Mapa

Tanie Loty do Warny

Morze Czarne siedzi po środku Europy wschodniej jak wielki plaster hebanowego, słodkiego miodu. A nad nim, zatopiony w błękicie i złocie, bułgarski bursztyn - letnisko Warna. Warna to podroż w czasie; to pogoń za nostalgią lat 70-tych i rodzinnych wczasów z czasów PRL-u. Spalone słońcem Złote Piaski, kolorowe parawany plażowe, ustawione w rzędzie, jak na porannym apelu, parasolki; postsocjalistyczne blokowiska z neonowymi szyldami, delfiny i bułgarski gulasz. Warna, miejsce na krańcu świata, zatrzymane w czasie, jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych i interesujących miast Riwiery Bułgarskiej.

Tego nie można przegapić

Eksponaty wystawione w Muzeum Archeologicznym są jednymi z najciekawszych w całej Bułgarii. W muzeum można podziwiać ponad 100 tys. najróżniejszych przedmiotów (w tym najstarsze na świecie wyroby jubilerskie), kilka tysięcy przedmiotów ze złota, płyty nagrobkowe z okresu hellenistycznego, rzeźby, płaskorzeźby i naczynia codziennego użytku.

Założony w 1878 roku, ciągnący się wzdłuż bulwaru Primorskiego i bulwaru Kniaz Boris Park Nadmorski (Primorski Park) jest jednym z największych parków krajobrazowych na Bałkanach i jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Promenada parku, rozciągając się między pasem eklektycznej mieszanki dzikiej i zagospodarowanej zieleni a wodami Morza Czarnego, jest miejscem letnich koncertów i rodzinnych spacerów. To miejsce spotkań starszych pań, które z pasją oddają się szydełkowaniu. Obserwatorium astronomiczne, planetarium im. Mikołaja Kopernika, delfinarium i akwarium należą do jednych z największych atrakcji parku.

Aładża (Aladzha Monastery) - jedna z największych miejscowych atrakcji, to eremicki klasztor skalny. Umiejscowiony w jaskini, jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Niewiele wiadomo na temat tego osobliwego miejsca. Zamieszkiwany przez mnichów do końca XVIII wieku został ponownie odkryty w 1928r. Klasztor tworzą dwa poziomy. Znajduje się tutaj kaplica, krypta, jadalnie, kilka cel mnisich i dwie cerkwie. Słowo aładża, pochodzenia turecko-perskiego oznacza kolorowy lub pstry.

Okiem mieszkańca

Drewnia, brzydkie, industrialne miasto oddalone od Warny o 30 km, w czasach zeszłego stulecia miało reputacje bułgarskiej stolicy wampirów. Wierzenia na temat wampirów były dość silnie zakorzenione wśród lokalnej ludności. Warna jest jednym z kluczowych miejsc akcji w słynnej powieści Brama Stocker’a „Drakula”. To właśnie z tutejszego portu wypływa do Anglii szkuner o nazwie „Demeter” który na swoim pokładzie wiezie skrzynię z ciałem Drakuli.

Czy wiesz, że...

* Jezioro Warna było znane jako Jezioro Wampirów. Według lokalnych wierzeń jezioro domagało się ofiar z miejscowej ludności.

* Gjuwecz, bułgarski gulasz, jest niezwykle aromatyczną narodową potrawą przygotowywaną z warzyw i mięsa.

* Drzewa przy alei Kosmonautów sadził sam Jurij Gagarin.

Lotniska

Port lotniczy Warna (Varna Airport), VAR

Znajdź tanie loty do Warny z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Vancouver. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Warnie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Warna

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.