Mapa

Tanie loty do Turynu

Z włoskim Turynem związana jest jedna z największych zagadek naszych czasów, powiązanych ściśle z chrześcijaństwem i wiarą. Przechowywany tu Całun Turyński ma być bowiem płótnem, w które zawinięto Jezusa Chrystusa po jego śmierci i które do dziś dzień nosi ślady jego krwi. Odwzorowana na materiale postać ludzka powstać miała na nim… samoistnie.

Czego nie można przegapić

Turyn wydawać by się mógł typowo włoskim miastem. Doskonała kuchnia, niezwykła architektura i znany klub piłkarski to cechy dla nich charakterystyczne. To jednak obecność Całunu Turyńskiego sprawia, że miasto nabiera zupełnie nowego, głębszego charakteru. Odnalezienie Katedry pw. św. Jana Chrzciciela oraz znajdującej się tutaj kaplicy Świętego Całunu nie należy do trudnych, jako, że podążają tam prawdziwe tłumy. Wspomniane już płótno ma wymiary około 437 x 112,5 centymetra i zostało utkane z lnianych nici. Całun przedstawia postać dorosłego mężczyzny, którego ciało naznaczone jest wieloma ranami, układem odpowiadającym ranom Chrystusa i co ciekawe, według Ewangelii, sama postać człowieka wypaliła się na materiale samoczynnie. A czy jest on prawdziwy? Kwestie wiary warto pozostawić indywidualnej ocenie. To co wiadomo na pewno, to fakt, że na widok publiczny całun ma zostać wystawiony w roku 2025.

Turyn to jednak nie tylko historia Całunu, ale i mnogość eleganckich placów, zadbane historyczne centrum, parki, deptaki, zamki… Jeśli o placach mowa, to punktem obowiązkowym jest barokowy Piazza Carignano, przy którym ulokowana jest Akademia Nauki, a w niej Muzeum Egipskie, z sarkofagami oraz bogatym zbiorem papirusów. Ten sam budynek mieści również Galerię Sabaudzką, prezentującą dzieła sztuki będące w posiadaniu rodziny królewskiej. Przy placu znajduje się również Palazzo Carignano, w którym narodził się król Wiktor Emanuel II.

Nieopodal znajdziemy park San Valentino, jeden z największych parków Turynu, który kryje w sobie średniowieczną osadę (Borgo Medievale). Tutaj przeniesiemy się w klimat sprzed wieków i poczujemy, jak wyglądało życie setki lat temu.

Oczami mieszkańca

Turyn to jedno z najsłodszych włoskich miast. Dosłownie. Co roku organizowane jest tutaj święto czekolady, czyli Desta del Cioccolata. Trwający dwa tygodnie festiwal to prezentacja lokalnych firm i możliwość skosztowania ich wyrobów. Największym powodzeniem – i to nie tylko wśród turystów –

są prezentacje i malutkie manufaktury, w których na oczach widzów przygotowywane są czekoladowe pyszności.

Warto wiedzieć, że…

* Turyn to doskonałe miejsce dla entuzjastów motoryzacji. Warto odwiedzić tu Museo dell’automobile, położone przy Corso Unita d’Italia 40. Ekspozycja obejmuje zarówno nowoczesne modele samochodów, jak i pierwsze egzemplarze.

* Świeże warzywa i owoce najlepiej jest kupować na Piazza Della Republica.

* Jeden z najlepszych tarasów widokowych znajdziemy w Mole Antonelliana, budowli będącej siedzibą muzeum kinematografii. W słoneczne dni z tarasu dostrzeżemy Alpy.

Lotniska

W okolicy Turynu znajduje się jedno lotnisko – port lotniczy Turyn, oddalony od centrum miasta jedynie o około 6 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Turynu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Turynu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Turynie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Turyn

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Turyn: Turyn.
SkyUp Airlines, KLM, Vueling Airlines, Volotea, Alitalia, Norwegian, TUI i TUIfly Nordic AB latają do: Turyn bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Turyn, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.