Mapa

Tanie loty Poznań - Bruksela

Informacje o locie z: Poznań do: Bruksela

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

416 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 875 km

3 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Bruksela i Bruksela S. Charleroi

2 lotniska

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z lutego 2016

Linie lotnicze z Poznania do Brukseli

Na tej trasie nie ma bezpośrednich połączeń. Możesz natomiast polecieć z przesiadką jedną z trzech linii lotniczych do wyboru: LOTem, SASem lub należącym do Lufthansy, Brussels Airlines.

Terminal wylotów - Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Poznań-Ławica to najdłużej działające lotnisko w Polsce. Leży ono pomiędzy czterema ważnymi miastami Europy Środkowej: Gdańska, Wrocławia, Berlina i Warszawy. Jest też dobrze skomunikowane bezpłatnym odcinkiem autostrady A2 (wystarczy zjechać z niej na ekspresową S-11, następnie na 307, która prowadzi prosto do terminalu). Dzięki takiej lokalizacji, lotnisko z roku na rok zyskuje nowych pasażerów i szybko się rozwija (zostało gruntownie zmodernizowane z okazji Mistrzostw Europy EURO 2012).

Jeśli wyruszasz z Poznania, możesz też łatwo dostać się do Ławicy komunikacją miejską. Z centrum miasta, masz do pokonania zaledwie siedem kilometrów. Najprościej będzie złapać pośpieszny autobus linii L, który co około czterdzieści pięć minut odjeżdża z Dworca Głównego pod terminal. Podróż zajmuje niecałe dwadzieścia minut. Do wyboru, masz także autobus miejski nr 59, który wyrusza z Ronda Kaponiera i zatrzymuje się po drodze na trzynastu przystankach. Przejazd nim trwa niewiele dłużej (około dwudziestu pięciu minut). Z tego samego ronda, masz też autobus nr 48, który nie dojeżdża w prawdzie pod terminal, ale zatrzymuje się na ulicy Wyszęborskiej, około dwustu metrów od wejścia na lotnisko.

Terminal przylotów - Międzynarodowe Lotnisko w Brukseli

To kluczowe lotnisko w Europie. Rocznie obsługuje ono ponad dwadzieścia tysięcy osób. Leży w miejscowości Zaventem, jedenaście kilometrów od miasta. Po wylądowaniu, możesz złapać stąd pociąg Belgijskich Kolei Państwowych, który odjeżdża co piętnaście minut z przylotniskowego dworca i zatrzymuje się na trzech najważniejszych stacjach w mieście. Podróż do centrum zajmuje około dwudziestu minut. Przejazd nim kosztuje aktualnie ponad osiem euro. Jeśli szukasz tańszej opcji, możesz spokojnie udać się na miejski dworzec w Zaventem, skąd złapiesz standardowe połączenia ze wszystkimi stacjami w Brukseli. Podróż stąd do centrum kosztuje niecałe trzy euro i zajmuje podobną ilość czasu.

Z lotniska do centrum kursuje też kilka autobusów. Nr 21 (lub nocno-weekendowy 21) dowozi podróżnych na Place du Luxembourg, w okolice centrum europejskiego, a 272 i 471 na Dworzec Północny.

Podróż taksówką to w przeliczeniu koszt około stu pięćdziesięciu złotych. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem trasy ustalić ostateczną cenę z kierowcą.

Jeśli przyjechałeś do Brukseli na krótko i pobyt stanowi część większej podróży, możesz za kilka euro zostawić ciążący ci bagaż w lotniskowych skrytkach. Umieszczono je na poziomie zero. Maksymalny czas przechowania to trzy doby.

Informacje praktyczne

Podróż z Poznania do Brukseli powinna przebiegać bez większych utrudnień. Przed wylotem upewnij się, że twój dowód osobisty ma aktualną datę ważności i jest w dobrym stanie. Wymiennie możesz też zabrać ze sobą paszport. Podstawowym, używanym w Brukseli językiem jest francuski. Miasto leży jednak we flamandzkiej części Belgii, więc w praktyce, stosuje się tu oba języki. Zwróć uwagę, że wiele nazw własnych (np. dworców) nosi podwójne nazwy, za każdym razem upewnij się więc, że udajesz się we właściwe miejsce.

Czego spodziewać się po przylocie

Stolica Unii Europejskiej to miasto do cna kosmopolityczne. I choć powszechnie mówi się tu po francusku i flamandzku, na ulicach można usłyszeć wszystkie języki świata. Znaczny odsetek mieszkańców to cudzoziemcy, często pracownicy rozmaitych organizacji międzynarodowych. Ceny na miejscu są dostosowane do ich możliwości, a więc dość wygórowane (około dwa razy wyższe niż w Poznaniu).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.