Mapa

Tanie loty Lublin-Poznań

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Poznań.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Lublin do: Poznań

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

323 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 424 km

4 h 25 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Poznań

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Poznań: Poznań.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Lublin do: Poznań wynosi 323 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Lublin do: Poznań wynosi 4 h 25 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Lublin do: Poznań.

Loty z Lublina do Poznania

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z października 2016

Linie lotnicze z Lublina do Poznania

Z Lublina do Poznania dolecisz LOTem z przesiadką w Warszawie. Oba lotniska liczą po jednym terminalu pasażerskim. Ciekawostką jest, że podróż rozpoczniesz na najnowszym lotnisku w Polsce (a nawet w całej Europie), na zakończysz na najstarszym w kraju.

Terminal wylotów - Lublin Świdnik

Terminal w Świdniku rozpoczął obsługę pasażerów pod koniec 2012 roku. W latach 2000-2012, przyznano mu tytuł Ulubieńca Polski w plebiscycie Życie w Architekturze.

W strefie ogólnej hali odlotów, mieści się barek Flying Bistro i kawiarnia Odlot Cafe. Jeśli do wylotu pozostało ci niewiele czasu, możesz zajrzeć do delikatesów 1 Minute, gdzie dostaniesz zarówno żywność, jak i wiele innych produktów takich jak kosmetyki czy prasa. Kupisz tu też zimne i ciepłe przekąski na wynos. Dodatkowo, w strefie ogólnej znajdziesz perfumerię Aelia Beauty, kiosk, kantor oraz wypożyczalnie samochodów, a nawet helikopterów.

Po kontroli bezpieczeństwa, możesz skorzystać z wolnocłowej oferty sklepu Aelia Duty Free, w którym znajdziesz duży wybór kosmetyków, alkoholu i słodyczy. Lokalne pamiątki i wyroby regionalne kupisz w drugim, działającym tu sklepie, Discover.

Terminal przylotów – Lotnisko Poznań Ławica

Lotnisko Poznań-Ławica cieszy się wygodnym położeniem i bardzo dobrą komunikacją. Dojeżdża tu bezpłatny odcinek autostrady A2.

Jeśli po przylocie planujesz poruszać się transportem publicznym, do wyboru masz aż trzy linie autobusowe. Pierwsza z nich to L, linia pośpieszna. Kursuje ona spod terminalu na Dworzec Główny. Pozostałe dwie, to zwykłe autobusy miejskie. 59 jeździ spod terminalu, a 48 z oddalonego o około dwieście metrów przystanku przy ulicy Wyszęborskiej. Obie kończą trasę w centrum miasta na Rondzie Kaponiera, w pobliżu dworca PKP. Po drodze mijać będziesz 13 przystanków, a podróż zajmie ci około 30 minut.

Bilety autobusowe dostaniesz w umieszczonym w hali wylotów kiosku lub, jeśli masz przy sobie monety, w automacie na przystanku, przy wyjściu z terminalu. Również niektóre autobusy mają biletomat w środku (informacje o tym znajdziesz na drzwiach wejściowych). Możesz też kupić je przez komórkę za pomocą aplikacji mobilnej CallPay, moBILET, mPay i SkyCash.

Za taksówkę do centrum zapłacisz od dwudziestu kilku do maksymalnie trzydziestu złotych.

Informacje praktyczne

Lecąc z Lublina do Poznania korzystasz z połączenia krajowego, a więc nie musisz zabierać ze sobą paszportu (wystarczy jedynie dowód osobisty). Na lotnisko w Lublinie przyjedź co najmniej półtorej godziny przed planowanym wylotem, żeby bez niepotrzebnych nerwów i stresów nadać bagaż rejestrowany. Jeśli podróżujesz tylko z podręcznym, możesz zaoszczędzić trochę czasu (wciąż jednak daj sobie przynajmniej godzinę zapasu).

Czego spodziewać się po przylocie

Poznań jest sporo większym miastem niż Lublin, koszty życia są tu więc odpowiednio wyższe. Największych różnic możesz się spodziewać w barach i restauracjach (nawet o trzydzieści procent). W czasie podróży, raczej nie odczujesz drastycznych różnic pogodowych, choć klimat w Wielkopolsce jest nieco łagodniejszy niż na Lubelszczyźnie.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.