Mapa

Tanie loty Moskwa-Rostów nad Donem

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rostów nad Donem.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Moskwa do: Platov International, Rostów on Donem

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

222 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

120

Średni czas lotu, całkowita odległość: 915 km

1 h 45 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Aeroflot

Platov International, Rostów on Donem

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Rostów nad Donem: Platov International, Rostów on Donem.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Moskwa do: Platov International, Rostów on Donem wynosi 222 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Moskwa do: Platov International, Rostów on Donem wynosi 1 h 45 min.
8 linii lotniczych lata bezpośrednio z: Moskwa do: Platov International, Rostów on Donem.
Według stanu na Styczeń, jest/są 120 loty(-ów) w tygodniu z: Moskwa do: Platov International, Rostów on Donem.

Informacje aktualne na październik 2016

Linie lotnicze na trasie Moskwa-Rostów nad Donem

Rostów nad Donem to administracyjne centrum Południowej Rosji i jedno z największych miast w kraju. Aby dolecieć z Moskwy do Rostowa nad Donem, można wybrać jeden z lotów z oferty takich przewoźników jak Utair, S7Airlines, Aeroflot, KLM czy Turkish Airlines.

Terminal wylotów na lotnisku w Moskwie

Do Rostowa nad Donem najczęściej można polecieć z dwóch z moskiewskich lotnisk: Szeremietiewo lub Wnukowo. To pierwsze lotnisko zlokalizowane około trzydzieści kilometrów od stolicy Rosji, składa się z aż sześciu terminali. Aby dostać się na lotnisko można skorzystać z odjeżdżającego co około godzinę pociągu Aeroexpress ze stacji Belorussky. Innym rozwiązaniem jest podróż autobusem linii 851, 949, 817, a nocą H1. Można także dojechać do lotniska Szeremietiewo taksówką lub wynajętym autem.

Lotnisko Wnukowo jest zlokalizowane około trzydzieści kilometrów na południowy zachód od centrum stolicy. Tak jak w przypadku pozostałych lotnisk można tu dojechać pociągiem Aeroexpress. Dodatkowo, istnieje możliwość dojechania do portu lotniczego Wnukowo autobusem linii 611 lub taksówką.

Terminal przylotów w Rostowie nad Donem

Lotnisko Rostów nad Donem to międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany osiem kilometrów na wschód od miasta o tej samej nazwie. Lotnisko powstało już w 1925 roku, a w 1986 zostało przekształcone w port obsługujący także połączenia międzynarodowe. Mimo to, jest ono dość skromnych rozmiarów, dlatego często jest zatłoczone. Najpopularniejszym sposobem na dojechanie z lotniska do Rostowa nad Donem jest złapanie taksówki. Podróż nią trwa około dziesięć minut.

Informacje praktyczne

Polscy obywatele mogą podróżować po Federacji Rosyjskiej na podstawie wizy i paszportu ważnego minimum sześć miesięcy po planowanej dacie opuszczenia kraju. Obowiązek wizowy nie dotyczy tych, którzy mają pozwolenie na zamieszkanie na określony czas lub kartę stałego pobytu na terenie Rosji. Przy wjeździe do Rosji nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego, ani określonej kwoty pieniędzy.

Czego się spodziewać po przylocie?

Rostów nad Donem to miasto, które inspiruje twórców. Położona w pobliżu Morza Azowskiego metropolia stała się miejscem akcji powieści Rusłana Mielnikowa Mrówańcza należącej do Uniwersum „Metro 2033” oraz „Klępy śpią” Piotra Kołodziejczaka, w której autor przedstawił rzeczywistość radziecką na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Rostów nad Donem jest centrum przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego, a także ośrodkiem naukowo-badawczym.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.