Mapa

Tanie loty Miami-Nowy Jork

Informacje o locie z: Miami International do: Nowy Jork

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

608 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

259

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1779 km

2 h 42 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

American Airlines

Nowy Jork John F Kennedy, Nowy Jork-Newark, Nowy Jork-LaGuardia i Stewart International

4 lotniska

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Miami-Nowy Jork, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Miami-Nowy Jork

 • Najpopularniejszy lot: Miami-Nowy Jork American Airlines
 • Bezpośrednie loty Miami-Nowy Jork: Spirit Airlines, American Airlines, Frontier Airlines, Jet Blue, United, Southwest Airlines, Delta 
 • Czas przelotu Miami-Nowy Jork: 2 godziny 40 minut (odległość między Miami i Nowym Jorkiem to 1 774 kilometry).

Lotniska w Miami

W Miami działają dwa lotniska: Międzynarodowe Lotnisko w Miami i Międzynarodowe Lotnisko Lauderdale. Większa część lotów z Miami do Nowego Jorku kończy się na pierwszym z nich. Dolecisz tam liniami American Airlines, Frontier Airlines, United i Delta 

Międzynarodowe lotnisko w Miami

Oddalone jest o trzynaście kilometrów na północny zachód od centrum. To jedno z największych lotnisk w USA. Pomimo, że niedawno przeszło rozbudowę wciąż spotyka się tu tłumy i kolejki do odpraw. Liczy trzy terminale: Północny (niebieski), Centralny (żółty) i Południowy (czerwony). Mieszczą się w jednym budynku na planie półkola i można swobodnie przechodzić z jednego do drugiego bez wychodzenia na dwór. Znajdziesz tu ogromny wybór sklepów, restauracji i rozmaitych usług. Jest też nawet galeria sztuki.

Dostęp do darmowego internetu jest na tym lotnisku ograniczony. Za pośrednictwem jego strony internetowej bezpłatnie sprawdzisz informacje o hotelach czy oferty wynajmu samochodu. Na inne strony możesz wejść za  opłatą wysokości 4,95 dolarów za 30 minut lub 7,95 dolarów za 24 godziny.

Jak dojechać do Miami?

 • Przejazd taksówką do centrum Miami zajmie mniej więcej pół godziny, w zależności od ruchu na drodze. Przejazd kosztuje od 40-50 dolarów (ok. 147-184 zł)
 • Autobusem. Złapiesz stąd linie autobusowe 7, 37, 42, 57, 133, 236, 238, i J 
 • Pociągiem. Z terminala na dworce Miami Airport Station i Hialeah Market Station kolei dojazdowej Tri-Rail dostaniesz się bezpłatnie. Bilet do centrum kosztować cię będzie 2,50 dolara (ok. 9 zł)
 • Wynajętym samochodem

Lotniska w Nowym Jorku

Nowym Jorku są cztery lotniska: imienia Johna F. Kennediego, Newark, La Guardia i Stewart International. W podróży z Miami korzystać będziesz z JFK (Jet Blue) lub Newark (Southwest Airlines i United) oraz La Guardii (Spirit Airlines, American Airlines, Frontier Airlines).

Lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego

Znane w popkulturze jako sceneria z filmów i książek lotnisko jest głównym obsługującym Nowy Jork. Leży w dzielnicy Queens mniej więcej dwadzieścia kilometrów na południowy-zachód od Manhattanu. Działa tu sześć terminali (ponumerowanych 1,2,4,5,7 i 8), pomiędzy którymi możesz bezpłatnie przemieszczać się pociągiem JFK Air Train. W terminalach dostępne jest nieograniczone połączenie Wi-Fi.

Jak dojechać do Nowego Jorku z lotniska JFK? 

 • Najwygodniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest AirTrain JFK. Za 7,25 USD (ok. 27 zł) możesz kontynuować nim podróż na stacje metra i pociągów miejskich (Jamaica Station i Howard Beach Station). Howard Beach Station złapiesz linię A na Dolny Manhattan, a z Jamaica Station pociągami E, J i Z pojedziesz przez Queens na Midtown Manhattan. Pamiętaj jednak, że w godzinach szczytu linie J i Z są mniej zatłoczone niż E, ale pomiędzy Queens i Manhattanem przystanki mają  tylko na co drugiej stacji. W sumie dojazd na Manhattan zajmie ci około 60 minut.
 • Z terminala 5 złapiesz też autobusy Q3, Q10 albo B15, których trasa prowadzi przez mieszkalne osiedla na Brooklynie i w Queens

Lotnisko Newark Liberty International

To drugie ważne nowojorskie lotnisko. Leży około dwudziestu pięciu kilometrów od centrum Nowego Jorku w Newark, w stanie New Jersey. Liczy trzy terminale: A,B i C. Znajdziesz tu spory wybór usług, a za opłatą dzienną 7,95 USD otrzymasz bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Jak dojechać do Nowego Jorku z Newark?

 • Spod terminalu złapiesz AirTrain, którym w dziesięć minut dostaniesz się na Newark Airport Rail Station,skąd pociągiem NJ Transit dojedziesz na Manhattan. Dostępne są dwa połączenia: na Penn Station (30 minut 12,50 USD) i World Trade Center (40 minut, 11 USD).
 • Autobusem możesz też dojechać w niecałe pół godziny na Newark Penn Station, skąd złapiesz połączenia kolejowe z Manhattanem (ok. 90 min). Koszt przejazdu to 1,60 USD (6 zł). Za 2,75 USD (10 zł) dostaniesz się natomiast na stacje Journal lub World Trade Center.

Lotnisko La Guardia 

To najmniejsze, ale też najbliżej położone ze wszystkich lotnisk w Nowym Jorku. Liczy cztery terminale, w których dostępny jest spory wybór sklepów i usług. Przez 30 minut możesz też korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Podobnie jak JFK znajduje się w Queens, ale nie docierają tu bezpośrednie pociągi z Manhattanu. 

Jak dojechać do Nowego Jorku z La Guardii?

 • Najtańszym rozwiązaniem będzie przejazd autobusem. M60, Q70 i Q 48 dowiozą cię do wybranych punktów i węzłów komunikacyjnych  w mieście. Bilet jednorazowy kosztuje 2,75 USD (10 zł). Pamiętaj, że tylko posiadacze Metro Card mają prawo do bezpłatnej przesiadki.
 • Taksówka to droższe ale szybsze i bardziej komfortowe rozwiązanie. Zapłacisz za nią od 25 do 30 USD. Do tej kwoty należy jednak dodać też podatek (0,50 USD), napiwek (10 proc) i dopłatę w godzinach szczytu (1 USD) 

Informacje praktyczne

Obywatele polski podróżujący po USA muszą mieć paszport z ważną wizą. Wize otrzymać musisz przed wjazdem na teren USA i możesz ubiegać się o nią w amerykańskim konsulacie. Obecnie koszt rozpatrzenia wniosku to 160 USD. Szczegółowe informacje na ten temat procedury znajdziesz na stronie ambasady USA. 

Pomiędzy Miami a Nowym Jorkiem nie ma różnicy czasu. Po przylocie nie musisz więc przestawiać zegarka.

Ceny pogoda i atrakcje w Nowym Jorku

Pogoda w Nowym Jorku

W przeciwieństwie do tropikalnego Miami, w Nowym Jorku klimat jest umiarkowany, a w  mieście odczuwalne są cztery pory roku. Lata są na ogół upalne z temperaturą często sięgającą 30°C. Choć lipiec i sierpień to w mieście standardowo wysoki sezon turystyczny, warto wybrać się tu też zimą w okresie Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia czy Sylwestra, które obchodzi się tu bardzo hucznie. Temperatury oscylują wtedy najczęściej w granicach zera stopni i czasem można liczyć na niewielkie opady śniegu. Jeśli nie lubisz tłumów i planujesz intensywne zwiedzanie Nowego Jorku, przyjedź wiosną lub jesienią. W maju, czerwcu, wrześniu i październiku jest tu dość ciepło i możesz liczyć wtedy na mniejsze kolejki do głównych atrakcji Nowego Jorku.

Ceny w Nowym Jorku

Zarówno Miami, jak i Nowy Jork nie należą do tanich miast. Różnice w cenach będą jednak wciąż odczuwalne na niekorzyść Nowego Jorku niestety. Wynajem mieszkania będzie tu aż o ponad połowę droższy. W sklepach i restauracjach też zapłacisz więcej, ale różnice te oscylować będą wokół odpowiednio kilku i kilkunastu procent. Jeśli chcesz znaleźć niedrogi i wygodny nocleg, skorzystaj z poradnika Skyscanner.

Przykładowe ceny w Nowym Jorku

 • Obiad w restauracji: 20,00 USD (73 zł)
 • Lunch typu fast-food: 8,00 USD (29 zł)
 • Lokalne piwo w pubie: 6,50 USD (24 zł)
 • Filiżanka kawy: 4,20 USD (15,50 zł)
 • Butelka wody 1,5l: 2,16 USD (8 zł)
 • Kilometr taksówką: 1,55 USD (6 zł)

Transport w Nowym Jorku

O słynnych nowojorskich korkach słyszał chyba każdy, za sprawą filmów i literatury. Po mieście lepiej więc poruszać się transportem miejskim. Zaraz po przyjeździe warto zaopatrzyć się w MetroCard, którą kupisz przez internet, na stacjach metra i w oznaczonych sklepach lub kioskach.

Ceny biletów w Nowym Jorku: 

 • Jednorazowy przejazd komunikacją miejską: 2,75 USD (10 zł)
 • Bilet okresowy 7 dni: 32 USD (118 zł)
 • Bilet okresowy 30 dni: 121 USD (444 zł)

Przy doładowaniach za minimum 5,50 USD przysługuje ci 5 procent rabatu.

Po Manhattanie i jego okolicach bezwzględnie najlepiej jest poruszać się metrem. To jedna z najbardziej rozbudowanych sieci na świecie, której pociągi kursują przez całą dobę. Mniejsze odcinki warto pokonywać autobusem, choć panujące w mieście korki mogą ci to skutecznie utrudniać.

Do systemu komunikacji miejskiej w Nowym Jorku należą też promy i kolejka linowa z Manhattanu na Roosevelt Island.

Nowy Jork atrakcje

Zwiedzanie Nowego Jorku najlepiej jest zacząć od znanych na całym świecie miejskich ikon.

 • Podziwiaj panoramę miasta z tarasu widokowego Statuy Wolności
 • Odwiedź rozświetlony neonami Times Square
 • Wjedź szklaną windą na siedemdziesiąte piętro Rockefeller Center
 • Obejrzyj Most Brookliński
 • Wybierz się do teatru na Broadwayu
 • Zwiedź wystawy galerii MOMa i Muzeum Guggenheima
 • Kup unikatowe pamiątki w butikach Greenwich Village lub Soho
 • Zrelaksuj się w kubkiem kawy w Central Parku

Co jeszcze warto zobaczyć w Nowym Jorku? Jeśli planujesz zostać tu na dłużej lub nie jest to pierwszy twój lot do Nowego Jorku, przeczytaj bardziej szczegółowe i praktyczne poradniki Skyscanner np. co zwiedzić na Times Square i jak poznać miasto nie wydając ani dolara.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.