Mapa

Tanie loty Kraków - Wrocław

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Wrocław.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Wrocław

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

251 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 234 km

2 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Wrocław

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Wrocław wynosi 251 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Wrocław wynosi 2 h 15 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Kraków do: Wrocław.

Loty z Krakowa do Wrocławia

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z października 2015

Linie lotnicze z Krakowa do Wrocławia

Z Krakowa do Wrocławia dolecisz najprościej LOTem z przesiadką w Warszawie. Wylatywać będziesz z rozbudowanego ostatnio terminalu portu Kraków Balice wylądujesz natomiast na jedynym terminalu, jakim dysponuje lotnisko we Wrocławiu.

Terminal wylotów - lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie

Do niedawna lotnisko to miało dwa terminale. Po gruntownej modernizacji, T2 został jednak zamknięty, a wszystkie loty pasażerskie przekierowano na jeden terminal, który składa się dziś z dwóch części: starszej, zachodniej i niedawno otwartej, wschodniej. W pierwszej z nich, znajdziesz stanowiska odpraw biletowo-bagażowych i salon VIP, a w drugiej,  kontrolę bezpieczeństwa i wszystkie odloty oraz przyloty. W nowej części mieści się też salon Business Lounge i restauracje, które znajdziesz na parterze. Są to Jet Bistro, Eat&Fly Bistro oraz cukiernio-kawiarnia Awiteks Fly, z dużym wyborem ciastek i kanapek. Na poziomie 1 jest też kawiarnia Coffee Minute, której drugi punkt działa też w starszej, zachodniej części.

Jeśli przed wylotem planujesz kupić pamiątki, książki czy prasę, także znajdziesz je w części wschodniej. Przed kontrolą, działa sklep Discover Kraków, a po kontroli, dwa sklepy wolnocłowe: Aelia Beauty i Keraniss, a także kiosk Relay. W strefie ogólnodostępnej umieszczono też kilka bankomatów, informację turystyczną i pocztę. Na lotnisku, przez piętnaście minut można korzystać też z darmowego Internetu.

Terminal przylotów – Port Lotniczy Wrocław

Lotnisko we Wrocławiu cieszy się wśród podróżnych dobrą opinią. Kilkakrotnie okrzyknęli je w plebiscytach najbardziej przyjaznym w Polsce, a magazyn Business Traveller dwa razy uznał je za najlepiej zorganizowany port regionalny dla przelotów biznesowych.

Jeśli po przylocie chcesz kupić prasę, jedzenie, przekąski, leki czy upominki, możesz spokojnie zrobić to przed odprawą. Wśród dostępnych tu sklepów, znajdziesz artykuły spożywcze 1 Minute, aptekę Pharmfit, Salonik Prasowy Ruch i sklep z lokalnymi upominkami Discover.

Lotnisko oddalone jest od centrum Wrocławia o dziesięć kilometrów i możesz dostać się do niego autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem. Podróż autobusem to najtańsze rozwiązanie i zajmie ci ona około trzydziestu minut. W ciągu dnia, korzystać będziesz z linii 406, która kursuje do ścisłego centrum miasta (Dworzec Główny PKP, Dworzec Centralny PKS). Autobusy odjeżdżają co około dwadzieścia minut (szczegółowy rozkład jazdy znajdziesz tutaj). W godzinach nocnych, mniej więcej trzykrotnie kursuje autobus linii 249 (dokładne godziny znajdziesz tutaj).

Informacje praktyczne

W przelotach na terenie Polskim możesz legitymować się ważnym dowodem osobistym. Na lotnisku w Krakowie warto być przynajmniej półtorej godziny wcześniej, jeśli chcesz spokojnie nadać bagaż główny i uniknąć pośpiechu.

Czego spodziewać się na miejscu

Klimat na Dolnym Śląsku jest nieco łagodniejszy niż w Małopolsce. Możesz więc spodziewać się więcej deszczu i mniej ekstremalnych temperatur. Szczególnie ważne jest to w porach przełomowych (wiosna, jesień), kiedy wrocławska pogoda bywa bardzo zaskakująca.

Wrocław to pełne życia i prężnie rozwijające się miasto, gdzie z roku na rok organizuje się coraz więcej atrakcji i imprez kulturalnych. Ceny są tu przystępne i znacząco nie różnią od krakowskich.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.