Mapa

Tanie loty do Punta Cana

Punta Cana to najdalej na wschód wysunięte miasto Dominikany. Lasy drzew palmowych kryją tu gorące i piaszczyste plaże oblewane przez błękitne wody Morza Karaibskiego. Co ciekawe w zasadzie nie ma tu fal, co zapewnia jeszcze bardziej sielski i spokojny klimat. Punta Cana uznawana jest za doskonałą destynację na romantyczne wyjazdy we dwoje. Wszędzie jest stąd daleko, dlatego przyjedź tu, jeśli pragniesz naprawdę odpocząć, z dala od zgiełku miasta.

Tego nie można przegapić

Podobno to właśnie w Punta Cana można w pełni poczuć autentyczne Karaiby. O wyjątkowości kurortu świadczyć może ilość nagród, jaką otrzymał on za swoją niepowtarzalną architekturę oraz turystyczną infrastrukturę hotelową. Nawet najbardziej nowoczesne kompleksy hotelowe czy wypoczynkowe stylizowane są tuta na osady rdzennych mieszkańców wyspy, dzięki czemu idealnie wpasowują się w sielski krajobraz tego miejsca. Niektóre z budynków pokrywają nawet liście palmowe! Wzdłuż wybrzeża przebiega rafa koralowa, która niweluje wysokie fale, a podwodna roślinność może być podziwiana w płytkich lagunach.

Z Punta Cana wybierzmy się w rejs, by dotrzeć do słynnej wioski artystów – Altos de Chavon. Wykonane tu rekonstrukcje zabudowań z XVI wieku stworzone zostały z kamienia i koralowej skały wapiennej. Jeśli dodamy do tego niezwykłe położenie nad wąwozem, uzyskamy magiczne miejsce, którego urokowi nie sposób będzie się oprzeć. Zobaczmy też tętniący kulturalnym życiem amfiteatr oraz kościół św. Stanisława z fontanną.

Wracając do Punta Cana, nie zapomnijmy o wizycie w Manati Park z jego muzeum oraz możliwością pływania z delfinami! Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia domu Ponce de Leon, hiszpańskiego konkwistadora.

W północno-wschodniej części wyspy, nieopodal ujścia rzeki Yuna znajduje się inny park – Park Narodowy Los Haitises. Oprócz kormoranów, pelikanów czy orchidei znajduje się tutaj Cueva Fun FUn – największa jaskinia kraju. Have fun!

Okiem mieszkańca

Tu trzeba się targować i tego oczekuje się od każdego, kto choć na chwilę odwiedzi Dominikanę. Nieważne czy kupujemy drobiazg czy większą ilość prezentów dla naszych najbliższych, w dobrym tonie jest negocjacja ceny. Pamiętajmy, by targując się podawać kwotę znacznie niższą od tej, którą jesteśmy skłonni zapłacić za towar.

Czy wiesz, że…

* Legenda głosi, że jedną z największych gwiazd, które wystąpiły w amfiteatrze wioski artystów był sam Frank Sinatra.

* Jedną z najciekawszych pamiątek są niewielkie ręcznie malowane domki, przywodzące na myśli zabytki oraz domy mieszkalne na wyspie.

* W restauracji powinniśmy zostawić napiwek, wynoszący ok. 10% rachunku.

* Przed wyjazdem warto spakować środki odstraszające komary oraz środki łagodzące ich ukąszenia.

Lotniska

Ruch lotniczy miasta obsługuje jedno lotnisko – port lotniczy Punta Cana.

Znajdź tanie loty do Punta Cana z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Punta Cana. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Punta Cana? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Punta Cana

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.