Mapa

Tanie loty Mediolan-Rzym

Informacje o locie z: Mediolan do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

288 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

213

Średni czas lotu, całkowita odległość: 493 km

1 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Alitalia

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Tanie loty Mediolan - Rzym

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Mediolan - Rzym, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Mediolan - Rzym

  • Bezpośrednie loty: Mediolan – Rzym Alitalia
  • Loty z przesiadką Mediolan - Rzym: Meridiana, SWISS, Lufthansa, Austrian Airlines, KLM, Luxair, Air France, British Airways, Iberia, Air Malta, Vueling Airlines, TAP Air Portugal
  • Czas przelotu Mediolan - Rzym: 1h 10 minut

Lotniska w Mediolanie

Miasto Mediolan posiada trzy lotniska. Bezpośrednie loty Mediolan - Rzym realizowane są przez port lotniczy Mediolan – Linate.

Lotnisko Mediolan Linate

Informacje: Historia lotniska sięga lat 30. XX wieku. Linate to niemal największe lotnisko Mediolanu, oddalone o siedem kilometrów od centrum. Obsługuje się tutaj głównie loty krajowe oraz krótkie loty międzynarodowe. Obiekt posiada jeden terminal, w którym znajdziesz 37 sklepów i butików, a także 14 restauracji, kawiarni i barów.

Jak dojechać na lotnisko Mediolan Linate?

  • Autobusem linii 73 ze stacji metra M1 z Piazza San Babila. Autobusy kursują w godzinach od 5:35 do 0:35, podróż trwa około 40 minut. Cena biletu: 1,50€ (6,50zł).
  • Autobusem Starfly ze stacji kolejowej Milano Centrale, od 5:30 do 22:00, dwa razy na godzinę. Bilet kupisz u kierowcy za 9€ (38,70zł). Czas podróży wynosi 25 minut.
  • Autobusem ATM ze stacji kolejowej Milano Centrale. Kursuje co pół godziny od 6:30 do 23:30. Czas podróży i koszt biletu wynoszą odpowiednio 25 minut i 5€ (21,50zł). Bilet kupisz u kierowcy.

Odprawa

Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 1,5 godziny przed odlotem, a kończy na 30 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Mediolanu do Rzymu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotniska w Rzymie

Miasto Rzym posiada dwa lotniska – Rzym Ciampino i Rzym Fiumicino. Bezpośrednie loty Mediolan – Rzym obsługuje lotnisko Rzym Fiumicino.

Lotnisko Rzym Fiumicino

Informacje: Lotnisko Rzym Fiumicino im. Leonardo da Vinci to największy port lotniczy Rzymu i główne lotnisko Włoch. Obiekt posiada cztery terminale, a od centrum dzieli je 30 kilometrów.

Jak dojechać z lotniska Fiumicino do Rzymu?

  • Pociągami Trenitalia - Leonardo Express (kursuje do dworca Roma Termini, odjeżdża co 15 minut, czas podróży około 32 minuty) lub linią regionalną FL1 (kursuje do dworca Roma Tiburtina, co kwadrans w dni robocze i co 30 minut w weekendy i święta). Bilet kosztuje 5€ (22zł).
  • Autobusem – podróż trwa nieco dłużej, ale dojedziesz bliżej atrakcji lub hotelu. Do wyboru masz autobusy linii Cotral, SIT orazTerravision. Podróż trwa około 60 minut, autobusy odjeżdżają co około 30 minut. Koszt biletu to 5€ (22zł).

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Rzymu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu i podróżowania po terenie Włoch wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy dziewięćdziesięciu dni. Mediolan i Rzym znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1€ = 4,37zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.