Mapa

Tanie loty Kraków-Sztokholm

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sztokholm.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Loty bezpośrednie do: Sztokholm

Chcesz polecieć non stop do: Sztokholm? Pomożemy Ci znaleźć idealną trasę.

  • ŚREDNI CZAS PRZELOTU1 h 50 min
  • NAJTAŃSZY LOT BEZPOŚREDNI W OBIE STRONY78 zł
  • ŚREDNIO LOTÓW NA TYDZIEŃ20
LINIE LOTNICZE, KTÓRE LATAJĄ BEZPOŚREDNIO
  • CityJet
  • Norwegian
  • Norwegian Air Sweden
  • Ryanair
  • SAS
  • SmartLynx
Wyszukaj loty bezpośrednie

Informacje o locie z: Kraków do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

78 zł

Linie latające bezpośrednio

3

Loty w tygodniu

14

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1044 km

1 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Norwegian

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Sztokholm: Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Sztokholm wynosi 78 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Sztokholm wynosi 1 h 50 min.
3 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Kraków do: Sztokholm.
Według stanu na Luty, jest/są 14 loty(-ów) w tygodniu z: Kraków do: Sztokholm.

 

Linie Lotnicze Kraków-Sztokholm

Najpopularniejszy lot: Kraków-Sztokholm Ryanair

Bezpośredni lot Kraków-Sztokholm: Norwegian, Scandinavian, Ryanair

Lot z przesiadką Kraków-Sztokholm: Austrian, Lufthansa, Air Berlin, Eurowings, Swiss, LOT, KLM, Air France, Brussels Airlines, British Airways, Delta

Czas przelotu Kraków-Sztokholm: ok. godziny

Lotnisko Kraków

Port lotniczy Kraków-Balice znajduje się jedenaście kilometrów od miasta. Jest to drugie po warszawskim Okęciu, największe lotnisko w Polsce, zarówno pod kątem liczby odprawianych pasażerów, jak i biorąc pod uwagę liczbę operacji lotniczych.

Odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, odloty oraz przyloty realizowane są w nowej części Terminalu Pasażerskiego. Na lotnisku Kraków-Balice znajdują się liczne sklepy wolnocłowe, perfumeria, butiki prasowe oraz sklep z pamiątkami związanymi z Polską. Na terenie terminalu pasażerskiego można też przez kwadrans bezpłatnie korzystać z sieci bezprzewodowej o nazwie KRK Free WiFi.

Jak dojechać na lotnisko Kraków:

- własnym samochodem autostradą A4

- autobusem linii numer 252, 208, a w nocy 902; koszt biletu normalnego to 4 zł

- pociągiem; podróż trwa ok. piętnaście minut, a bilet normalny kosztuje 8 zł

- autokarem Neobus; bilet kosztuje ok. 13 zł

Lotniska w Sztokholmie

Połączenia ze Sztokholmem obsługują aż cztery lotniska: Sztokholm-Arlanda, Sztokholm-Skavsta, Västerås i Bromma Wybierając lot Kraków-Sztokholm z liniami Norwegian lub Scandinavian, wylądujesz na tym pierwszym lotnisku. Jeśli jednak swój bilet do stolicy Szwecji kupisz od Ryanair, lotniskiem docelowym będzie Skavsta.

Lotnisko Sztokholm-Arlanda

Sztokholm-Arlanda to główne międzynarodowe lotnisko w Szwecji i jedno z największych w regionie państw nordyckich. Składa się ono z czterech terminali oznaczonych numerami 2, 3, 4 i 5. Loty krajowe są obsługiwane przez terminale 3 i 4, a międzynarodowe przez 2 i 5. Na wszystkich terminalach znajdują się strefy handlowo-usługowe, określone nazwą "Sky City". Sztokholm-Arlanda znajduje się w gminie Sigtuna, w pobliżu miejscowości Märsta, trzydzieści siedem kilometrów od Sztokholmu i czterdzieści kilometrów od Uppsali.

Sposoby dojazdu do Sztokholmu z lotniska Arlanda:

- pośpieszny autobus Flygbussarna; podróż trwa czterdzieści minut, a bilet kosztuje 99 SEK (45,50 zł) jeśli kupi się go wcześniej przez internet

- pośpieszny autobus Swebus; podróż trwa około czterdziestu minut, a bilet kosztuje 99 SEK

(45,50 zł)

- pociągiem Arlanda Express Train; podróż trwa dwadzieścia minut, a bilet kosztuje 280 SEK (129 zł) 

- zwykłym pociągiem linii; podróż trwa czterdzieści minut, a bilet kosztuje 135 SEK (62 zł)

- pociągiem jeżdżącym na trasie Linköping - Stockholm – Gävle; podróż trwa dwadzieścia minut, a bilet kosztuje 278 SEK (128 zł), ale kupiony z jedno-/dwu-miesiecznym wyprzedzeniem już tylko 95 SEK (44 zł)

- taksówką; podróż trwa około czterdziestu minut, a akredytowane korporacje taksówkarskie mają stałą taryfę z lotniska od 450 SEK (207 zł) do 520 SEK (240 zł)

wynajętym samochodem

Lotnisko Sztokholm-Skavsta

Skavsta to lotnisko, które obsługuje przede wszystkim połączenia tanich linii Ryanair i Wizz Air ze Sztokholmem. Jest ono położone sto kilometrów na południowy zachód od Sztokholmu, w pobliżu miejscowości Nyköping.

Jak dojechać do Sztokholmu z lotniska Skavsta:

- autobusem lotniskowym; podroż trwa około osiemdziesięciu minut, a bilet kosztuje 159 SEK (73 zł) lub 139 SEK (64 zł), jeśli został wcześniej kupiony online

- zwykłym autobusem linii 515 do stacji Nyköping cena biletu to SEK 26, czyli 12 zł, a stamtąd pociągiem SEK 75-143 (34-66 zł), w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem go kupisz; podróż trwa osiemdziesiąt minut

wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Jedynym dokumentem, który jest wymagany od podróżnych z Polski przy wjeździe na terytorium Królestwa Szwecji jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Planując lot Kraków-Sztokholm warto zabrać ze sobą kartę EKUZ. Trzeba jednak pamiętać, że uprawnia ona do korzystania jedynie z niezbędnych świadczeń medycznych w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. Dlatego wyjeżdżając do Szwecji, najlepiej dodatkowo zabezpieczyć się prywatnym ubezpieczeniem.

Pogoda, ceny i atrakcje w Sztokholmie

Pogoda w Sztokholmie

Centralna część Szwecji, w której znajduje się Sztokholm leży w strefie klimatów umiarkowanych, który charakteryzuje duża zmienność pogody. Dodatkowo wpływ ma na nią także aktywność ciepłego Prądu Północnoatlantyckiego. Średnia temperatura w styczniu to tutaj około -3°C, a w lipcu około 17°C. Znakiem rozpoznawczym Sztokholmu są silne wiatry. Najprzyjemniejszym czasem, aby odwiedzić to miasto jest okres między majem a wrześniem.

Ceny w Sztokholmie

Walutą w Szwecji jest szwedzka korona, której średni kurs w 2016 roku wynosił 0,46 zł. Można ją kupić jeszcze przed wyjazdem z Polski, w Szwecji płacenie kartą jest jednak powszechne. Niektóre miejsca, jak na przykład stacje benzynowe, mogą być w pełni zautomatyzowane i przyjmować jedynie płatności kartą. Niestety sztokholmskie ceny mogą dać się we znaki podróżnemu z Krakowa. Są średnio trzy-cztery razy wyższe.

Przykładowe ceny produktów i usług w Sztokholmie:

- lunch w fast-foodzie: SEK70 (32 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: SEK100 (46 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: SEK12,50 (ok. 6 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: SEK350 (161 zł)

- piwo: SEK60 (27 zł)

- kawa: SEK34 (15 zł)

- butelka wody: SEK18,50 (8,50 zł)

Transport w Sztokholmie

Po Sztokholmie można się poruszać w wygodny sposób środkami komunikacji publicznej, na które obowiązuje wspólny bilet. W Sztokholmie działa karta SL Access, która kosztuje SEK 20 (9 zł), a do tego dwie wersje biletów wejściówki i kupony. Pojedynczy bilet kosztuje SEK 36 (ok. 17 zł), dobowy SEK 115 (ok. 53 zł), 72-godzinny – SEK 230 (ok. 106 zł), a tygodniowy SEK 300 (ok. 138 zł). Kupony pozwalają na przejechanie dowolnej liczby tras w ciągu 75 minut. Najtańszą opcją jest pobranie na kartę SL elektronicznych kuponów.

Jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić na transporcie, możesz zdecydować się na odkrywanie miasta rowerem. Sztokholm jest przyjazny rowerzystom, a wypożyczalnie można znaleźć niemal na każdym kroku. Z drugiej strony, szkoda byłoby choć raz nie przejechać się sztokholmskim metrem. Każda z dziewięćdziesięciu stacji jest zaprojektowana przez artystów i robi wrażenie.

Sztokholm atrakcje

- oficjalna rezydencja rodziny królewskiej, czyli Zamek Królewski

- XVII-wieczny żaglowiec Vasa wydobyty z dna Bałtyku

- Muzeum ABBY dla wszystkich fanów zespołu

- malownicza wyspa Djurgarden z parkiem rozrywki Grőna Lund i najstarszym w Szwecji skansenem

- Gamla Stan, czyli Stare Miasto

- ratusz miejski Stadshuset

- Muzeum Nobla

- wybudowana w latach 60-tych Wieża Kaknäs

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w grudniu 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

 

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.