Mapa

Edynburg-Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Edynburg do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

101 zł

Linie latające bezpośrednio

1

Loty w tygodniu

3

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1393 km

2 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Ryanair

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Edynburg do: Gdańsk wynosi 101 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Edynburg do: Gdańsk wynosi 2 h 20 min.
Jedna linia lotnicza lata bezpośrednio z: Edynburg do: Gdańsk.
Według stanu na Styczeń, są 3 loty w tygodniu z: Edynburg do: Gdańsk.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Edynburg-Gdańsk, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Edynburg-Gdańsk

 • Bezpośredni lot Edynburg-Gdańsk: Ryanair
 • Lot z przesiadką Edynburg-Gdańsk: Scandinavian Airlines, Norwegian, Lufthansa, Aegean, Swiss, AirFrance, British Airways, Iberia
 • Czas przelotu Edynburg-Gdańsk: ok. dwie godziny i dwadzieścia pięć minut (odległość Edynburg-Gdańsk w linii prostej to około tysiąc czterysta kilometrów)

Lotnisko Edynburg

Lotnisko w Edynburgu jest największe w Szkocji. Działa tu jeden terminal pasażerski. Obecnie jest ono w rozbudowie. Powstać ma nowy budynek z dużą powierzchnią handlową. W istniejącym terminalu dostępne są dwie godziny bezpłatnego połączenia Wi-Fi.

Lotnisko położone jest trzynaście kilometrów na zachód od centrum Edynburga.

Jak dojechać na lotnisko Edynburg?

 • Tramwajem. Najszybsza forma transportu. Kursuje co 8-12 minut. Podróż zajmuje pół godziny. Za bilet zapłacisz 5 GBP (ok. 25 zł)
 • Autobusem. To najtańsze rozwiązanie. Bilet na przejazd piętrowym Airlink 100. kosztuje 4,5 GBP (ok. 23 zł). Warto rozważyć kupno biletu w dwie strony. Z centrum autobusem dostaniesz się w ok. pół godziny, ale opóźnienia są tu częste
 • Taksówką. Przejazd kosztuje około 25 GBP (ok. 125 zł)
 • Wynajętym samochodem

Lotnisko Gdańsk

To trzecie po Warszawie i Krakowie najpopularniejsze lotnisko w Polsce.

Wybierając lot z Edynburga do Gdańska będziesz korzystać z nowoczesnego Terminalu 2. Jeśli przylecisz głodny, do dyspozycji masz restaurację Business Shark oraz kawiarnię So!Coffee. W strefie ogólnodostępnej zakupy zrobisz w butiku Emmanuel Berg, sklepie Baltona oraz księgarni Virgin. Na lotnisku każdy może skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi przez piętnaście minut. Aby uzyskać nieograniczony dostęp, zaloguj się przez konto na Facebooku, Google+ lub podaj swój adres e-mail.
Lotnisko położone jest dziesięć kilometrów od na północny zachód od centrum Gdańska, dziesięć kilometrów od Sopotu i dwadzieścia trzy kilometry od Gdyni.

Jak dojechać z lotniska do Gdańska?

 • Pociągiem. Korzystając z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Pociągi kursują na trasie Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Gdynia Główna co pół godziny oraz na trasie Gdańsk Główny – Port Lotniczy – Kartuzy co godzinę. W pociągach obowiązuje taryfa kilometrowa SKM oraz tzw. bilet strefowy Miejski na Gdańsk, uprawniający w cenie 3,50 zł (bilet normalny) do podróży do dowolnego przystanku SKM na terenie Gdańska
 • Autobusem. Do dworca Gdańsk Główny kursuje  przyspieszona linia 210 oraz linia nocna N3. Do dworca we Wrzeszczu odjeżdża autobus linii 110

Informacje praktyczne 

Podróżujący między Polską a Wielką Brytanią możesz przekraczać granice na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Wizy nie są wymagane. W Edynburgu jest inna strefa czasowa niż w Gdańsku. Pamiętaj, by cofnąć zegarek o godzinę.

Pogoda ceny i atrakcje w Gdańsku

Pogoda w Gdańsku

Na pogodę w Gdańsku wpływa Morze Bałtyckie. Działa tu zasada pompy cieplnej – latem morze odbiera ciepło, a zimą je oddaje. Powoduje to m.in. późne nadejście wiosny (w maju). Charakterystyczne dla Gdańska są też wiatry sztormowe, które odczuwalne są zimą.

Średnia temperatura w Gdańsku to 6,8°C. Najlepiej miasto odwiedzić latem. Trwa ono od czerwca do września. Temperatura powinna wtedy przekraczać 20°C. Łagodna jest też jesień, która trwa do października.

Ceny w Gdańsku

W Gdańsku będziesz płacił złotówkami. W styczniu 2017 roku za jednego funta można było dostać 5,12 zł. Nie musisz wymieniać pieniędzy w Edynburgu. Możesz to zrobić w gdańskim kantorze lub oddziale banku.

Nie licząc małych sklepów, knajpek czy straganów z pamiątkami nie powinieneś mieć tu problemów z płaceniem kartą. W centrum miasta i w najbardziej uczęszczanych miejscach w innych dzielnicach znajdziesz też sporo bankomatów.

Przykładowe ceny w Gdańsku:

 • Lunch w fast foodzie – 17 zł
 • Lunch w lokalnej restauracji – 20 zł
 • Trzydaniowa kolacja w dobrej restauracji – 60 zł
 • Kilometr taksówką – 2 zł
 • Piwo w pubie – 7 zł
 • Butelka wody 1,5 l – 1,72 zł
 • Kawa – 7,7 zł

Transport w Gdańsku

Komunikacja zbiorowa w Gdańsku opiera się na autobusach i tramwajach. Do wyboru masz 73 dzienne linie autobusowe, 12 linii nocnych i 2 linie sezonowe. Ponadto 12 linii tramwajowych, 1 okazjonalna linia nocna i 2 linie sezonowe.

Miasto jest też świetnie skomunikowane z pozostałymi częściami Trójmiasta (Gdynią i Sopotem), a także bardziej odległymi miastami regionu (Słupsk, Wejherowo). 

Ceny biletów: 

 • Pojedynczy bilet – 3,20 zł
 • Bilet godzinny – 3,8 zł
 • Bilet dobowy – 13 zł
 • Bilet miesięczny – 45 zł

Jedną z atrakcji jest tramwaj wodny, którym można przepłynąć na półwysep Westerplatte. Cena biletu to 10 zł.

Gdańsk atrakcje

Gdańsk to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Polsce. Jego wizytówką jest Stare Miasto, z reprezentacyjną ulicą Długą.

Miasto ma doskonale przygotowaną ofertę kulturalną. Warto zaplanować pobyt tak, by skorzystać z jednego z kilkudziesięciu dużych wydarzeń. W sierpniu odbywa się Festiwal Szekspirowski poświęcony idei teatru elżbietańskiego. W lipcu w pobliskiej Gdyni odbywa się wielkie święto muzyki Open’er Festival.

Ogromne pieniądze zainwestowano też w Operę Bałtycką i filharmonię.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

 • Kościół Mariacki
 • Dwór Artusa (mieści się tu Muzeum Historyczne Gdańska)
 • Fontannę Neptuna
 • Katedrę w Oliwie – warto wcześniej sprawdzić, kiedy organizowane są tu koncerty muzyki granej na słynnych, oliwskich organach
 • Sopot – sąsiadujący z Gdańskiem malowniczy nadmorski kurort może poszczycić się najdłuższym molo na Morzu Bałtyckim
 • Półwysep Westerplatte z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża i pozostałymi tu wartowniami i koszarami

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w styczniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.