Mapa

Tanie loty Warszawa-Amsterdam

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Amsterdam.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

369 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

45

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1089 km

1 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa do: Amsterdam Schiphol wynosi 369 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Warszawa do: Amsterdam Schiphol wynosi 1 h 55 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Warszawa do: Amsterdam Schiphol.
Według stanu na Styczeń, jest/są 45 loty(-ów) w tygodniu z: Warszawa do: Amsterdam Schiphol.

Linie lotnicze Warszawa – Amsterdam

 • Najpopularniejszy lot: Warszawa – Amsterdam KLM
 • Bezpośrednie loty Warszawa – Amsterdam: KLM, LOT
 • Loty z przesiadką Warszawa – Amsterdam: SAS, CSA, Air Baltic, Norwegian, British Airways, Aegean, Vueling, Ukraine, Lufthansa
 • Czas przelotu Warszawa - Amsterdam: 2h 10 minut

Lotniska w Warszawie

Bezpośrednie loty do Amsterdamu są dostępne z Lotniska Chopina.

Lotnisko Chopina (Lotnisko Warszawa Okęcie)

Informacje: Lotnisko Chopina, choć nową nazwę otrzymało w 2010 roku, do dziś nazywane jest najczęściej lotniskiem Warszawa Okęcie. Ta nazwa funkcjonowała tu przecież od 1924 roku. Okęcie to największe lotnisko w Polsce oraz główny port lotniczy Warszawy, oddalony od jej centrum o 8 kilometrów. Na miejscu dla pasażerów przygotowano bezpłatny dostęp do WiFi oraz bogatą ofertę handlową i gastronomiczną. Zajrzyj tu do ponad 40 sklepów, butików, restauracji, kawiarni i barów.

Jak dojechać na lotnisko Okęcie:

 • tanio i z wielu lokalizacji w Warszawie – autobusem. Do wyboru masz pięć linii, w tym 175 i N32 kursujące z Dworca Centralnego. Za bilet zapłacisz 4,40zł, a podróż potrwa około 30 minut. Warto wybrać to rozwiązanie, gdy akurat nie ma korka.
 • łatwo, szybko i tanio pociągiem. Linie S2 i S3 SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej) dowiozą Cię na lotnisko w 25 minut. Stacja znajduje się tuż obok terminalu, a za bilet zapłacisz również 4,40zł.
 • najszybciej pociągiem Kolei Mazowieckich. Co prawda za bilet zapłacisz 6,80zł, ale czas podróży skróci się do 20 minut i ominiesz korki. Niestety, pociąg kursuje tylko raz na godzinę.

Lotnisko w Amsterdamie

Miasto Amsterdam posiada jedno lotnisko.

Lotnisko Amsterdam Schiphol

Informacje: Lotnisko Amsterdam Schiphol to jedyny port lotniczy Amsterdamu, największe lotnisko w kraju oraz jedno z największych lotnisk Europy. Jest położone na terenie dawnego jeziora, bardzo nowoczesne, duże i przyjazne, nazywane często jest najbardziej zrelaksowanym i wyluzowanym lotniskiem świata. Przyloty realizowane są w jednej z połączonych ze sobą czterech hal. Schiphol jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta.

Jak dojechać z lotniska do Amsterdamu:

 • najszybciej i najwygodniej pociągiem. Stacja kolejowa Schiphol Plaza znajduje się pod terminalem, droga do niej jest dobrze oznakowana. Podróż trwa zaledwie 14 minut, a za bilet zapłacisz 4,20€ (18,50zł).
 • wygodnie i alternatywnie autobusem. Lotniskowy ekspres – linia 197 dowiezie Cię do centrum miasta. Bilet możesz kupić u kierowcy – kosztuje 5€ (22zł).

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Amsterdamu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Holandii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Warszawa i Amsterdam znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Amsterdamie

Pogoda w Amsterdamie

Warszawę i Amsterdam charakteryzuje podobna temperatura w okresie wiosennym i letnim. W najcieplejszym lipcu i sierpniu – termometry wskazują około 22-24°C. Z kolei zimą Amsterdam jest sporo cieplejszy. Należy się tu spodziewać średnio od 1 do 6°C, podczas gdy w Warszawie termometry wskazują nawet -6°C, a ujemna temperatura nikogo nie dziwi. Choć miasto jest atrakcyjne o każdej porze roku, warto wybrać się tu na przykład w maju, wtedy zobaczysz pięknie kwitnące tulipany.

Ceny w Amsterdamie

Walutą obowiązującą w Amsterdamie jest euro. W mieście znajdziesz wiele bankomatów, a karty płatnicze są akceptowane niemal w każdej sklepie, restauracji czy hotelu. Jeśli planujesz zabrać gotówkę, walutę wymień jeszcze w Polsce. Najkorzystniej wymienisz ją w kantorze internetowym lub w kantorze stacjonarnym – spróbuj negocjować kurs. Przed wyjazdem dopytaj swojego doradcę bankowego o możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą.

Ceny w Amsterdamie są wyższe średnio o 95%, za posiłek zapłacisz nawet 170% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7,50€ (33zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (66zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 60€ (265zł)
 • butelka wody – 1€ (4,40zł)
 • kawa – 2,80€ (12,50zł)
 • piwo w pubie – 4,50€ (20zł)
 • taksówka – 2,2€/kilometr (9,70zł).

Transport w Amsterdamie

Podróżowanie komunikacją miejską po Amsterdamie jest przyjemne i wygodne. Skorzystasz tu z pociągu, autobusu, metra, promu czy kolejki Niteliner. By zaoszczędzić, możesz zdecydować się na zakup biletu umożliwiającego przesiadki i podróże niemal bez ograniczeń. Wybierz wersję 1-day (jednodniowa,15€ - 66zł), 2-day (dwudniową, 20€ - 88zł) lub 3-day (trzydniową, 25€ - 110zł). Alternatywą jest zakup OV-chipkaart – za jej wydanie zapłacisz 7,50€ (33zł), następnie doładowujesz wybraną przez siebie kwotą, a kartą płacisz za przejazd kasując ją przed wejściem do autobusu czy pociągu.

Amsterdam atrakcje

 • RIjksmuseum – najbardziej doceniania i ulubiona atrakcja Amsterdamu. To wielkie muzeum sztuki posiada kolekcję ponad 5000 obrazów pędzla Rembrandta czy Vermeera.
 • Dom Anny Frank – to pomnik pamięci Anny, która na tyłach budynku ukrywała się przed nazistami podczas II Wojny Światowej. We wnętrzach, poza wieloma cennymi pamiątkami, znaleźć można również statuetkę Oscara przyznanego za główną rolę żeńską w filmie opowiadającym o losach Anny Frank.
 • Prinsengracht – zwany kwintesencją Amsterdamu i idealnym miejscem na letni spacer. Tutaj, wzdłuż amsterdamskich kanałów zrobisz piękne zdjęcia, a także spróbujesz aromatycznych serów i prosecco.
 • Reypenaer Cheese Tasting Room – usiądź w drewnianej ławie i poddaj się smakom i zapachom podczas degustacji serów i win. Na koniec, jeśli oczywiście zdasz test smaku, otrzymasz specjalny certyfikat.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,40zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.