Mapa

Tanie loty Tokio-Seul

Informacje o locie z: Tokio do: Seul

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

462 zł

Linie latające bezpośrednio

14

Loty w tygodniu

249

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1219 km

2 h 20 min

Seul Incheon i Seul Gimpo

2 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Tokio-Seul, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Tokio-Seul

 • Najpopularniejszy lot: Tokio-Seul Jeju Air
 • Bezpośredni lot Tokio-Seul: Peach Aviation, Asiana, Korean Air, Narita Haneda, All Nippon Airlines
 • Czas przelotu Tokio-Seul: min. 2 godziny 30 minut (odległość Tokio-Seul w linii prostej to około 1 219 kilometrów)

Lotniska w Tokio

W stolicy Japonii są dwa lotniska: Haneda i Narita. Haneda specjalizuje się w lotach lokalnych, z Narity natomiast korzystają połączenia międzykrajowe i międzykontynentalne. Wszystkie linie oferujące bezpośrednie loty Tokio-Seul korzystać będą z Hanedy (Peach Aviation, Asiana, Korean Air, JAL,All Nippon Airlines), ale niektóre samoloty Asiana i Korean Air mogą także startować z Narity .

Lotnisko Tokio Haneda

To jedno z największych i najbardziej uczęszczanych azjatyckich lotnisk. Leży 28 kilometrów na południe od centrum Tokio. Lotnisko to liczy trzy terminale: T1, T2 i Międzynarodowy, z którego rozpocznie się twój lot Tokio-Seul. Pomiędzy nimi możesz przemieszczać się bezpłatnym busem. Na lotnisku znajdziesz duży wybór sklepów i restauracji. Dostępne jest także bezpłatne Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Haneda?

 • Turyści najczęściej dojeżdżają na lotnisko kolejką jednotorową. Złapiesz ją ze stacji Hamamatsucho, na którą dowiedzie cię linia Yamanote. Bilet kosztuje 490 jenów, czyli ok. 16 zł.
 • Część osób wybiera też linię Keikyu. Dojeżdża ona na lotnisko bezpośrednio z dzielnic Shinagawa (15 min, 410 jenów, 13,30 zł) i Yokohama (25 min, 450 jenów, 14,79 zł). Niektóre połączenia Keikyu można złapać też z Ginzy (36 min, 690 jenów, 22,50 zł) i Asakusa (42 min, 690 jenów, 22,50 zł). 
 • W tak dużym i zakorkowanym mieście jak Tokio, przejazd taksówką na lotnisko nie jest dobrym rozwiązaniem. To spory koszt (w zależności skąd będziesz jechał, zapłacisz za nią między 6 600 a 11 200 jenów, 195 a 364 zł), a czas przejazdu jest trudny do przewidzenia. Jeśli planujesz podróż między 22 a 6 rano, przygotuj się na dopłatę wysokości od 1300 do 2000 jenów (od 42 do 65 zł).

Lotnisko Tokio Narita

To typowe międzynarodowe lotnisko, które najczęściej służy jako punkt tranzytowy. Leży ono siedemdziesiąt kilometrów na północny wschód od centrum i podobnie jak Haneda, ma trzy terminale. Pamiętaj jednak, żeby w dniu wylotu być tu odpowiednio wcześniej. Na Naricie często jest bardzo duży ruch: obsługuje ona prawie połowę międzynarodowych lotów z i do Japonii. We wszystkich terminalach rozmieszczone są hot spoty z bezpłatnym WiFi.

Jak dojechać na lotnisko Narita?

 • Z dworców Tokio, Shinagawa lub Shinjuku najłatwiej jest dostać się tu pociągiem Narita Express. Przejazd trwa niespełna godzinę.
 • Turyści najczęściej dojeżdżają tu prywatnymi autobusami, które złapać można ze wszystkich najważniejszych hoteli Tokio. W Linii Limousine Bus goście z zagranicy zapłacą promocyjną stawkę 4 500 jenów - 146 zł (standardowa to 6 200 jenów 201,50 zł). Przejazd zajmuje na ogół od półtorej do dwóch godzin
 • W miarę szybkim i tanim rozwiązaniem jest też pociąg Keisei Express, który kursuje ze stacji Asakusa. Za przejazd zapłacisz 1290 jenów (ok. 42 zł) i zajmie ci on około 65 minut.
 • Pociąg Keisei można złapać też z dworca Nippori, gdzie łatwo dostać się komunikacją miejską. Podróż stąd zajmie ci 35 minut, a za bilet zapłacisz 1240 jenów (40,30 zł).
 • Autobusem Keisei z Dworca Tokio dostaniesz się na Naritę w 90 minut. Za bilet zapłacisz 900 jenów (ok. 29 zł)

Lotniska w Seulu

W koreańskiej stolicy działają dwa lotniska. Głównym jest Seul-Inczon, a drugie to Seul-Gimpo, z którego korzystają głównie loty krajowe.

Lotnisko Seul-Inczon

Położone jest około 52 kilometry od Seulu, na wyspie nieopodal miasta Inczon. To główne lotnisko w kraju i jedno z największych na świecie. Otrzymało wiele nagród m.in. za architekturę i, co ważne, ma też tytuł najczystszego lotniska świata. 

W pięknym, nowoczesnym budynku znajdziesz m.in. całoroczne lodowisko, pole golfowe, kasyno, kino i kilka zadaszonych ogrodów. Możesz zwiedzić tu również Muzeum Kultury Koreańskiej. Nie brak tu też sklepów, restauracji, barów i kawiarni. Znajdziesz również oddziały kilku banków i rozmaite usługi, na przykład spa czy fryzjera.

Choć rozmiary tego lotniska mogą wydawać się przytłaczające, pod względem czasu obsługi pasażera mają tu jedne z najlepszych wyników na świecie. W terminalu głównym jest aż 76 bramek, a w dodatkowej hali A, kolejnych 30.

Lotnisko zapewnia dostęp do darmowego internetu przez Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Seul Inczon?

 • Pociągiem Arex. To najczęściej wybierane rozwiązanie. Możesz zdecydować się na kursujące co pół godziny ekspresowe połączenie, które bez przystanków dowiezie cię na dworzec główny w Seulu. Przejazd trwać będzie 43 minuty i kosztować 8000 wonów (ok. 26 zł). 
 • Tańszą opcją transportu na ten dworzec będzie zwykły pociąg zatrzymujący się na wszystkich stacjach na trasie. Czas przejazdu to 53 minuty, ale kursuje częściej, bo co sześć minut. Wiele stacji wzdłuż linii Arex łączy się metrem. Jednorazowy bilet kosztuje 4 250 wonów (ok. 14 zł).
 • Szybki pociąg KTX. Wyrusza z lotniskowego dworca i dojeżdża bezpośrednio na Dworzec Główny. Bilet kosztuje 12 500 wonów (ok. 41 zł)
 • Na lotnisko kursuje bardzo wiele linii autobusowych do większości dzielnic stolicy i innych okolicznych miast. Przejazd jest jednak wolniejszy i droższy niż pociągiem. W zależności od wybranej linii, za bilet zapłacisz od 9 000 do 15 000 wonów (30-50 zł), a czas przejazdu waha się od 60 do 120 minut.
 • Taksówki. Do wyboru masz taksówki zwykłe, wieloosobowe i luksusowe. Przejazd kosztuje od 55 000 do 110 000  wonów (ok. 180-360 zł)
 • Wynajętym samochodem

Lotnisko Seul Gimpo

Jest starsze niż Inchon i do 2001 roku było głównym obsługującym miasto. Leży bliżej niż Inczon, bo piętnaście kilometrów od centrum, co zapewnia tani i łatwy transport. Do wyboru jest kilka opcji. Na lotnisku dostępne jest bezpłatne połączenie z internetem przez Wi-Fi oraz czynny całą dobę punkt internetowy.

Jak dojechać na lotnisko Seul Gimpo?

 • Pociąg to najszybsza możliwość dojazdu z Gimpo. Pociągi Arex kursują co około pół godziny, a dojazd na dworzec w Seulu zajmie ci około 20 minut. Za bilet zapłacisz około 2 100 wonów (ok. 7 zł).
 • Transport na dworzec w Seulu metrem zajmie ci około 43 minuty, ale złapać je możesz co 10 minut. Za bilet zapłacisz około 2 000 wonów (ok. 5-6 zł).
 • Za taksówkę zapłacisz od 22 000 do 50 000 wonów (w zależności od odległości i standardu samochodu).

Informacje praktyczne

Polscy obywatele nie muszą mieć wiz, jeśli planują pobyt w Korei Południowej krótszy niż 90 dni. Przy wjeździe należy wylegitymować się ważnym paszportem oraz pokazać deklarację celną (formularz dostaniesz w samolocie lub na lotnisku). Przy odprawie zostaną też pobrane twoje odciski palców oraz zrobione zdjęcie twarzy. Po przylocie do Korei nie musisz zmieniać godziny. Obowiązuje tu ta sama strefa czasowa co w Tokio.

Ceny pogoda i atrakcje w Seulu

Pogoda w Seulu

W mieście panuje wilgotny klimat subtropikalny. Lata są zazwyczaj gorące (najcieplejszy jest lipiec i sierpień), a termometry pokazują wtedy 30°C lub kilka stopni więcej. Dodatkowo duża wilgotność powietrza może być na dłuższą metę dokuczliwa.

Najkorzystniejsze warunki panują na ogół wiosną i jesienią, kiedy w Seulu jest bardzo kolorowo. Średnia temperatura w kwietniu wynosi 12,5°C, ale w dzień termometry pokazują najczęściej około 18°C. W maju możesz spodziewać się nawet na 23°C. Zimy z kolei są dość chłodne, ale suche. Nie pada deszcz, a śnieg pojawia się sporadycznie. W najzimniejszym miesiącu, styczniu średnia temperatura wynosi -2,4°C.

Ceny w Seulu

Narodową walutą koreańską jest won. W październiku 2017 roku za 1000 wonów trzeba było zapłacić 3,28 zł. Wybierając się do Seulu warto zabrać ze sobą dolary, ewentualnie euro. Te waluty wymienisz tu bez problemu. Możesz wypłacać też gotówkę z bankomatów, ale nie wszystkich, niektóre akceptują tylko lokalne karty. W Seulu jest nieco taniej niż w Tokio. Ceny są tu niższe reguły o kilka lub kilkanaście procent. Największe różnice (sięgające 16 procent) odczujesz w restauracjach. Koszt wynajmu mieszkania pozostaje mniej więcej na tym samym poziomie.

 • Lunch w fast-foodzie – 6000 wonów (ok. 20 zł)
 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 7000 (ok. 23 zł)
 • Kolacja 3-daniowa w dobrej restauracji – 40 000 wonów (ok. 131 zł)
 • Butelka wody 1,5 l – 1150 wonów (ok. 3,77 zł)
 • Kawa – 4577 wonów (ok. 15 zł)
 • Piwo w pubie – 3500 wonów (ok. 11,50 zł) 
 • Taksówka (per km) – 1200 wonów (ok. 4 zł)

Transport w Seulu

Komunikacja miejska jest wydajna, a sieć dobrze rozwinięta. Można dostać się nią praktycznie w każde miejsce w Seulu. 

Do dyspozycji masz przede wszystkim autobusy i metro, z których możesz korzystać kupując zintegrowaną kartę miejską za minimum 2 500 wonów. Możesz płacić nią w obu środkach transportu preferencyjne stawki za przejazd (autobus: 1250 wonów, zamiast 1350 gotówką, metro: 1200 wonów zamiast 1300 gotówką.

Metro jest wygodne i łatwo się nim poruszać. Wszędzie znajdziesz oznaczenia po angielsku, od rozkładów jazdy po nadawane przez głośniki komunikaty. 

Seul atrakcje

To bardzo różnorodne miasto, które składa się z 25 dużych dzielnic. Jego serce stanowi zabytkowa dzielnica Jung-gu, gdzie znajdziesz dwa pałace: Gyeongbokgung (warto zobaczyć tu zmianę warty straży) i Changdeokgung, który wraz z ogrodem wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do głównych atrakcji Seulu należy też świątynia Jongmyo, brama Sungnyemun i wioska Bukchon z wąskimi uliczkami i zabytkowymi drewnianymi domami.

Okolice Myeong-dong to z kolei dobre miejsce na zakupy. Znajdziesz tu setki sklepów i straganów, m.in. z ulicznym jedzeniem.

Co warto zobaczyć w Seulu?

 • Koreańskie Muzeum Narodowe
 • Klasztor Chogye sa
 • Park Narodowy Bukhansan
 • Wieżę N znajdującą się na wzgórzu Namsan, najwyższy punkt miasta

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu) mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.