Mapa

Tanie loty İzmir - Stambuł

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Stambuł.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: İzmir do: Stambuł

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

123 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

369

Średni czas lotu, całkowita odległość: 338 km

1 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Turkish Airlines

Stambuł i Stambuł Sabiha

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Stambuł: Stambuł i Stambuł Sabiha.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: İzmir do: Stambuł wynosi 123 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: İzmir do: Stambuł wynosi 1 h 0 min.
8 linii lotniczych lata bezpośrednio z: İzmir do: Stambuł.
Według stanu na Styczeń, jest/są 369 loty(-ów) w tygodniu z: İzmir do: Stambuł.

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z lipca 2016

Linie lotnicze z Izmiru do Stambułu

Z Izmiru do Stambułu bez problemu dolecisz bezpośrednim połączeniem. Takie loty oferuje sporo linii takich, jak Atlas Global, Pegasus, Turkish Airlines, Anadolujet, Onur Air i Sun Express. Podróżując z większością linii, wyruszać będziesz z lotniska w Izmirze, a dolecisz na międzynarodowe lotnisko imienia Atatürka. Wyjątek stanowi Sun Express, które w Stambule korzystają z lotniska Sabiha.

Terminal wylotów - Port Lotniczy Izmir

Lotnisko imienia Adnana Menderesa należy do największych w Turcji. Rocznie korzysta z niego ponad dziesięć milionów pasażerów (większość z nich podróżuje na trasach krajowych). Położone jest około dwudziestu kilometrów od centrum Izmiru w dzielnicy Gaziemir. Lotnisko to liczy dwa terminale: krajowy i międzynarodowy. I choć większość usług umieszczono w terminalu międzynarodowym, również w częściu krajowej po przejściu kontroli możesz zjeść coś i zrobić zakupy.

Z centrum Izmiru najlepiej dojechać na lotnisko podmiejską kolejką. Pociągi kursują co piętnaście minut z położonej w centrum miasta stacji Alsancak. Trasa kolejki przecina się z metrem na stacji Halkapinar.

Terminal przylotów - Stambuł

Lotnisko imienia Atatürka to główny port lotniczy w Stambule i jeden z największych na świecie. Rocznie korzysta z niego ponad pięćdziesiąt milionów podróżnych. Oddalony jest on od centrum miasta o dwadzieścia kilometrów i na południowy zachód (leży po Europejskiej stronie). Docelowo, zastąpi je budowane aktualnie Nowe Lotnisko w Stambule, które ma osiągnąć przepustowość dwustu milionów pasażerów rocznie i stać się największym portem lotniczym świata.

Z lotniska Atatürka można dojechać do centrum na kilka sposobów. Najwięcej osób korzysta z docierającej tu linii metra, która w niewiele ponad pół godziny dowozi podróżnych do centrum (po odebraniu bagażu podążaj za oznaczeniami “light rail”). Dojedziesz nią na dworzec autobusowy Otogar lub na  Zeytinburnu albo Aksaray (skąd tramwajem dostaniesz się w głąb zabytkowej części Stambułu). Druga opcja to bezpośredni autobus lotniskowy Havataş, który co pół godziny odjeżdża na Taksim i Aksaray. Możesz wybrać też podróż taksówką. Przejazd nią do centrum to koszt około sześćdziesięciu lir (około osiemdziesięciu złotych), a taryfa ta obowiązuje zarówno w dzień jak i w nocy. Jeśli planujesz dostać się na azjatycką stronę, najlepiej i najprzyjemniej będzie ci wziąć taksówkę do przystani (Bakikoy) i stamtąd złapać tramwaj wodny. Wybierając transport drogowy weź pod uwagę czas, jaki zajmie ci przedzieranie się przez nękające Stambuł korki.

Jeśli zdecydujesz się na podróż liniami Sun Express, wylądujesz najpewniej na drugim stambulskim lotnisku, Sabiha położonym po azjatyckiej stronie miasta. Na przeciwny brzeg Bosforu najprościej dostaniesz się stąd autobusem E10 i E 11 do przystani Kadiköy, a następnie tramwajem wodnym, który dowiezie cię do ścisłego centrum miasta.

Informacje praktyczne

Twoim dokumentem tożsamości w Turcji jest paszport w ważną wizą, którą możesz kupić przez internet w wersji elektronicznej lub otrzymać na granicy, wklejoną do paszportu. Obowiązującą na miejscu walutą jest lir turecki. Po wylądowaniu, przestaw zegarek o jedną godzinę do przodu.

Czego spodziewać się po przylocie

Choć Izmir to trzecie największe miasto w Turcji, rozmiarami znacznie ustępuje Stambułowi, który należy do największych metropolii świata. Po przylocie na staw się więc na wpisane w atmosferę tego miasta tłok i zamieszanie, a także znacznie większe odległości.

Zaskoczeniem mogą być też niższe temperatury. Choć lata w obu miastach są na ogół upalne (typowa dla Stambułu wilgoć daje się przyjezdnym we znaki), zimy bywają tu srogie, a opady śniegu (sporadyczne w Izmirze) w zdarzają się dość regularnie.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.