Mapa

Tanie loty Londyn - Amsterdam Schiphol

Informacje o locie z: Londyn do: Amsterdam Schiphol

Linie latające bezpośrednio

9

Loty w tygodniu

430

Średni czas lotu, całkowita odległość: 338 km

1 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

KLM

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z sierpnia 2016

Linie lotnicze z Londynu do Amsterdamu

Z Londynu do Amsterdamu masz duży wybór bezpośrednich połączeń. Oferują je linie takie, jak British Airways, KLM, Easy Jet czy Vueling. Szybkie przeloty biznesowe mają też w ofercie Flybe i City Jet.  Ponieważ w brytyjskiej stolicy działa aż sześć portów lotniczych, szukając przewoźnika, wybierz najdogodniejszy dla ciebie terminal wylotów. Flybe i City Jet wylatywać będą na City Airport, KLM korzysta z Heathrow, Vueling z Luton, British Airways z Gatwick lub Heathrow, a Air France z City lub Heathrow.

Terminal wylotów - Londyn

Heathrow

Londyn-Heathrow to główne lotnisko obsługujące brytyjską stolicę i jeden z największych portów lotniczych świata (zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów - około osiemdziesięciu milionów osób rocznie). Liczący aż pięć terminali port, wraz z drugim londyńskim lotniskiem Gatwick, stanowi bazę dla British Airways, których loty stanowią prawie połowę tutejszego ruchu. Ze względu na duży ruch na lotnisku, przed wylotem upewnij się, z którego terminalu i bramki będziesz korzystać, bo ustalenia te często się zmieniają, nawet w ostatniej chwili. Ponieważ Heathrow leży w granicach ostatniej strefy biletowej miasta, łatwo dostaniesz się tuz centrum Londynu metrem (Piccadilly Line). Jest to szybka i najtańsza opcja.

W każdym z terminali znajdziesz duży wybór sklepów i restauracji. Zarówno w T3 jak i T5 masz do wyboru bary szybkiej obsługi takie, jak Costa, Boots, Eat. czy Nero, jak i eleganckie restauracje specjalizujące się w kuchni francuskiej oraz owocach morza.

Gatwick

To drugie co do wielkości lotnisko w mieście, którego korzysta większość interesujących cię linii lotniczych. Jeśli zdecydujesz się na podróż liniami Monarch, Vueling czy Norwegian, wyruszać będziesz właśnie stąd. Leży ono czterdzieści kilometrów na północ od centrum Londynu. Rocznie korzysta z niego ponad trzydzieści milionów pasażerów. Gatwick liczy dwa terminale: północny (North) i południowy (South). Za pomocą specjalnej wyszukiwarki, łatwo sprawdzisz, z którego będziesz wyruszać (w przypadku British Airways, będzie to terminal północny).

Jeśli pozostały do wylotu czas chcesz spędzić na posiłku lub zakupach, najlepiej będzie zaplanować to wcześniej, za pomocą specjalnej wyszukiwarki na stronie internetowej Gatwick Airport (restauracje znajdziesz tutaj, a sklepy tutaj). Wybrane w sklepach produkty, możesz również zamówić przez internet i odebrać w terminalu (szczegóły na temat tej usługi znajdziesz tutaj).

Luton

Oddalone o pięćdziesiąt kilometrów od centrum Londynu lotnisko w Luton obsługuje sporo tanich linii i mniejszych przewoźników. Dojedziesz tu autobusem Green Lines lub National Express. Przewidziany czas podróży z położonej w centrum Victoria Station to półtorej godziny. W praktyce jednak, korki mogą wydłużyć go nawet do trzech godzin. W terminalu, znajdziesz duży wybór sklepów i restauracji. Jeśli podróżujesz w obie strony, przed wylotem, możesz zrobić tu zakupy i odebrać je wracając w terminalu Luton (pamiętaj tylko, by zachować wszystkie wymagane dowody wpłaty). Dzięki temu zaopatrzysz swoją lodówkę lub kupisz rzeczy, których nie chcesz zabierać ze sobą do Amsterdamu, a po przylocie będziesz mógł udać się z nimi prosto do domu.

City Airport

Dawniej niewielki, ekskluzywny port lotniczy obsługujący głównie połączenia biznesowe na krótkich dystansach. Dziś City Airport zyskuje na popularności ze względu na wygodne położenie, nieopodal biznesowego serca brytyjskiej stolicy. Choć w obiegowej opinii wciąż uchodzi ono za drogie, podróżni coraz częściej biorą pod uwagę oszczędność czasu i pieniędzy, jakie daje wygodny dojazd do centrum miejskim pociągiem (niecałe półgodziny miejską kolejką DLR do stacji Bank).

Terminal przylotów - Amsterdam Schiphol

To główny port lotniczy w Holandii i jedno z najważniejszych w Europie. Oddalone jest ono o dziewięć kilometrów na południowy zachód od centrum Amsterdamu.

Choć historia tego portu sięga aż sto lat wstecz, nie musisz martwić się o jego standard: Amsterdam Schiphol nieustannie rozbudowywuje się i unowocześnia. Położony jest zaledwie trzy metry nad poziomem morza, w miejscu osuszonego jeziora, służącego wcześniej jako skład wraków (stąd też jego nazwa Schip - to po holendersku statek, hol - dziura, zagłębie).

Jest ono dobrze skomunikowane z centrum Amsterdamu dzięki wybudowanemu w 1978 roku, w podziemiach terminalu dworcu kolejowemu. Co dziesięć minut w ciągu dnia i co godzinę w nocy, odjeżdża stąd pociąg do centrum. Czas przejazdu to około dwadzieścia minut. Za bilet zapłacisz w przeliczeniu niecałe dwadzieścia złotych, kupisz go w umieszczonym na stacji, żółtym automacie lub w kasach.

Informacje praktyczne

Ponieważ Holandia należy do Strefy Schengen, możesz wjechać do tego kraju legitymując się dowodem osobistym zamiast paszportu. Miejscowa waluta to euro.

Czego spodziewać się po przylocie

Pogoda w Amsterdamie jest deszczowa, a temperatury mało zróżnicowane. Niezależnie od pory roku, dobrze jest mieć parasol w bagażu podręcznym.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.