Mapa

Tanie loty z Lotniska Wrocław

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO) to międzynarodowe lotnisko położone na osiedlu Strachowice we Wrocławiu. Jest to czwarte największe pod względem liczby operacji lotniczych lotnisko w Polsce (po Okęciu, Balicach i lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku).

Jak się tam dostać?

Lotnisko jest położone w obrębie Wrocławia, osiem kilometrów od jego centrum, można się więc do niego łatwo dostać autobusami miejskimi. Połączenia dzienne oferuje linia numer 406, a nocne 249. Na lotnisko można też dojechać samochodem lub taksówką.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko we Wrocławiu jest skomunikowane z miastami Europy dzięki regularnym połączeniom sześciu linii lotniczych. Z Eurolotem można stąd polecieć do Gdańska, Paryża (Charles de Gaulle), Zurychu i na warszawskie Okęcie. Germanwings lata z Wrocławia do Düsseldorfu, LOT na Okęcie,   Lufthansa do Frankfurtu i Monachium, Ryanair do Barcelona (Girona), Bolonii, Bristolu, Cork, Dublina, East Midlands, Glasgow (International), Liverpoolu, Londynu (Stansted), Mediolanu (Bergamo), Oslo (Rygge), Paryża (Beauvais), Rzymu (Ciampino), Shannon, Warszawy (Modlina) oraz sezonowo do Alicante, Chanii, Gdańska, Malagi i na Maltę. SAS oferuje z Wrocławia loty do Kopenhagi, a Wizz Air do Doncaster (Sheffield), Dortmundu, Eindhoven, Londynu (Luton), Oslo (Torp) i na lotnisko Paryż-Beauvais. Czartery latają stąd do Egiptu, Grecji, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii, Tunezji i Turcji.

Na lotnisku

Port lotniczy Wrocław-Strachowice oferuje pasażerom szereg punktów gastronomicznych i usługowych. Na terminalu można znaleźć saloniki prasowe, sklepy z pamiątkami, restauracje, kawiarnie i sklepy wolnocłowe. Znajduje się tu także poczta, kantor i ambulatorium.

Na terenie lotniska można także skorzystać z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do internetu miejskiego, a dodatkowo w wybranych punktach także ze stref wi-fi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Wrocław

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.