Mapa

Tanie loty Paryż-Madryt

Informacje o locie z: Paryż do: Madryt

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

172 zł

Linie latające bezpośrednio

11

Loty w tygodniu

161

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1063 km

1 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Air France

Madryt

1 lotnisko

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Paryż-Madryt, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Paryż-Madryt

 • Najpopularniejszy lot: Paryż-Madryt Air France
 • Bezpośredni lot Paryż-Madryt: Iberia Express, Iberia,  Easy Jet, Air France, Air Europa,  British Airways, Vueling, Transavia, Ryanair
 • Czas przelotu Paryż-Madryt: ok. 2 godziny (odległość Paryż-Madryt w linii prostej to około 1063 kilometrów)

Lotniska w Paryżu

W Paryżu działają trzy lotniska. Dwa z nich, Charles de Gaulle i Orly leżą niedaleko miasta. Trzecie, Beauvais oddalone jest aż o 84 kilometry na północ.

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle 

To główne lotnisko w kraju. Do Madrytu wylecisz stąd liniami Air-France, Iberia, Iberia Express, Easy Jet i Vueling. Położone jest 25 kilometrów na północny wschód od miasta.  Są tu trzy terminale, a w każdym z nich działa duży wybór sklepów, restauracji, barów i innych przydatnych usług. Szczegółowy ich wykaz znajdziesz na stronie lotniska. Na lotnisku możesz skorzystać też z nieograniczonego i bezpłatnego dostępu do Wi-Fi. 

Jak dojechać na lotnisko Charles de Gaulle?

 • Z centrum, najszybciej dostaniesz się tu kolejką podmiejską RER, którą złapiesz z położonego w północnej części centrum Paryża dworca Gare du Nord. Podróż trwa około pół godziny, a cena biletu na pociąg to 9,75 €
 • Pod terminal 1 i 2 dostaniesz się też autobusem. Długość przejazdu i cena biletu uzależnione są od konkretnej linii i jej trasy. Podróż może zająć około 60-90 minut i kosztować będzie od 6 do 17 €
 • Autobusem linii 3 dojedziesz bezpośrednio z lotniska Orly za 20 €
 • Za podróż taksówką obowiązuje z góry ustalona stawka: 50 € z prawego brzegu Sekwany i  55 € z lewego

Lotnisko Paryż-Orly

To drugie najważniejsze lotnisko w mieście. Korzystają z niego linie Air Europa, Transavia, British Airways i w niektórych przypadkach też Iberia. Położone jest trzynaście kilometrów na południe od centrum. Są tu dwa terminale: południowy i zachodni. W obu dostępne jest bezpłatne połączenie Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Orly?

 • Najprościej dostaniesz się na lotnisko pociągiem. Złapiesz go ze stacji RER Antony (około 8 minut pod terminal). Na Antony dojedziesz z centrum metrem lub autobusem (około 30 minut)
 • Autobusem linii 1 (z okolicy Montparnasse, Wieży Eiffla, Pól Elizejskich) przejazd zajmuje 30-60 minut i kosztuje 12 €
 • Linia autobusowa Orlybus dojeżdża na lotnisko ze stacji Denfert-Rochereau. Bilet kosztuje 8 €. Podróż zajmie ci około 20-30 minut w zależności od natężenia ruchu
 • Autobusem linii 3 dojedziesz tu z lotniska Charles de Gaulle za 20 €
 • Autobusem miejskim linii 183 dostaniesz się ze stacji Choisy przy wewnętrznej obwodnicy miasta, Peripherique. Czas przejazdu to około 60 minut. To najtańsza opcja: za bilet zapłacisz tylko 2 €
 • Przejazd taksówką obejmuje zryczałtowana cena 30 € z lewobrzeżnych dzielnic Paryża i 35 z prawego brzegu Sekwany

Paryż Beauvais

Ryanairem wylatywać będziesz z Beauvais. Oddalone jest ono o ponad osiemdziesiąt kilometrów od centrum Paryża. Choć jest ono nieduże, a wybór usług jest tu dość ograniczony, przez 30 minut korzystać można z bezpłatnego połączenia z Wi-Fi. Za 5 € do dyspozycji masz szybsze łącze dostępne na kilku urządzeniach mobilnych (ale nie jednocześnie).

Jak dojechać na lotnisko Beauvais?

Z Paryża najprościej i najtaniej będzie dostać się na lotnisko specjalnym autobusem. Złapiesz go z parkingu Pershing, położonego przy Peripherique tuż przy zjeździe Porte Maillot. Na parking bez problemu dostaniesz się autobusem, metrem lub podmiejskim pociągiem RER. Choć oficjalnie podawany czas przejazdu to tylko godzina i piętnaście minut, postaraj się wyruszyć wcześniej dając sobie przynajmniej dwie godziny na stanie w nękających miasto korkach. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 15,90 €.

Lotnisko Madryt

Miasto obsługuje jedno lotnisko Madryt-Bajares, które jest największym i najważniejszym w Hiszpanii. Leży ono 13 kilometrów od centrum i składa się z 4 terminali oznaczonych symbolami T1, T2, T3 i T4.

W sumie znajdziesz tu ponad 150 sklepów i prawie 50 barów i restauracji. Są tu miejsca kultu (kościół i meczet) oraz świetlice i kąciki zabaw dla najmłodszych pasażerów (w Terminalu 2). Działają tu też dwa banki, kantory i liczne bankomaty.

Bezpłatne połączenie Wi-Fi dostępne jest na całym terenie lotniska. W specjalnych punktach internetowych, skorzystasz z komputerów stacjonarnych, drukarek czy ładowarek do urządzeń elektronicznych.

Jak dojechać do Madrytu z lotniska Bajares?

 • Metrem. Najprostsze połączenie z centrum Madrytu zapewnia linia numer 8. Pociągi kursują co pięć minut (między 6:05 i 2:00 w nocy) i dostępne są ze wszystkich terminali. Dojazd zajmuje kwadrans. Docierają na centralnie położoną i dobrze skomunikowaną stację Nuevos Ministerios. Bilet kosztuje od 4,50-5 € w zależności od liczby przejechanych stacji.
 • Pociągiem. Linią C-1 dojedziesz z lotniska do centrum Madrytu. Stacja mieści się na poziomie -1 Terminalu 4. Pociągi odjeżdżają co 30 minut i co kwadrans, kiedy nie kursuje metro. Za bilet jednorazowy zapłacisz 2,60 € (ok. 11,50 zł).
 • Autobusem. Linia 101 odjeżdża spod Terminali 1, 2, 3 i dociera do węzła przesiadkowego Canillejas, który umożliwia dalszą podróż metrem lub autobusami w wybraną część miasta i jego okolice. Bilet jednorazowy kosztuje 1,50 €.
 • Taksówką. Postoje z białymi taksówkami znajdziesz przy wyjściach z terminali. Dojazd do centrum zajmuje 20-30 minut, a za kurs obowiązuje stała stawka wysokości 30 € (około 132, 50 zł)

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący z Paryża do Madrytu mogą odprawić się dowodem osobistym zamiast paszportu. Po dotarciu na miejsce nie musisz przestawiać zegarka, oba miasta leża w tej samej strefie czasowej.

Pogoda ceny i atrakcje w Madrycie 

Pogoda w Madrycie

W mieście czekają cię łagodne zimy i ciepłe, często nawet upalne lata. Do Madrytu warto więc polecieć o każdej porze roku. Jest to jedno z najbardziej słonecznych miast w Europie.

Najchłodniejsze miesiące to grudzień i styczeń. Średnia temperatura wynosi wtedy od 10°C w dzień, do 3°C w nocy. W listopadzie i lutym jest o 2-3°C cieplej. Przez pozostałą część roku jest już bardzo ciepło. Od maja do września termometry pokazują około 28 °C w dzień i o dziesięć mniej w nocy.

Ceny w Madrycie

Według statystyk ceny żywności i napojów w Hiszpanii należą do najniższych w Unii Europejskiej. Po przylocie z bardzo drogiego Paryża, odczujesz 20-30 procentową różnicę w cenach.

W czasie pobytu warto kupować żywność na lokalnych targowiskach, gdzie podobno zaopatruje się nawet rodzina królewska. Owoce, warzywa, sery i wędliny są tu doskonałej jakości. Najpopularniejsze są bazary Chamartin przy stacji metra Colombia i San Anton blisko stacji metra Chueca.

Koszty pozostałych towarów i usług kształtują się następująco:

 • Obiad w lokalnej restauracji – 10,00 € (ok. 46,60 zł)
 • Obiad w fast foodzie - 7,00 €
 • Lokalne piwo w pubie – 3 € (ok. 13,31 zł)
 • Filiżanka kawy – 1,71 €
 • Kilometr taksówką – 1,05 € (ok. 4,6 zł)
 • Duża butelka wody mineralnej - 0,66 € 

Transport w Madrycie

Korzystając z komunikacji miejskiej, łatwo zorientujesz się w topografii miasta. Do dyspozycji masz dobrze rozwiniętą, liczącą aż 15 linii i 300 stacji, sieć metra. Większość atrakcji Madrytu znajduje się w sąsiedztwie którejś z nich. Po Madrycie jeżdżą jeszcze trzy linie tramwajowe i docierające do najbardziej odległych dzielnic autobusy.

Ceny za przejazd nie są wygórowane:

 • Bilet jednorazowy – 1,50 do 2 € (od ok. 6,60 do 8,80 zł) w zależności od liczby stacji
 • Dziesięcioprzejazdowy – 12,20 € (ok. 54 zł)
 • Turystyczny na 1-7 dni i tylko linię A – 8-33,4 € (ok. 35,3-148 zł)
 • Turystyczny na 1-7 dni i wszystkie linie – 16-66 € (ok. 71-291 zł)

Madryt atrakcje

Stolica Hiszpanii to jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc w Europie. Zwiedzanie Madrytu możesz szczegółowo zaplanować lub zdać się na intuicję podczas spontanicznych spacerów. W obu przypadkach czeka cię wiele miłych chwil i niespodzianek.

Co warto zobaczyć w Madrycie?

 • Najbardziej znaną budowlą i punktem orientacyjnym w mieście jest Pałac Królewski. Neoklasycystyczny budynek liczy prawie trzy tysiące pomieszczeń. Nieopodal znajduje się ogród i park Campo Moro
 • Caixa Forum. Nazywane też lewitującym centrum sztuki. Częściowo zawieszona nad ziemią bryła galerii robi ciekawe wrażenie optyczne. Łączy ona styl architektury przemysłowej z początków XX wieku z nowoczesną awangardą. Przylegającą ścianę sąsiedniego domu pokrywa zieleń.
 • Museo del Prado. Należy do czołówki najbardziej renomowanych muzeów świata. Znajdziesz tu kolekcję obrazów hiszpańskich mistrzów: m.in. El Greco, Velasqeza czy Goi
 • Centro de Arte Reina Sofia. W Muzeum Narodowym poznasz twórczość Dalego, Miro i Picassa, w tym jego najbardziej znany obraz – „Guernica”
 • Fani piłki nożnej nie mogą przeoczyć wycieczki na stadion któregoś z dwóch kultowych lokalnych klubów: Realu Madryt i Atletico.
 • Zwiedzanie Madrytu możesz zakończyć relaksując się w jednym z czterdziestu miejskich parków. 

Szczegółowe informacje i porady na temat najważniejszych atrakcji Madrytu znajdziesz na poświęconej miastu stronie Skyscanner.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w sierpniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.