Mapa

Tanie loty z Lotniska Łódź

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta (LCJ) to międzynarodowe lotnisko w Łodzi. Znane jako  Łódź-Lublinek lotnisko powstało w 1925 roku i do końca lat 50-tych było jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Prawdopodobnie z powodów politycznych zostało zamknięte na czterdzieści lat, a włączone do użytku publicznego zostało znów pod koniec lat 90-tych. Od tamtego czasu rozbudowuje się i poszerza swoją ofertę.

Jak się tam dostać?

Lotnisko Łódź-Lublinek jest położone raptem sześć kilometrów od centrum Łodzi. Trasę tę można pokonać autobusami komunikacji miejskiej linii 55 lub 65. Można też dojechać do lotniska samochodem lub taksówką ulicą gen. Stanisława Maczka. Planowane jest utworzenie połączeń kolejowych lotniska z dworcami Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Łódź-Lublinek oferuje przeloty w pięciu kierunkach w czterech krajach. Z Adria Airways można stąd polecieć do Monachium, a z Ryanairem do Dublina, na lotniska East Midlands, Londyn-Stansted i Oslo-Rygge. Ponadto, odbywają się stąd także loty czarterowe do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Tunezji i Turcji.

Na lotnisku

Na lotnisku Łódź-Lublinek znajdują się punkty usługowe pomocne w organizacji podróży takie jak Centrum Informacji Turystycznej, bankomat, kantor i wypożyczalnie samochodów. Można tu też znaleźć sklepy duty-free, restauracje i kawiarnie. Na pierwszym piętrze znajduje się także taras widokowy. Lotnisko oferuje możliwość skorzystania z saloniku VIP i posiada własny parking dla pasażerów. Na terenie terminala jest także dostępny darmowy internet. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Łódź

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.