Mapa

Tanie loty Łódź-Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Łódź do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

444 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Łódź do: Gdańsk wynosi 444 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Łódź do: Gdańsk.

Top wskazówka: Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie i dostawiać powiadomienie o tanich lotach z Łodzi do Gdańska, zapisz się na bezpłatny Alert Cenowy Skyscanner.

Linie lotnicze Łódź-Gdańsk

  • Bezpośrednie loty Łódź-Gdańsk: brak
  • Loty z przesiadką Łódź-Gdańsk: Lufthansa
  • Czas przelotu Łódź-Gdańsk: z przesiadką min. pięć godzin (odległość Łódź-Gdańsk w linii prostej to trzysta kilometrów)

Lotnisko Łódź

Lotnisko Łódź im. Władysława Reymonta, znane jako “Łódź-Lublinek” znajduje się sześć kilometrów od centrum Łodzi. Tutejszy Terminal pasażerski składa się z czterech pięter, na których znajduje się czternaście stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, strefa usługowa, VIP room oraz taras widokowy. Dużym udogodnieniem dla pasażerów jest fakt, że można tu skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

Jak dojechać do lotniska Łódź?

- autobusem linii 65; ważny przez czterdzieści minut bilet kosztuje 3,40 zł

- taksówką; orientacyjny koszt to 30 zł

Lotnisko Gdańsk

Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy to międzynarodowy port lotniczy obsługujący połączenia z Trójmiastem. Jest on zlokalizowany w dzielnicy Matarnia, którą dawniej nazywano Rębiechowo, stąd jego zwyczajowa nazwa „Rębiechowo”. Jest to około dziesięciu kilometrów od centrum Gdańska, od Sopotu i około dwudziestu od Gdyni.

Jak dojechać z lotniska do Gdańska:

- pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej kursującym na trasie Gdańsk-Wrzeszcz - Port Lotniczy - Gdynia Główna i Gdańsk Główny - Port Lotniczy – Kartuzy; koszt biletu normalnego to 3,50 zł

- autobusami miejskimi: linią 110 do przystanku Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP, 210 do Dworca Głównego w Gdańsku; działa też linia nocna N3; cena biletu normalnego to 3,20 zł

- taksówką (ok. 40 zł)

Informacje praktyczne

Planując lot z Łodzi do Gdańska, podróżny powinien zapakować paszport lub dowód osobisty. Teoretycznie na lotach krajowych, wystarczy pojawić się półtorej godziny przed odlotem. Jednak w przypadku tej trasy, konieczna jest przesiadka za granicą, dlatego najbezpieczniej staw się przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej dwie godziny przed odlotem.

Pogoda, ceny i atrakcje w Gdańsku

Pogoda w Gdańsku

Każdy moment w roku jest odpowiedni na zwiedzanie Gdańska. Klimat tego miasta określa się jako umiarkowany ciepły, a jest on kształtowany przez bliskość Bałtyku. Charakterystyczne są tu łagodne zimy i wysokie opady. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca, lipca to 16,2 °C, a najzimniejszego, stycznia, -2,5 °C.

Ceny w Gdańsku

Ceny w gdańskich restauracjach są o około dziesięć procent wyższe niż w łódzkich, ale pozostałe koszty życia są bardzo zbliżone. W większych sklepach w Gdańsku można też dokonywać transakcji bezgotówkowych.

Przykładowe ceny produktów i usług w Gdańsku:

- lunch w fast-foodzie: 17 zł

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 20 zł

- przejechanie kilometra taksówką: 2 zł

- kolacja w dobrej restauracji: 50 zł

- piwo: 7 zł

- kawa: 8 zł

- butelka wody: 2 zł

Transport w Gdańsku

Większość atrakcji turystycznych Gdańska znajduje się stosunkowo blisko siebie, dlatego najprzyjemniej jest tu przemieszczać się na piechotę. Jeśli jednak wolisz skorzystać z komunikacji miejskiej, do dyspozycji są autobusy i tramwaje. Pojedynczy przejazd kosztuje od 3 zł, a bilet godzinny od 3,60 zł.

Gdańsk atrakcje

Gdańsk to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Ponad tysiąc lat jego historii było kształtowane przez wielokulturowe wpływy. To także symboliczne miejsce dla dwóch przełomowych wydarzeń w historii XX-wiecznej Europy: wybuchu II wojny światowej i początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Co warto zobaczyć w Gdańsku i czego warto w nim doświadczyć:

- spacer po nastrojowych ulicach Długiej i placu Długi Targ

- Wyspa Spichrzów na rzece Motławie

- wydarzenia artystyczne w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

- nurkowanie, podczas którego można odkryć spoczywające na dnie Bałtyku wraki

- kawa na Starym Mieście, połączona z oglądaniem bogato zdobionych kamienic

- odwiedzenie "Room of Plenty" muzeum gdańskiego podróżnika, Ludwiga Plentego, które jest zorganizowane w konwencji pokoju ucieczek

- ważna lekcja historii w Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności

- spektakl w Teatrze Szekspirowskim

Sprawdź też: Co warto zobaczyć w Gdańsku? Ranking 10 najlepszych atrakcji.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.