Mapa

Tanie loty do Stuttgartu

Miasto-fenomen, w którym jeszcze w roku 1927 stworzono wystawę mieszkaniową na osiedlu Weißenhof. W ciągu 21 tygodni wybudowano tutaj 21 modelowych domów jedno-, wielorodzinnych oraz szeregowych stworzonych w stylu dojrzałego modernizmu. 63 mieszkania zasiedlono po zakończeniu wystawy, a do dziś zwiedzać można odrestaurowany dom bliźniaczy Le Corbusier.

Czego nie można przegapić

Stuttgart nazywany bywa kolebką motoryzacji. To właśnie tutaj Karl Benz oraz Gottlieb Daimler stworzyli pierwszy na świecie automobil. Tutaj znajdują się słynne na cały świat fabryki Porsche, Maybacha oraz Mercedesa. Tu stworzono prototyp słynnego garbusa. Fani motoryzacji nie mogą przegapić Muzeum Mercedesa, gdzie zobaczyć można 160 modeli samochodów oraz – co najciekawsze – model pierwszego auta tej marki.

Z krainy czterech kółek przenieśmy się do wnętrz pałacowych o wdzięcznych nazwach New Castle oraz Solitude. Pierwszy ze wspomnianych pałaców jest imitacją słynnego francuskiego Wersalu, utrzymany w stylu barokowym powstał z inicjatywy księcia Carla Eugena von Wurttemberg. Skupiać miał się on wokół zamkniętego dziedzińca o kształcie podkowy oraz dwóch bocznych skrzydeł. Zamek Solitude połączony jest prostą drogą z rezydencją w Ludwigsburgu, stanowiąc niemalże kopię pałacu Sanssouci w Poczdamie. Pierwotnie miał on służyć jako miejsce wytchnienia i relaksacji dla księcia Karola Eugeniusza, zmęczonego nieco obowiązkami dnia codziennego.

Zaskakujący może się wydać fakt, że aż 20% zielonej powierzchni miasta jest pod ochroną. By na własnej skórze poczuć zalety tej decyzji, warto wybrać się do parku o nietypowej nazwie „Zielone U”. Obejmuje on m. in. ogrody zamkowe czy Park Rosenstein i zapewnia – dosłownie – kilometry kwadratowe zielonych obszarów, gdzie doskonale wypoczniemy i nabierzemy sił do dalszego zwiedzania.

Po takim odpoczynku warto wybrać się do Wilhelmy, pierwotnie zespołu pałacowego, dziś dużego ogrodu zoologicznego, który wsławił się hodowlą wszystkich rodzajów małp człekokształtnych. W zoo barierki są niemal niewidoczne, dzięki czemu możemy jeszcze dokładniej podglądać życie zwierząt. Poza nimi, podziwiać tu możemy gaj magnoliowy oraz sekwoje.

Oczami mieszkańca

Chlubą mieszkańców oraz obiektem uwagi turystów jest w Stuttgarcie słynna wieża telewizyjna. Konstrukcja z 1956 roku mierzy aż 217 metrów! Z niej rozciąga się najpiękniejszy widok na całe miasto.

Warto wiedzieć, że…

* Stuttgart to centrum medialne, biznesowe i naukowe. Miasto i jego okolice skupiają dużą ilość instytucji badawczych, naukowych i akademickich - corocznie zgłasza się tutaj najwięcej patentów w całych Niemczech.

* Przed wjazdem do miasta samochodem upewnij się, czy nie musisz nakleić na szybie specjalnej plakietki.

* Stuttgart zasłynął udanym przychowem niedźwiedzia polarnego. Młode otrzymało imię Wilbär.

* W Stuttgarcie organizowany jest Festiwal Piwa, większy od niego jest jedynie słynny Oktoberfest.

Lotniska

Stuttgart posiada jedno lotnisko, port lotniczy Stuttgart.

Znajdź tanie loty do Stuttgartu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Stuttgartu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Stuttgarcie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Stuttgart

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Stuttgart: Stuttgart.
Israir, Delta, Air Austral, KLM, Vueling Airlines, Nouvelair, eurowings i Alitalia latają do: Stuttgart bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Stuttgart, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.