Mapa

Tanie loty Bydgoszcz - Sztokholm

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Sztokholm.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Bydgoszcz do: Sztokholm

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

449 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 697 km

4 h 40 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Sztokholm: Sztokholm Arlanda, Sztokholm Skavsta, Sztokholm Bromma i Sztokholm Vasteras.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Bydgoszcz do: Sztokholm wynosi 449 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Bydgoszcz do: Sztokholm wynosi 4 h 40 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Bydgoszcz do: Sztokholm.

Informacje aktualne na dzień 31.08.2016

Linie lotnicze

Ruch lotniczy Sztokholmu obsługują aż cztery lotniska – Arlanda, Skavsta, Bromma oraz Västerås. Na żadne z nich nie dolecisz z Bydgoszczy bezpośrednio.

Najwygodniejsza i najszybsza jest podróż na lotnisko Sztokholm Arlanda. Loty z jedną przesiadką we Frankfurcie oferują linie SAS Scandinavian Airlines i Lufthansa. Wyloty odbywają się codziennie z wyjątkiem czwartków i sobót.

Do portu lotniczego Sztokholm Skavsta również dolecisz z jedną przesiadką. Linia Ryanair oferuje połączenie przez Londyn Stansted. Wyloty odbywają się minimum raz w tygodniu.

Z Bydgoszczy dolecisz również na lotnisko Sztokholm Bromma. Podróż z dwiema przesiadkami odbędziesz liniami Lufthansa i Brussels Airlines (z przesiadką we Frankfurcie i Brukseli) lub Lufthansa i Finnair (z przesiadkami we Frankfurcie i Helsinkach). Wyloty odbywają się codziennie z wyjątkiem czwartków i sobót.

Lot na lotnisko Västerås jest niemal niemożliwy – oznacza konieczność kilkakrotnych przesiadek oraz bardzo długi czas lotu.

Odprawa

Na lotnisku należy stawić się na około 2 godziny przed odlotem, przed wejściem na pokład samolotu należy stawić się z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem. Podróż z Bydgoszczy do Sztokholmu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Warto pamiętać, że pasażerowie klasy ekonomicznej linii lotniczej Lufthansa nie mogą korzystać z tradycyjnych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, dla nich poza internetowymi sposobami odprawy, przygotowano na lotnisku dedykowane automaty.

Lotnisko w Bydgoszczy

Port lotniczy Bydgoszcz – Szwederowo to lotnisko ulokowane w odległości zaledwie 3 kilometrów od centrum miasta. Posiada jeden terminal, do którego prowadzą dwa wejścia. Naprzeciwko nich znajdują się stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, a nieopodal – bramki bezpieczeństwa. W sali odlotów na podróżnych czeka jeden sklep oraz jedna restauracja, a także kącik dla dzieci i palarnia.

Lotniska w Sztokholmie

Sztokholm Arlanda to główne lotnisko miasta oddalone od jego centrum o 40 kilometrów. Terminale przylotowe 4 i 5 łączy tu SkyCity – ogólnodostępna część komercyjna. Podróż do miasta jest wygodna i szybka. Wybierz podróż pociągiem Arlanda Express, a do Sztokholmu dotrzesz w 20 minut. Przystanek znajduje się w SkyCity.

Sztokholm Skavsta dzieli od centrum miasta 100 kilometrów. W jedynym terminalu obsługiwane są tu głównie tanie linie lotnicze. Do centrum miasta dotrzesz stąd z przesiadką. Busami linii Flygbussarna lub 515 dojedź do stacji Norrköping, a stamtąd dojedziesz bezpośrednio do Sztokholmu.

Trzecie lotnisko – Sztokholm Bromma jest oddalone od centrum o 9 kilometrów i obsługuje głównie połączenia Malmo Aviation.

Bydgoszcz vs. Sztokholm – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Bydgoszcz i Sztokholm znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Temperatury w obu miastach są bardzo zbliżone. Latem, w najcieplejszym lipcu i sierpniu termometry wskazują średnio 21-24°C, a zimą – w grudniu i styczniu – od -5°C.

Sztokholm to z kolei miasto o wiele droższe, ceny są tu wyższe o ponad 100%. Za lunch zapłacisz tu średnio 100kr (46zł), za obiad w niedrogiej restauracji około 700kr (319zł, dla dwóch osób), a za 0,5 litra krajowego piwa 60kr (27zł). W Bydgoszczy wydasz kolejno 20zł, 125zł oraz 8zł.

W stolicy Szwecji znacznie wyższy jest również koszt dojazdu taksówką z centrum miasta na lotnisko. W Bydgoszczy zapłacisz około 15-20zł, jeśli zdecydujesz się na kurs rekomendowaną prze lotnisko taksówką. W Sztokholmie  wydasz około 1230kr (560zł, lotnisko Skavsta, 105km, 70 minut jazdy) lub 583kr (266zł, lotnisko Arlanda, 45km, 42 minuty jazdy).

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.