Mapa

Tanie loty Manchester-Berlin

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Berlin.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Berlin

Chcesz polecieć non stop do: Berlin? Pomożemy Ci znaleźć idealną trasę.

 • ŚREDNI CZAS PRZELOTU1 h 57 min
 • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY116 zł
 • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ25
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
easyJetRyanair
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Manchester do: Berlin

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

116 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

21

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1054 km

1 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Sun-Air

Berlin-Tegel i Berlin Schönefeld

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Berlin: Berlin-Tegel i Berlin Schönefeld.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Manchester do: Berlin wynosi 116 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Manchester do: Berlin wynosi 1 h 50 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Manchester do: Berlin.
Według stanu na Luty, jest/są 21 loty(-ów) w tygodniu z: Manchester do: Berlin.

 

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Manchester–Berlin, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Manchester – Berlin

 • Bezpośrednie loty Manchester–Berlin: Easy Jet, Ryanair
 • Najczęściej wybierane linie Manchester–Berlin: Easy Jet
 • Czas przelotu Manchester – Berlin: 1 godziny i 50 minut (odległość Manchester–Berlin w linii prostej to około 1 047  kilometrów)

Lotnisko Manchester

Należy do największych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Jest również pierwszym co do wielkości portem położonym poza Londynem. Oddalony jest o czternaście kilometrów na południowy zachód od centrum Manchesteru.

Lotnisko Manchester liczy trzy terminale pasażerskie i jeden cargo. Loty do Berlina obsługiwane przez Easy Jet i Ryanair rozpoczynają się najczęściej w Terminalu 3. W obu z nich znajdziesz odpowiedni wybór sklepów z pamiątkami, kosmetykami i sprzętem elektronicznym oraz restauracji zarówno lokalnych, jak i światowych sieci. Na lotnisku działa też usługa shop and collect, dzięki której zamówisz zakupy online lub zrobisz je na lotnisku i odbierzesz w drodze powrotnej.

We wszystkich terminalach przez godzinę możesz korzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Manchester?

 • Pociągiem. Odjeżdża co dziesięć minut z dworca Manchester Piccadilly przez siedem dni w tygodniu. Czas przejazdu to dwadzieścia minut. Bilety kupisz najtaniej przez internet i kosztować cię będą 3 GBP (ok. 15 zł).
 • Metrolink. To tramwaj pospieszny, który złapiesz z położonego blisko centrum przystanku Croonbrock co 12 minut. Cena biletu to 2,90 GBP (ok. 14 zł).
 • Autobusem. Na lotnisko dojeżdża kilka linii, docierających z różnych zakątków miasta (dokładne trasy znajdziesz na stronie internetowej Manchester Airport). To wygodne rozwiązanie, jeśli wyruszasz z miejsca, z którego nie dociera lotniskowy pociąg ani tramwaj. Wybierając ten środek transportu daj sobie jednak spory zapas czasu i unikaj wyjazdu w godzinach szczytu.

Lotniska w Berlinie 

W stolicy Niemiec działają dwa lotniska Tegel i Schönefeld. Pierwsze z nich jest głównym w mieście i obsługuje większość połączeń z Berlinem. Drugie natomiast specjalizuje się w obsłudze tanich linii, dlatego też podróż z Manchesteru do Berlina Easy Jetem lub Ryanairem zakończysz właśnie na nim.

Lotnisko Berlin-Schönefeld

Leży osiemnaście kilometrów na południe od centrum Berlina i liczy cztery terminale: A, B, C i D.

W planach jest przeniesienie ruchu z Schönefeld na budowane niedaleko Berlin Brandenburg. W dotychczasowej lokalizacji ma pozostać tylko część połączeń tanich przewoźników. Choć Berlin Brandenburg ma zostać ukończone w 2023 roku, jego realizacja wciąż jest niepewna. Wielu mieszkańców Berlina po prostu lubi Schönefeld i chce wciąż z niego korzystać. Planując lot Manchester-Berlin sprawdź aktualne informacje na ten temat.

Na Schönefeld nie ma zbyt dużego wyboru sklepów i usług. Jest jednak możliwość zjedzenia tu czegoś po przylocie i wypicia dobrej kawy. Możesz tu też skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać do Berlina z lotniska Schönefeld?

 • Najczęściej wybieranym środkiem transportu do centrum Berlina jest kolej miejska (S-Bahn). Z lotniska odjeżdżają linie S9 i S45, którymi przejazd trwa od 30 do 45 minut. Bilety dostaniesz w automacie na stacji. Ponieważ Schönefeld leży w strefie C, aby dojechać do centrum, musisz wykupić bilet na A, B i C. We wrześniu 2017 jego koszt wynosił 3,40 € (ok. 15 zł).
 • Z lotniska odjeżdża też około dziesięciu linii autobusowych. Do ścisłego centrum dojedziesz 171 i X7 oraz nocnym N7. Cena biletu wynosi tyle samo co na S-Bahn. 
 • Kurs taksówką do centralnych dzielnic miasta to koszt około 50 € (ok. 219 zł).

Informacje praktyczne

Z Manchesteru do Berlina polecieć możesz z dowodem osobistym zamiast paszportu. Na miejscu będzie o godzinę później niż w Manchesterze, pamiętaj więc o przestawieniu zegarka na przykład z godziny 9 na 10.

Pogoda, ceny i atrakcje w Berlinie

Pogoda w Berlinie

Klimat w Berlinie nie różni się znacznie, od tego znanego ci z północnej Anglii. Choć pogoda na miejscu bywa nieco bardziej zróżnicowana, a pory roku są z reguły bardziej wyraziste.

Lato w Berlinie jest cieplejsze i mniej deszczowe niż w Manchesterze. W lipcu i w sierpniu jest tu na ogół około 22-25°C. Zimy są chłodniejsze, a temperatura spada najczęściej do około 3°C. W okresie od grudnia do marca często pada śnieg.

Ceny w Berlinie

W Niemczech płaci się w euro, którego kurs we wrześniu 2017 wynosił 4,27 zł.

W Berlinie jest taniej niż w Manchesterze średnio o kilka procent. Wyjątek stanowią ceny w restauracjach, które są tu o ponad trzydzieści procent niższe. Ceny wynajmu mieszkania natomiast prawie się nie różnią.

Przykładowe ceny w Berlinie

 • Filiżanka kawy: 2,44 € (ok. 10 zł)
 • Butelka wody 1,5l: 0,47 € (ok. 2 zł)
 • Kilometr taksówką: 2 € (ok. 8,60 zł)
 • Obiad w restauracji: 8 € (ok. 35 zł)
 • Lunch typu fast-food: 7 € (ok. 34 zł)
 • Lokalne piwo w pubie: 3 € (ok. 13 zł)

Transport w Berlinie

Berlin to dobrze skomunikowane miasto. Dostępnych jest tu wiele typów środków transportu publicznego, które dowiozą cię w każdy zakątek miasta. To właśnie w nich często niespodziewanie natkniesz się na ciekawe miejsca w Berlinie.

Zwiedzanie Berlina najprościej jest zaplanować na linii metra (U-Bahn). Oprócz tego, możesz też poruszać się kolejką miejską (S-Bahn), tramwajami (T) i autobusami (A). Wszystkie linie są wydajnie rozmieszczone i klarownie oznaczone. We wszystkich środkach komunikacji jeździ się też na tych samych biletach.

Przykładowe ceny biletów w Berlinie:

 • Bilet pojedynczy (Einzelticket) – 2,80 € (ok. 12 zł)
 • Bilet na krótki przejazd (trzy przystanki U-Bahn lub S-Bahn albo sześć przystanków autobusem lub tramwajem – 1,70 € (ok. 7,25 zł)
 • Bilet dobowy – 7 € (ok. 30 zł)
 • Bilet turystyczny ze zniżkami na atrakcje, ważny przez 48 godzin – 16,70 € (ok. 71,30 zł)

Berlin atrakcje

Stolica Niemiec to ciekawe i bardzo różnorodne miasto. Znane jest z oryginalnych sklepów, alternatywnej sztuki i klimatycznych knajpek zaaranżowanych w starych budynkach, dawnych fabrykach i mieszkaniach. W mieście daje się odczuć swobodna, artystyczna atmosfera i charakterystyczny ujmujący nieład, który kochają przyjezdni. Miasto żyje 24 godziny na dobę, a na ciekawe miejsca w Berlinie można natrafić w najbardziej nieoczekiwanych zakątkach.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

 • Pozostawiony fragment muru berlińskiego, który do 1989 roku dzielił miasto na część Wschodnią i Zachodnią. Dziś jest on mekką twórców i miłośników sztuki ulicznej.
 • Muzeum Żydowskie to bezsprzecznie jedno z najciekawszych muzeów w Europie. Uwagę przykuwa jego wyjątkowy, zaprojektowany przez Libeskinda budynek.
 • Kreuzberg. Tętniąca życiem alternatywna dzielnica, która pełna jest knajpek, galerii i oryginalnych butików.
 • Pałac Charlottenburg
 • Z umieszczonej na szczycie szklanej kopuły Reichstagu rozciąga się niezwykła panorama miasta. Można wjechać tu z audioprzewodnikiem z którego dowiesz się o wszystkich widocznych stąd ciekawych miejscach w Berlinie

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł we wrześniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.