Mapa

Tanie loty do Tallinna

Tallinn, o czym mało kto wie, jest miastem niezwykle istotnym z punktu widzenia polskiej historii okresu wojennego. To właśnie do neutralnego portu w tym mieście zawinął ORP Orzeł we wrześniu 1939 roku, celem dowiezienia do szpitala chorego dowódcy. Decyzją niemiecką internowany, okręt zasłynął niezwykle odważną ucieczką, która zakończyła się po miesiącu w Wielkiej Brytanii. Konsekwencje okazały się zaskakujące - na terenie Estonii utworzono bazy wojskowe, a niedługo potem nastąpiła aneksja kraju przez ZSRR.

Czego nie można przegapić

Tallinn to miasto niewielkie, dzięki czemu wszystkie atrakcje dostępne są na wyciągnięcie ręki. Pierwszą z nich jest bez wątpienia Pałac Kadriorg, przykład barokowej architektury wyraźnie zauważalnej w całym mieście. Pierwotnie wybudowany został w roku 1718 dla Katarzyny I przez jej męża Piotra Wielkiego, według projektu Niccolo Michettiego. Dziś mieści się w nim Muzeum Sztuki Estonii, z bogatą kolekcją grafik, rzeźb oraz obrazów pochodzących z okresu XVI-XX wieku. Sam budynek otoczony jest przepięknych carskimi ogrodami.

Dalej, zamek Toompea, kamienna twierdza, której budowę datuje się na lata 1227-1229. Znaczną część budowli charakteryzuje oryginalny kolor – delikatny róż, a architektonicznie – ponownie styl barokowy. Tu mieści się Parlament Estoński, a także Pikk Hermann, wieża wysoka na 46 metrów, na której powiewa estońska flaga.

Wzgórze Toompea to również miejsce lokacji najpiękniejszej cerkwi w Tallinnie, a jednocześnie głównej cerkwi kraju. Sobór św. Aleksandra Newskiego powstał w 1900 roku, a to co w nim najbardziej charakterystyczne można nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć. Mowa tu o silnym zespole dzwonów kościelnych, których jest tutaj aż 11! W tym jeden ważący 15 ton.

Dalej, zanim wrócimy do Starego Miasta wybierzmy się jeszcze do Estońskiego Muzeum Morskiego. Jego siedziba jest bardzo nietypowa, ponieważ instytucję ulokowano w hangarach powstałych 100 lat temu! Co ciekawe, były one pierwszą żelbetową konstrukcją na świecie. Znajdziemy tutaj m.in. parowy lodołamacz czy łodzie podwodne.

Pod koniec intensywnego dnia warto zajrzeć do pasażu św. Katarzyny. Jest to najbardziej niezwykły zakątek Starego Miasta, pełen artystycznych warsztatów, w których do dziś dnia tworzy się biżuterię czy ceramikę metodami tradycyjnymi. Pracownie mają tu charakter otwarty, dzięki czemu każdy, kogo ciekawi to rzemiosło może przypatrzeć się i podziwiać kunszt artystów.

Oczami mieszkańca

Tallinn posiada dwa oblicza – zabytkowe, dla turystów oraz nowoczesne – dla mieszkańców. Nieopodal starego miasta piętrzą się drapacze chmur, wykonane ze stali i szkła, w których miejsca pracy znajduje znaczna grupa mieszkańców miasta. Wokół budynków rozwinęła się cała infrastruktura, pełno tu zatem restauracji, kawiarni, hoteli czy sklepów.

Warto wiedzieć, że…

* W parkach Tallinna spotkać można zaskakujący znak, ostrzegający nas przed wiewiórkami. Na wszelki wypadek, lepiej mieć się na baczności!

* W restauracji możesz spotkać się z niezwykłą kombinacją smaków – serami serwowanymi w czekoladą!

* Jednym z najbardziej oryginalnych miejsc jest tu Muzeum Marcepanu, wynalezionego notabene w pobliskiej aptece kilka wieków temu.

Lotniska

Tallinn posiada jedno lotnisko, oddalony od centrum miasta o około 4 kilometry port lotniczy Tallinn.

Znajdź tanie loty do Tallinna z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Tallinna. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Tallinnie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Tallinn

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Tallinn: Tallinn.
airBaltic, easyJet, Aeroflot, Corendon Airlines Europe, Ryanair, BRA, Norwegian i Laudamotion latają do: Tallinn bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Tallinn, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.