Mapa

Loty do Wrocławia

Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa – mówi starszy pan do drugiego w słynnej anegdocie. Wrocław to jedno z miast o trudnej historii, ale co lepiej robi miastu, niż spotkanie różnych kultur? Zwłaszcza w wydaniu dolnośląskim, z dużą dawką dystansu i humoru.

Tego nie możesz przegapić

Słowa „historia”, czy „zabytki” nie dla wszystkich brzmią ekscytująco, ale Wrocław Cię pod tym względem zaskoczy. Niemal każdy obiekt ma przypisany anegdotę, legendę, lub bije jakiś rekord. Zwiedzanie Wrocławia wypada zacząć od Ostrowa Tumskiego, Placu Solnego, czy rynku z Ratuszem. Spodziewalibyście się, że w jego wierzy mieściła się kiedyś cela złośliwie nazwana „Pod Zielonym Dębem”? Z kolei ratuszowy zegar, chyba jest oczkiem w głowie wrocławian, bo pewien mieszczanin, który pod wpływem alkoholu strzelił w jego tarczę, musiał za karę pożegnać się z życiem.

Największą dumą miasta jest bez wątpienia Panorama Racławicka. „Imponujące! Ogromnie mnie to malowidło zafrapowało” - miał wykrzyknąć na widok gigantycznego obrazu (114 na 15 metrów) Franciszek Józef I. Sprawdź, czy podobne emocje i w Tobie wzbudzi artystyczna wizja starcia wojsk Kościuszki z armią rosyjską pod wsią Racławice.

Stare śląskie powiedzenie mówi: Kto nie był w Piwnicy Świdnickiej, ten nie był we Wrocławiu. Jeśli nie chcesz usłyszeć takiego zarzutu, koniecznie się tam wybierz. Jest to najstarsza restauracja w Europie, a na strawę wpadali tutaj na przykład Chopin, Goethe, czy Słowacki. Pewnie myślicie, że w Piwnicy działo się nie wiadomo co, ale XVIII-wieczne kroniki sugerują pełną kulturę, zakazana była tutaj m.in. gra w karty, palenie tytoniu i przeklinanie.

Poza tym Wrocław to miasto festiwali. Kultowy już festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty to tylko początek. Poza tym odbywają się tutaj imprezy, takie jak Światowy Festiwal Kontrabasowy, Wroclaw Industrial Festival, czy Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich – FeTA.

Twoi znajomi tam nie byli

Zamiast zwiedzać Wrocław szlakiem zabytków i miejsc historycznych możesz też urządzić spacer szlakiem wrocławskich krasnali. Kultowe już krasnoludki pojawiły się w latach 80-tych przykrywając plamy zakrywające ocenzurowane napisy opozycyjne. Dziś, rzeźby krasnoludków różnej maści i profesji są rozsiane po całym Wrocławiu. Odszukaj krasnala-więźnia, krasnala-pierożnika, Leninka (krasnala-rewolucjonistę), krasnala-zakupoholika pchającego wózek sklepowy, czy Dryndrynka, czyli krasnala telefonicznego. Inną trasę tematyczną można wyznaczyć sobie śladem licznych i intrygujących legend wrocławskich i dolnośląskich, takich jak legenda o Skamieniałych Tancerkach, o Bramie Kluskowej, czy historia z kościoła św. Marii Magdaleny.

Przyjezdnych intryguje też Wielka Wyspa, oddzielona od reszty miasta rzeką i kanałami, ale mimo to będąca integralną częścią dzielnicy Śródmieście. Do atrakcji Wielkiej Wyspy należą wrocławskie zoo, Hala Stulecia, czy Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim.

Czy wiesz, że...

•słowo „kłapaczka” określające męcząco gadatliwą osobę pochodzi z Wrocławia; podobno użył go po raz pierwszy Henryk VI, który zauważył, że "przeciw wrocławskiej kłapaczce nie ma co począć”

•w XVIII wieku na Nowym Targu postawiono fontannę z rzeźbą Neptuna, która wzbudziła mnóstwo kontrowersji swoją nagością i diabolicznym wyglądem; z czasem, gdy mieszkańcy oswoili się z jego obecnością, otrzymał przydomek Jurek z Widłami

•do zgruntowania płótna pod Panoramę Racławicką wykorzystano 750 kg farby

•w prima aprilis 2007 roku krasnoludki pozmieniały na jeden dzień nazwy wrocławskim ulic; w ten sposób powstały m.in. ulice ul. Dody Elektrody, Ojczyzny Polszczyzny, czy ul. Zupki Chińskiej

Lotniska

Lotnisko we Wrocławiu to Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika (WRO).

Znajdź tanie loty do Wrocławia z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Wrocławia. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu we Wrocławiu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Wrocław

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Delta, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, KLM, eurowings, Norwegian, Lufthansa CityLine i Lufthansa latają do: Wrocław bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Wrocław, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.