Mapa

Tanie loty Kraków-Kopenhaga

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kopenhaga.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Kopenhaga

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

78 zł

Linie latające bezpośrednio

4

Loty w tygodniu

11

Średni czas lotu, całkowita odległość: 789 km

1 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Norwegian Air International

Kopenhaga i Kopenhaga Roskilde

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Kopenhaga: Kopenhaga i Kopenhaga Roskilde.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Kopenhaga wynosi 78 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Kopenhaga wynosi 1 h 30 min.
4 linie lotnicze latają bezpośrednio z: Kraków do: Kopenhaga.
Według stanu na Listopad, jest/są 11 loty(-ów) w tygodniu z: Kraków do: Kopenhaga.

Linie lotnicze Kraków-Kopenhaga

 • Najpopularniejszy lot: Kraków-Kopenhaga Norwegian
 • Bezpośredni lot Kraków-Kopenhaga: Scandinavian Airlines, Norwegian
 • Lot z przesiadką Kraków-Kopenhaga: Austrian, Air Berlin, Lufthansa, Swiss, KLM, LOT, British Airways, Air France, Brussels Airlines
 • Czas przelotu Kraków-Kopenhaga: ok. półtorej godziny

Lotnisko Kraków-Balice

Lotnisko Kraków-Balice znajduje się jedenaście kilometrów od stolicy Małopolski. Terminal Pasażerski jest dobrze zorganizowany i trudno się na nim zgubić. Znajdują się w nim odprawa biletowo-bagażowa oraz punkty kontroli bezpieczeństwa. Tutaj też realizowane są przyloty i odloty. Jeśli szybko uporasz się ze wszystkimi formalnościami, szeroka oferta gastronomiczna lotniska Kraków-Balice pozwoli Ci przyjemnie wypełnić czas przed podróżą. Poza restauracjami i kawiarniami znajdują się tu także sklepy wolnocłowe, perfumeria, butiki prasowe oraz sklep z pamiątkami. Na terenie terminalu pasażerowie mogą przez piętnaście minut bezpłatnie korzystać z  sieci bezprzewodowej o nazwie KRK Free WiFi.

Jak dojechać na lotnisko Kraków?

- własny samochód autostradą A4

- autobus linii numer 252, 208, a w nocy 902; koszt biletu normalnego to 4 zł

- pociągi; podróż trwa ok. kwadransa, a bilet normalny kosztuje 8 zł

- autokarem Neobus; bilet kosztuje ok. 13 zł

 

Lotniska w Kopenhadze

 

Połączenia ze stolicą Danii obsługują dwa lotniska: Kopenhaga-Kastrup, a także zlokalizowane na terenie Szwecji Malmö-Sturup.

 

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup

Kopenhaga-Kastrup jest największym portem lotniczym w Europie Północnej pod kątem liczby pasażerów. Jest on zlokalizowany na wyspie Amager, osiem kilometrów od  samej Kopenhagi. Lotnisko składa się z trzech terminali: dwóch przeznaczonych do obsługi ruchu międzynarodowego, a jeden do lotów wewnątrzkrajowych. Lecąc na trasie Kraków-Kopenhaga z liniami Norwegian, wylądujesz na terminalu 2, a ze Scandinavian Airlines na terminalu 3.

 

Jak dojechać z lotniska do Kopenhagi:

 

 • pociąg do Dworca Centralnego Hovedbanegården; podróż trwa zaledwie dwanaście minut, a bilet kosztuje 36 Kr (ok. 21 zł)
 • metro; podróż trwa niecały kwadrans, a cena biletu to 36 Kr (ok. 21 zł)
 • taksówka; koszt to ok. 150 zł
 • wynajętym samochodem

 

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący do Danii muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty. Maksymalny czas pobytu turystycznego to trzy miesiące, jeśli więc planujesz w Kopenhadze zostać na dłużej, potrzebne Ci będzie pozwolenie na pobyt. Polskie prawo jazdy uprawnia do poruszania się po całej Danii samochodem, a do trzech miesięcy samochód może jeździć z polską rejestracją. Dania znajduje się w tej samej strefie czasowej co Polska.

 

Pogoda, ceny i atrakcje w Kopenhadze

 

Pogoda w Kopenhadze

W Kopenhadze panuje klimat morski, silnie uwarunkowany bliskością Atlantyku. Zdecydowanie najcieplej jest tutaj w czerwcu, kiedy to średnia temperatura wynosi 17°C. Z kolei w najzimniejszym miesiącu, styczniu, notuje się średnie temperatury na poziomie 0°C. Miesiącem, w którym można spodziewać się najwięcej opadów jest czerwiec (60 mm).

 

Ceny i waluta w Kopenhadze

Kopenhaga jest miastem bardzo drogim, a podróżny z Krakowa wyraźnie odczuje różnice w cenach. Obowiązującą w Danii walutą jest korona duńska (DKK), której średni kurs w 2016 roku wynosi 0,58 zł. Jeśli nie uda Ci się koron kupić przed wyjazdem z Polski, na miejscu możesz wypłacić je w bankomatach lub przeprowadzać transakcje bezgotówkowe.

 

Przykładowe ceny w Kopenhadze:

 

 • lunch w fast-foodzie: 70 kr (ok. 40 zł),
 • obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 120 kr (ok. 70 zł)
 • przejechanie kilometra taksówką: 15 kr (ok. 8,70 zł)
 • kolacja w dobrej restauracji: 300 kr (ok. 174 zł)
 • piwo: 45 kr (ok. 26 zł)
 • kawa: 35 kr (ok. 20 zł)
 • butelka wody: 14 kr (ok. 8 zł)

 

Transport w Kopenhadze

Kopenhaga to miasto rowerów i to właśnie one są tutaj najwygodniejszym środkiem transportu. Istnieje wiele opcji wynajęcia roweru w różnych cenach (ok. 25 kr, czyli 14 zł za godzinę).

 

Mimo, że niemal połowa mieszkańców porusza się po mieście właśnie w ten sposób, Kopenhaga ma świetnie rozbudowaną sieć autobusów, pociągów S-Tog i metra. Pojedynczy normalny bilet na autobus obejmujący dwie najbliższe strefy kosztuje 24 kr (ok. 14 zł). Kupuje się je w automatach lub od kierowcy. Można też zaopatrzyć się w kartę miejską, która upoważnia do bezpłatnych przejazdów we wszystkich strefach. Dobowa kosztuje 80 kr (46 zł), a trzydniowa 200 kr (116 zł). Innym rozwiązaniem jest kupienie Karty Kopenhaskiej, która poza bezpłatnym transportem, pozwala na wolny wstęp do ponad sześćdziesięciu atrakcji. Karta aktywna przez dobę kosztuje 229 kr (133 zł), a przez 3 doby 459 kr (266 zł).

 

Kopenhaga atrakcje

 • symbol Kopenhagi, pomnik Małej Syrenki
 • portowe Nyhavn
 • zmiana warty pod barokowym pałacem królewskim Amalienborg
 • letnia rezydencja rodziny królewskiej Rosenborg
 • gotycko-romańska Katedra Rosklide
 • Cytadela Kastellet
 • najstarsze zachowane obserwatorium astronomiczne w Europie, czyli tzw. Okrągła Wieża
 • park rozrywki Bakken
 • ogrody Tivoli

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.