Mapa

Tanie loty Chicago - Los Angeles International

Informacje o locie z: Chicago do: Los Angeles International

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

571 zł

Linie latające bezpośrednio

7

Loty w tygodniu

209

Średni czas lotu, całkowita odległość: 2782 km

4 h 19 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

United

Los Angeles International i Hawthorne

2 lotniska

Informacje aktualne na dzień 31.10.2016

Linie lotnicze

Na lotnisko w Los Angeles dolecisz bez przesiadek ze wszystkich chicagowskich lotnisk.

Loty bez przesiadek z portu lotniczego Chicago - O’Hare odbywają się codziennie, kilkanaście razy na dobę. Odbędziesz je na pokładzie linii Spirit, American (sprzedawane również przez Alaska), Frontier, Virgin America czy United. Jeśli planujesz podróż z lotniska Chicago Midway wybierz linię Southwest. Wyloty odbywają się codziennie, średnio sześć razy na dobę.

Odprawa

Na lotnisku najlepiej jest stawić się na około 2 godziny przed odlotem. By polecieć z Chicago do Los Angeles wymagana jest wiza wjazdowa oraz paszport (dla polskich obywateli). Aktualnych informacji dot. wiz i innych dokumentów obowiązujących przy wjeździe na terytorium Stanów Zjednoczonych udziela ambasada oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Lotniska w Chicago

Port lotniczy Chicago-O’Hare jest oddalony od centrum miasta o 27 kilometrów. To główne lotnisko Chicago posiada łącznie 4 terminale (oznaczone numerami 1, 2, 3 oraz 5), a w nich kilkaset bramek. Terminal 3 obsługuje linie Spirit, American, Frontier oraz Virgin America. Przyloty linii United odbywają się do Terminalu 1. Bez trudu dotrzesz stąd do centrum Chicago. Z terminalu przylotowego – na piechotę lub autobusem TS – dotrzyj do Terminalu 2. Tu znajduje się stacja kolejowa błękitnej linii O’Hare. Możesz również zdecydować się na podróż autobusem, ale to kolej będzie tańsza i szybsza.

Port lotniczy Chicago-Midway to drugi i mniejszy port lotniczy Chicago. Posiada trzy hale (Concourse), a przyloty linii Southwest obsługiwane są w Concourse B i A. Dojazd do centrum Chicago nie przysparza trudności. Dotrzesz do niego pociągiem (pomarańczowa linia CTA) lub autobusem – dedykowaną linią Go Airport Express. Przystanek znajduje się na najniższym piętrze hali przylotów, przy wyjściu nr 4. Autobus kursuje co 15 minut.

Lotnisko w Los Angeles

Port lotniczy Los Angeles to jedyne lotnisko Los Angeles, oddalone od centrum miasta o 25 kilometrów. Jest to największy port lotniczy całego zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Posiada 8 terminali – siedem oznaczonych cyframi oraz Tom Bradley International Terminal. Przed każdym z nich znajduje się przystanek autobusowy LAX Shuttle & Airline Connections. Bezpłatna linia autobusowa shuttle bus G dowiezie Cię do stacji Metro Green Line Aviation, a linia autobusowa shuttle bus C do przystanku Metro Bux Center, skąd do centrum LA dojedziesz autobusami miejskimi.

Chicago vs. Los Angeles – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Los Angeles i Chicago znajdują się w różnych strefach czasowych. Wysiadając przestaw zegarek o dwie godziny do tyłu.

Chicago jest miastem zimniejszym. Zimą spodziewaj się około -8°C w Chicago oraz 8°C w Los Angeles. W najcieplejszych miesiącach letnich w obu miastach termometry wskazują nawet 28-29°C.

Los Angeles i Chicago są miastami o podobnym poziomie cen. Za lunch w niedrogiej restauracji w obu miastach zapłacisz 15$ (60zł), za obiad dla dwóch osób w średniej klasy restauracji około 65$ (255zł), a za posiłek fast food około 7,5$ (30zł). Warto zauważyć, że ceny za noclegi w Los Angeles mogą być nawet o 70% droższe niż w Chicago.

Porównaj również koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum miasta. W Chicago wydasz 55$ (216zł, 19 mil, 30 minut jazdy, Chicago – O’Hare) lub 42$ (165zł, 13 mil, 30 minut jazdy, Chicago Midway). W Los Angeles zapłacisz więcej - 74$ (290zł, 19 mil. 30 minut jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.