Mapa

Tanie loty do RPA - Republika Południowej Afryki

Kraj diamentów, doskonałego wina i niespotykanej różnorodności przyrodniczej. Słońce świeci tutaj częściej niż na Wyspach Kanaryjskich. Pustynia Kalahari, Góry Stołowe i parki safari czekają, żeby je odkryć.

Tego nie można przegapić

W Republice Południowej Afryki jest wiele wartych odwiedzenia miast. Stolica, Pretoria, jest  elegancka, pełna parków i oferuje wyjątkowe atrakcje. W rezerwacie przyrody Wonderboom znajduje się alter ego polskiego Dębu Bartek – tysiącletni figowiec. Wizytę warto tu też złożyć największemu znanemu diamentowi o nazwie Cullinan. Inne miasto, Kapsztad jest malowniczo położone nad zatoką i u podnóża góry. Ten niebywały widok najlepiej obserwować z wagonika kolejki linowej obracającego się wokół własnej osi. W pobliżu znajduje się też niesławna wyspa Robben, na którym dawniej znajdowało się więzienie, w którym osiemnaście lat życia spędził Nelson Mandela. W ekonomicznym sercu kraju, Johannesburgu, można dowiedzieć się więcej na temat apartheidu w muzeum poświęconemu tej tragicznej w skutkach teorii, a o wydobywaniu złota w tym regionie w parku Gold Reef City.

Nie zapominajmy jednak, że najwspanialszym atutem Republiki Południowej Afryki jest zróżnicowana, dzika przyroda. Aby się z nią bliżej poznać dobrym kierunkiem jest Park Narodowy Krugera. Spotkamy tu żyjące na wolności lwy, gepardy, słonie, antylopy, strusie oraz setki innych gatunków zwierząt, a także roślin. Inne miejsca, które zachwycą miłośników przyrody to gigantyczny wodospad Tugela, jedyny zielony kanion na świecie w dolinie rzeki Blyde czy wapienne groty Cango.

Oczami mieszkańca

Ludność Republiki Południowej Afryki jest mocno zróżnicowana: większość stanowią Czarni Afrykanie, ale mieszkają tu także biali o pochodzeniu europejskim, Mulaci i Azjaci (głównie Hindusi). Bardzo różni się od siebie także życie wiosek i wielkich miast. Mieszkańcy tych pierwszych żyją szybkim tempem i korzystają z nowinek technologicznych, a wieczorami bawią się w klubach nocnych. Z kolei w niektórych tradycyjnych wioskach mieszkańcy noszą stroje ludowe i praktykują zwyczaje plemienne.

Czy wiesz, że…

* z Republiką Południowej Afryki jest w dość pokrętny sposób związana historia muzyka Sixto Rodrigueza; to amerykański twórca, którego piosenki stały się bardzo popularne właśnie w tym państwie, w którym myślano, że artysta nie żyje; historię tę wyciągnął na światło dziennie film pod tytułem „Sugar man” Malika Bendjelloula

* do przewiezienia w 1907 roku największego diamentu świata Cullinan z Pretorii do Londynu, gdzie miał zostać wręczony jako prezent królowi Edwardowi VII użyto podstępu; policja zorganizowała inscenizację uroczystego przewiezienia skarbu królewskim okrętem, podczas

gdy Cullinan został wysłany zwykłą paczką pocztową

* z RPA pochodzi wiele znanych na całym świecie osób; na miejscu pierwszym oczywiście Nelson Mandela; tutaj urodzili się także pisarz J.R.R. Tolkien, aktorka Charlize Theron i sportowiec Oscar Pistorius

Lotnisko

W Republice Południowej Afryki jest dziesięć lotnisk obsługujących komercyjne loty międzynarodowe. Największe z nich to Port lotniczy Johannesburg (JNB), Port lotniczy Kapsztad (CPT) i Port lotniczy Durban (DUR). 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.