Mapa

Tanie loty do Rzeszowa

Jak znaleźć tanie loty do Rzeszowa

Za bilet powroty do Rzeszowa zapłacisz od 207zł, a bilet w jedną stronę to wydatek 121zł. W poszukiwaniu najlepszej oferty pomoże Ci wyszukiwarka lotów Skyscanner.

Jeśli szukasz tanich lotów do Rzeszowa, a termin podróży jest elastyczny, skorzystaj z funkcji cały miesiąc. Ona wskaże Ci najtańsze miesiące w roku oraz najtańsze dni w kolejnych miesiącach.

Kiedy rezerwować bilety lotnicze do Rzeszowa

Bilety lotnicze warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Ta zasada jednak nie do końca dotyczy rezerwacji biletów do Rzeszowa. Bilety rezerwuj nawet 2-3 tygodnie przed wylotem, ich ceny nie powinny być wygórowane. Jeśli nie chcesz przepłacać, skorzystaj z alertu cenowego Skyscanner. Na swój adres e-mail otrzymasz informacje o najlepszych cenach na wybranej przez siebie trasie.

Przekonaj się, kiedy najlepiej jest zarezerwować lot.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Rzeszowa

Do Rzeszowa dolecisz bezpośrednio wyłącznie z Lotniska Chopina w Warszawie. Lot trwa zaledwie 55 minut.

Jakie linie lotnicze latają do Rzeszowa?

Bezpośrednio do Rzeszowa dolecisz wyłącznie liniami LOT. Lot z przesiadką oferuje dodatkowo Lufthansa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie linii lotniczych, które latają do Rzeszowa.

Lotniska w Rzeszowie

W Rzeszowie funkcjonuje jedno lotnisko – port lotniczy Rzeszów – Jasionka (RZE).

Rzeszów - Jasionka

Port lotniczy Rzeszów Jasionka posiada jeden czterokondygnacyjny terminal, operuje tu pięć linii lotniczych oferujących połączenia do 12 destynacji (w tym pięciu w Wielkiej Brytanii). Obok znajduje się Lotnisko Rzeszów, które jest obiektem szkoleniowym. Do centrum miasta dotrzesz stąd taksówką lub autobusem – przystanki linii miejskich oraz prywatnych znajdują się przed terminalem.

Kiedy lecieć do Rzeszowa?

Rzeszów to miasto, które zwiedzisz w jeden dzień. Jeśli więc wybierasz się tu w celach turystycznych, wybierz cieplejsze dni, od wczesnej wiosny aż do wczesnej jesieni. Przed przylotem sprawdź terminy dotyczące jednej z największych atrakcji miasta – Fontanny Multimedialnej. W okresie od kwietnia do października odbywają się tu pokazy specjalne, w okresie letnim nawet cztery razy w miesiącu.

Pogoda w Rzeszowie

Najcieplejszym i jednocześnie najbardziej deszczowym miesiącem w Rzeszowie jest lipiec. Średnia temperatura wynosi tu do 24°C. W grudniu i styczniu spodziewaj się ujemnej temperatury, która nieco utrudnia zwiedzanie.

Noclegi w Rzeszowie

Najlepsze ceny noclegów w Rzeszowie oraz podpowiedź, gdzie warto się zatrzymać znajdziesz dzięki wyszukiwarce Skyscanner.

Co można zobaczyć/robić w Rzeszowie

Najciekawsza trasa turystyczna w Rzeszowie przebiega… pod ziemią! 15 korytarzy i 25 piwnic tworzy 369-metrową trasę biegnącą pod płytą i kamienicami Rynku, sięgając nawet 10 metrów głębokości. Odkrywcze instynkty ożywi też zwiedzanie z zagadkami, czyli Questing. Dzięki wierszowanym wskazówkom i nieoznakowanym szlakom można tu poznać miejsca, do których rzadko trafiają turyści.

Zwiedzanie miasta warto zacząć nietypowo, od rzeszowskiej kamienicy zwanej „Luftmaszyną”. W latach świetności było to ulubione miejsce rzeszowskich elit, podobno wiele lat temu gościła tu słynna aktorka Helena Modrzejewska oraz twórca lampy naftowej - Ignacy Łukasiewicz. Nieopodal znajduje się Rynek oraz Ratusz. Wieczorami kawiarniane ogródki zapełniają się tu roześmianymi mieszkańcami. Ratusz to z kolei najbardziej imponująca budowla rynku. Po wielu przebudowach aktualny charakter zyskał w XIX wieku. W jego podziemiach znajduje się Galeria pod Ratuszem oraz wiele historycznych piwnic.

„Widzisz godzinę, nie znasz godziny”, taką sentencją ozdobiono zegar słoneczny Willi Pod Sową, jednej z wielu secesyjnych willi Rzeszowa, ulokowanych przy Alei pod Kasztanami. Szczególną uwagę warto zwrócić na numer 6 i jego rozbudowaną elewację z popiersiem Adama Mickiewicza.

Miasto jest również przyjazne rowerzystom. Rzeszów do dziś dzień słynie z tego, że jako jeden z pierwszych w Polsce zdecydował się wprowadzić system roweru miejskiego. W całym mieście znajdziemy punkty, gdzie za niewielką opłatą możemy wypożyczyć jednoślad i cieszyć się możliwością aktywnego zwiedzania miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Rzeszów

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.