Mapa

Tanie loty Kraków - Warszawa Chopina

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Warszawa.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Warszawa Chopina

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

179 zł

Linie latające bezpośrednio

2

Loty w tygodniu

52

Średni czas lotu, całkowita odległość: 246 km

0 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Warszawa Chopina

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Warszawa Chopina: Warszawa Chopina.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Warszawa Chopina wynosi 179 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Warszawa Chopina wynosi 0 h 50 min.
2 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Kraków do: Warszawa Chopina.
Według stanu na Październik, jest/są 52 loty(-ów) w tygodniu z: Kraków do: Warszawa Chopina.

Loty z Krakowa do Warszawy

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z listopada 2015

Linie lotnicze z Krakowa do Warszawy

Z Krakowa na Warszawskie Okęcie najprościej dostaniesz się bezpośrednio z LOTem. Oba lotniska liczą po jednym terminalu pasażerskim obsługującym połączenia rejsowe, dlatego zarówno przy wylocie jak i po przylocie zaoszczędzisz czas i najprawdopodobniej unikniesz błądzenia po lotnisku.

Terminal wylotów - Lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie

Po niedawno odbytej, gruntownej przebudowie, zamknięto jeden z dwóch krakowskich terminali i od tej pory wszyscy pasażerowie korzystają z jednego terminalu pasażerskiego, podzielonego na starą, zachodnią i nową, wschodnią część. W pierwszej z nich, odbywa się teraz odprawa biletowo-bagażowa, później pasażerowie przechodzą do drugiej, gdzie czeka ich kontrola bezpieczeństwa. Również tutaj obsługiwane są wszystkie odloty i przyloty.

Jeśli masz trochę czasu przez podróżą i chcesz wykorzystać go na jedzenie czy zakupy, większość usług znajdziesz na parterze nowej części, przed kontrolą bezpieczeństwa. Masz tu do wyboru Jet Bistro, Eat&Fly Bistro i kawiarnię Awiteks Fly, gdzie dostaniesz też ciastka i kanapki. Na poziomie 1 mieści się kawiarnia Coffee Minute (drugi jej punkt znajdziesz też w części zachodniej). Jeśli bardziej interesują cię zakupy, przed kontrolą bezpieczeństwa znajdziesz Discover Kraków, gdzie dostaniesz lokalne pamiątki, książki i prasę, a po kontroli, dwa sklepy typowo wolnocłowe: Aelia Beauty i Keraniss, a także kiosk Relay. W strefie ogólnodostępnej, są też bankomaty, poczta i informacja turystyczna. W Terminalu możesz przez piętnaście minut korzystać z darmowego dostępu do internetu. Nazwa sieci to KRK Free WiFi.

Terminal przylotów - Warszawa Okęcie

Przylatując LOTem z Krakowa, dotrzesz na największe w Polsce lotnisko im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu. To także pierwsze i do niedawna jedyne lotnisko w stolicy. Działa tu jeden terminal pasażerski dla lotów rejsowych, oznaczony literą A. Położone jest niecałe osiem kilometrów od centrum, w południowo-zachodniej dzielnicy Włochy, na terenie osiedla Okęcie. Dzięki czemu, jest dobrze skomunikowane z resztą miasta. Odjeżdża stąd pięć linii autobusowych i pociągi.

Kursujące stąd cztery linie dzienne i jedna nocna gwarantują dojazd do najważniejszych dzielnic i węzłów komunikacyjnych po obu brzegach Wisły. Rozkład jazdy dla poszczególnych połączeń znajdziesz tutaj. Lotnisko położone jest w pierwszej strefie biletowej, możesz więc dojechać stąd na zwykłym bilecie miejskim.

Pamiętaj jednak, że w godzinach szczytu centrum Warszawy, mosty i trasy do niego prowadzące, są bardzo zakorkowane. Jeśli po przylocie czeka cię napięty grafik lub planujesz dalszą podróż, warto jest rozważyć podróż pociągiem. Na terenie lotniska działa stacja kolejowa, gdzie zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej. Można łatwo dostać się stąd do najważniejszych dworców w mieście i okolicznych miejscowości. Przed podróżą sprawdź, czy wybrany odcinek możesz przejechać na zwykłym bilecie miejskim. Szczegóły na temat opłat i dostępnych połączeń znajdziesz na stronie lotniska.

Informacje praktyczne

Z Krakowa do Warszawy bez problemu dolecisz legitymując się tylko dowodem osobistym. Podróżując jedynie z torbą podręczną, bądź na lotnisku godzinę przed wylotem. Jeśli chcesz nadać bagaż główny, daj sobie przynajmniej półtorej godziny zapasu

Czego się spodziewać po przylocie

To, czego możesz spodziewać się po przylocie z Krakowa do Warszawy, zależy w dużym stopniu od miesiąca i celu Twojej podróży. Warszawa to główny ośrodek podróży biznesowych w Polsce. Dlatego wysoki sezon turystyczny w stolicy obejmuje wiosnę i jesień. W miesiącach letnich i zimowych, miasto zdaje się być raczej wyludnione, a wybór usług i noclegów spory. Dostępna tu baza, nieco różni się od krakowskiej.  Dominują raczej centra konferencyjne i hotele dużych, międzynarodowych sieci.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.