Mapa

Tanie loty do Tel Awiwu

Tel Awiw, miasto o trudnej historii i metropolia globalna. Pomimo iż stolicą proklamowaną przez Izrael jest Jerozolima, to właśnie Tel Awiw jest stolicą uznaną przez ONZ. Miasto, które nigdy nie zasypia i które posiada kilka tysięcy budynków Bauhaus tworzących Białe Miasto. Do tego aromat pysznego, ciepłego hummusu…

Czego nie można przegapić

Zespołu miejskiego Białego Miasta, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO już w roku 2003, będąc uznanym największym na świecie skupiskiem modernistycznych budynków. Białego Miasto to prawie 5000 budynków, zbudowanych w latach 30-tych przez żydowskich architektów którzy znaleźli tu schronienie po ucieczce z nazistowskich Niemiec. Budynki wzniesione są głównie w stylu Bauhaus.

Jedną z bardziej modnych i nowoczesnych części miasta jest Neve Tzedek (Dom Sprawiedliwości). Tu, na ścianach urokliwych domów, przyczepione są tzw. mechesach, czyli figurki o twarzy mężczyzny, których pierwotną rolą było otoczenie opieką domu. Podobno, gdy się je przekręci, dostrzec można kobiecą twarz. Jednym z ciekawszych adresów dzielnicy jest ulica Yehieli 5, gdzie swą siedzibę ma centrum kultury Suzanne Dellal Center. Pierwotnie w jego budynku mieściła się pierwsza w Izraelu szkoła dla dziewcząt w której obowiązywał wykładowy język hebrajski.

Stąd warto udać się do Jafy, niegdyś jednego z najstarszych miast świata, dziś arabskiej dzielnicy Tel Awiwu. Swoją nazwę zawdzięcza Jafetowi, który był synem Nowego i który po potopie osiadł właśnie na terenie dzisiejszej Jafy. Jej największą atrakcją jest XII-wieczny meczet Mahamoudia oraz fontanna położona nieopodal. Nic nie może się jednak równać przepięknemu widokowi na jeden z najstarszych portów świata.

Z kolei w zachodniej części miasta znajduje się największa synagoga Izraela, tak zwana Wielka Synagoga. Już z daleka dostrzeżemy jej wielką kopułę i sklepienie. Okna zdobią witraże – repliki dzieł z europejskich świątyń, które zostały zniszczone w okresie II wojny światowej.

Oczami mieszkańca

Jedną z kwestii o randze niezwykle wysokiej jest w Tel Awiwie, jak i w całym Izraelu – hummus. Hummus to aromatyczna pasta w skład której wchodzi gotowana ciecierzyca, pasta sezamowa tahini oraz czosnek. Najlepszy jest ten świeżo przyrządzony, jeszcze ciepły, podawany z pitą i posypany

orzeszkami pinii. Miejsca, gdzie się go podaje często zamykane są już przed godziną 15.00, kiedy to cały zapas hummusu zostaje wykupiony.

Warto wiedzieć, że…

* Pełna nazwa miasta brzmi „Tel Awiw-Jafa”, nazwa Tel Awiw jest nazwą zwyczajową.

* Tuż przy plażach możesz wypożyczyć sprzęt do gry w makot, czyli tenisa plażowego.

* Plaża Nordau to idealne miejsce dla samotnie podróżujących do Izraela kobiet. W wybrane dni tygodnia na plażę mogą wejść jedynie panie.

Lotniska

Tel Awiw posiada jedno lotnisko – Port Lotniczy Ben Gurion.

Znajdź tanie loty do Tel Awiwu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Tel Awiwu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Tel Awiwie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ben Gurion Intl

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Tel Awiw-Jafa: Ben Gurion Intl.
SkyUp Airlines, Transavia France, transavia, Norwegian, Azerbaijan Airlines, Laudamotion, Thai Airways i Georgian Airways latają do: Ben Gurion Intl bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Ben Gurion Intl, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.