popołudniowych, warto jest rozważyć podróż pociągiem. Na terenie lotniska działa dworzec, gdzie zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej. Dojedziesz na niego ze wszystkich, najważniejszych dworców w Warszawie i okolicach. Szczegóły na temat opłat i dostępnych połączeń znajdziesz na stronie lotniska.

Terminal przylotów - Mediolan

Jeśli wybierzesz podróż LOTem, czeka cię podróż na jedno z największych i najbardziej uczęszczanych lotnisk we Włoszech - Mediolan Malpensa. Rocznie obsługuje ono około siedemnastu milionów pasażerów. Położone jest niecałe pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum.

Najprawdopodobniej wysiądziesz w Terminalu 1 z dwóch terminali, jakimi dysponuje to lotnisko (połączono je ze sobą kursującym co dwadzieścia minut, bezpłatnym busem). Na poziomie -1 znajduje się dworzec kolejowy, z którego bezpośredni pociąg zabierze cię do centrum miasta (na tej samej kondygnacji znajduje się duży wybór wypożyczalni samochodów, szczegółowe informacje i najlepsze oferty znajdziesz na stronie Skyscanner). Połączenie bez przystanków ze stacją Milano N. Cadorna trwa około pół godziny (tylko sześć minut dłużej trwa przejazd z przystankami na stacjach Bovisa - Sarono - Busto Arsizio). Oprócz tego, w 43 minuty dojechać możesz na dworzec Milano Centrale, zatrzymując się po drodze na stacjach Garibaldi - Bovisa - Saronno. Jeśli zdecydujesz się na podróż autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem, skorzystasz z łączącej lotnisko z miastem autostrady.

Wybierając Wizzair, wysiadać będziesz na nieco mniejszym, obsługującym tanich przewoźników lotnisku Bergamo Olio Al Serio, położonym w Bergamo, czterdzieści pięć kilometrów na północny wschód od centrum Mediolanu. Lotnisko to jest wygodnie skomunikowane gęstą siecią połączeń autokarowych, których “Terravision”, “Autostrada” i “Orio Shuttle” to najczęściej wybierani przewoźnicy do Mediolanu. Autokary odjeżdżają z lotniska co około trzydzieści minut, a podróż trwa mniej więcej godzinę. Bilety możesz zarezerwować wcześniej, za pośrednictwem na przykład tej strony internetowej.

Informacje praktyczne

Ponieważ Włochy znajdują się w strefie Schengen, podróż do Mediolanu możesz odbyć mając ze sobą tylko dowód osobisty. Na Okęciu warto być przynajmniej dwie godziny przed odprawą. Odlatując z Okęcia, dobrze zaplanuj dojazd na lotnisko, a w godzinach szczytu najlepiej wybierz pociąg, aby uniknąć nękających stolicę korków. Dla pewności, sprawdź na stronie wybranych przez ciebie linii lotniczych, czy nie wymagają one stawienia się do odprawy o określonej porze.

Czego spodziewać się po przylocie

Mediolan to miasto, w którym na pewno nie będziesz się nudzić. Kryje ono jedne z najciekawszych atrakcji w Europie: jedyną w swoim rodzaju, gotycką katedrę Duomo, światowej klasy operę - La Scalę, a jedne z najciekawszych zbiorów sztuki w Europie wystawione są w galerii Vittorio Emmanuele. Obok Paryża, Mediolan to także ważny punkt na mapie świata mody: goszczą tu najważniejsi projektanci i wydarzenia z branży. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się na zakupy, warto jednak robić je z głową, bo mediolańskie ceny są średnio dwukrotnie wyższe niż w warszawskie.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.